Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
2.2.2015 08:54 - Vojtěch
A nedej bože třeba nějak zajímavý (mimo satyrovílích hrátek tedy) :)
2.2.2015 09:11 - PetrH
hmm mě to nějak nic neřeklo. Snad za posledních pět let jsou herně řešili jednou něco jako sháňka surovin a výroba....
2.2.2015 10:33 - York
Pozoruhodné je, jak sami aktivně sledujete novinky.
2.2.2015 17:23 - tony
Yorku jeden nikdy neví co se bude hodit a na co :)
Navíc já ám steampunk rád takže to sleduju principielně ...a navíc to je sranda.
2.2.2015 17:48 - sirien
York: Tak mě prostě zajímá, co se děje na naší scéně. Že je ten přehled spíš smutná story je věc jiná.
11.4.2015 23:34 - sirien
Ukázka z přípravy videa které je určeno k druhé vlně propagace

YouTube

blog

(děsí mě, že to nevypadá moc špatně. Teoreticky jako šíření RPG obecně +, ale hromada dobré propagace kolem velmi špatného produktu... :/ Trochu se děsím abysme za pár let nebyli ve stavu v jakém jsme byli s dračákem a jeho core fandomem na přelomu tisíciletí)
12.4.2015 00:15 - sirien
...probírám se jejich diskusemi (abych tam místy opravil nějaké faktograficky dost zcestné věci co tam sem tam od někoho zazní) a musím říct, že mi je fakt smutno z toho, že většina pochval na které tam narážím je na téma "super, steampunk a fantasy, díky!"

Ten marketing jim očividně funguje, ale je mi skutečně líto, že nikdo z těch lidí co tam tohle píšou se očividně nikdy nenamáhal použít Google :/
12.4.2015 08:23 - Vojtěch
Zmínil tam někdo Příběhy Impéria? Která jsou IMO daleko víc Steampunk a fantasy...
12.4.2015 12:01 - Shako
sirien píše:
blog


Asi tuším, co jsi řešil, ale postuješ špatný odkaz. :-D
12.4.2015 17:57 - sirien
Shako: Tušíš naprosto správně :D Díky za upozornění.
12.4.2015 19:19 - Shako
Hmm, zhlédnul jsem to video. Není to extra - ani dobrý, ani špatný. Chybí mi k tomu nějaká hudba nebo komentář ala "Nové rpg končina, bla bla bla...", když už je to tedy video.
12.4.2015 20:45 - Ladislav Karpianus
Jde o ukázku z videa... Hádám, že u postu je to i napsané... Stejně jako u Youtube, vše přijde...
LK
12.4.2015 21:08 - sirien
Sem taky psal: ukázka z přípravy videa a ne "video" :)
12.4.2015 21:15 -
To nebyla reakce na tebe... :-D
LK
12.4.2015 21:50 - sirien
Já vim, to bylo takové lehké hlodnutí Shakovi že vysvětlení své výtky mohl najít už ve svém postu :)

Vojtěch jo, PI tam myslím byly zmíněny někde už i dřív (zase tak moc se tam tim nehrabu a co přesně sem tam četl před půl rokem si nepamatuju). Každopádně PI jsou určitě víc steampunk, ale neřekl bych, že jsou víc fantasy - toho "fantasy" má naopak myslím víc ta Končina. Aspoň co do settingu, teda.
12.4.2015 22:17 - Colombo
Sirien: Já ti nevím, s ohledem na to, že tam máš celý Faerie svět schovaný v paralelní (boha, to slovo dycky musím psát na 4x) anglii...

Spíš mi přijde že PI má hodně blízko Shadowrunu, jen to není "fantasy + cyberpunk" ale "fantasy + steampunk".

Ale je pravda, že sem se nad settingy tohoto typu nikdy tímto způsobem nezamýšlel.
12.4.2015 22:36 - sirien
Pravda, Faerie... trochu jí vypouštím jako prvek na pozadí, asi jsem moc ovlivněnej stylizací Jonathan Strange & Mr. Norrel...
13.4.2015 00:17 - Vojtěch
JJ, právě Faerie tam může nadnést docela silnou Artušovskou notu, nebo případně v Rusku Babu Jagu a u nás třeba čerta a káču... nebo fausta?
13.4.2015 13:28 - York
sirien píše:
Trochu se děsím abysme za pár let nebyli ve stavu v jakém jsme byli s dračákem a jeho core fandomem na přelomu tisíciletí


Já ti nevím, mně přišla situace na přelomu tisíciletí o dost lepší než dneska.
1.5.2015 04:18 - tony
Spět ke hře a světu:
V každém případě sem začal mít trochu divnej pocit z komunikace s tvůrci.
Ti co chtějí to mohou dohledat a postnout to sem pro ostatní ale v kostce:Když sme jim tady vyčítali že tvoří rasy a postavy jako sexuální potřeby pro amatéry hrozně se rozčilovaly že je nechápeme a nerozumíme si.Konečně se mi povedlo přečíst jejich povídku svatební píštaly a ti z vás kteří to ještě neudělaly tak šup šup přečíst.
1)První věc kterou zjistíte v povídce o vílách je že si je pořídily pro blíže nespecifikovaný sexuální služby.Tohle vydají jako povídku a pak na netu tvrdí že víly nejsou sexuální otroci grrr.
2)První věc kterou hrdinka po příjezdu do města zažije je pokus o znásilnění.
WTF?

Na druhou stranu je nutné říct že povídka je jinak pěkná a dokresluje atmosféru světa kde je možné naprosto všechno.

Příklad1): za mostem(CCA 50metrů od městských bran) je vykolejená vlaková souprava.Takže tu je cca 200 nepohřbených těl údajně už olůtovaných,ta vlaková souprava neboli cca 90T šrotu a s největší pravděpodobností to není všechno.

příklad2) Minutová procházka po městě a narazíte na prvního znásilnovače.

příklad3) gnomové a ti jejich zdrogovanci fungujou v knihovně jako špionážní satelity.Najdou vám stracenou věc,člověka,myšlenku a neomylně vás k nim dovedou i v reálném světě.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076211929321289 secREMOTE_IP: 18.188.20.56