Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
3.10.2014 20:29 - chrochta
Jersone, jsi si jistý? Já jen, že Titovi lidi měli dokonce i bombardovací Savoie a snad i Do 17.

Ad vyspělost enerů: Protože gnómové byli ti, co získávali nápady, tak na tom na začátku převratu byli obě strany techniky (skoro) stejně (enerové toho měli víc, gnómové o chlup lepší).
4.10.2014 14:35 - tony
Já si nejsem jistej jestli na ty pilotovací skily gnomové a hlavně jejich koboldi "dosáhly".Spíš mi to přijde že eneři pilotovali stroje a koboldi jim dělaly kanonfuter...a ten se jim jednoho dne splašil.Tak jako tak otázkou zůstává k čemu jim jsou ty střelný zbraně nyní a tady.
Puška nám po výstřelu automaticky prozradí pozici střelce,munice je cca 20* dražší než do luků.jedinou pozitivní stránkou pušek a pistolí že mají o jeden čtvereček poškození víc,takže ti déle vydrží.No sorry ale to si radši vezmu luk a nikdo nebude vědět jesti toho důstoníka odsnipoval arbořan nebo tenebřan.
4.10.2014 22:09 - Vojtěch
Nebo dva luky... nejsou taky na váhu stejné, jako pořádná hákovnice (nevím, nedíval jsem se).
5.10.2014 06:43 - tony
já ano,Pistole je za 380zl,1patrona 7zl(jedno do čeho),šípy a luky se v ceníku nevyskytují,zřejmě si je musíš vyrobit ale v obchodě nothing.

Nicméně podle složitosti výroby bych řekl že cena munice je kolem 1-5mědáku+práce/1šíp.U luku by to mělo být taky zlomkové cca 1/10.
7.10.2014 17:17 - Shako
Zase jsem to asi po 14 dnech pročetl tak zběžně...

Jerson: Popis aktualizován resp. proškrtán. A jen tak ze zajímavosti, co je teď nejnovější české rpg?
7.10.2014 17:27 - alefo nohsled oltara
najnovsie ceske rpg je Fate: Rozcesti.
7.10.2014 19:44 - Deputy
tony píše:
Gnomové jim vyfoukli vládu a sebraly všechny koryta.

Hehe fascinující jak funguje lidskej mozek. Četl jsem, že jim sebrali všechny kytary. No už si nejspíš nezahrajou....
10.10.2014 03:21 - sirien
Hoši nám připravují Errata...

https://koncina.cz/blog/1

A nejsou úplně blbá, dokonce se zdá že i poslouchali kritiku - nebo, teda, aspoň její část... i když asi ne úplně velkou... minimálně co do té verze 1.1, z kontextu jsem pochopil že to je úprava a nikoliv to slibované velké přepracování - nicméně ne, jde jen o detaily, takže rozhodně nečekejte, že by to hru zachránilo - minimálně ne v uvedeném rozsahu, hlavní problémy podle všeho stále adresovány nejsou, každopádně pro optimisty (což já jak víte nejsem) to může být vnímáno jako první krok na dlouhé cestě...
10.10.2014 06:22 - Spize
Končina píše:

Přechod z tahového systému do real-time v rámci Umírání (hráči si zapnou jednoduchou aplikaci a mají jen určitý počet minut na záchranu umírajícího ‒ vnese to do hry autentický zmatek, zbrklost a chyby)


Well, tohe zní zajímavě. Jsem zvědavej, jesetli jednoduchá aplikace budou stopky, nebo něco sofistikovanějšího :-)

Každopádně, jak na Vás tenhle bod působí? Osobně by mi asi taková mechanika byla nepříjemná, u stolních RPG dost oceňuju právě to, že tam člověk nemusí bejt bejzprostřední jako u LARPů. Nicméně, dokážu si představit, že u některejch typů her to může mít svý místo.
10.10.2014 06:32 - Vojtěch
A když někdo potřebuje na záchod, tak se to stopne, nebo budu volit mezi záchranou postavy a záchranou důstojnosti?
10.10.2014 06:44 - Jerson
Zaprvé, na měření krátkých časových úseků - zejména s přicházející smrtí - máme malé přesýpací hodiny.
Zadruhé, umírající člověk není bomba s červeným číselníkem, aby ukazoval, kolik sekund mu zbývá do smrti.
Zatřetí, pokud mechaniky nezajistí, že v dané chvíli bude děj ve hře trvat stejně odpovídající čas v realitě, ne více a ne méně, přijde mi to jako zbytečná komplikace.
Začtvrté, v těch několika málo případech ohrožení cizího života jsem byl tak klidný a jasně uvažující jako málokdy předtím. I z vyprávění jiných lidí, kterým přímo hrozila smrt spíše vyplývá, že mají jasnou hlavu a čas jim utíká strašně pomalu. Na zdravotním školení nám pravidelně opakují, že pět minut oživovacích pokusů nám bude připadat jako půl hodina a patnáct minut do příjezdu sanitky jako věčnost.

Pokud tohle bude daná aplikace umět nějak podchytit, pak proč ne.
10.10.2014 08:13 - Merlin
jerson: mohu potvrdit z vlastní zkušenosti (několikrát).

Tahle aplikace se mi nelíbí. nevidím důvod, proč by se to mělo v tomto případě přepnout do real-timu. Inteligence, zkušenosti, znalosti hráčů často neodpovídají tomu co by měla postava. A pokud má někdo horší vyjadřovací schopnosti, tak má být bitý, protože nestíhá rychle mluvit, nebo reagovat, když běží časovač???? proč má někomu umřít postava, když čtyři hráči z pěti zjistí, že naproti přes ulici si ta sexy sousedka zapomněla zatáhnout žaluzie a maže si tělo hydratačním krémem po opalování na nudapláži?
10.10.2014 09:03 - Shako
sirien píše:
Hoši nám připravují Errata...

https://koncina.cz/blog/1


Kdyby ty původní pravidla nazvali věřejnou betou, tak možná nesklízeli tolik kritiky a pravidla 1.0. už mohla být hratelná.
10.10.2014 09:14 - Vojtěch
Jestli tam nacpou další věci, jako real-time smrt, tak nevím :(
10.10.2014 09:21 - Sparkle
Merlin píše:
Tahle aplikace se mi nelíbí. nevidím důvod, proč by se to mělo v tomto případě přepnout do real-timu. Inteligence, zkušenosti, znalosti hráčů často neodpovídají tomu co by měla postava.


Přesně tak. Tohle je krok vedle imho.
29.1.2015 13:37 - PetrH
máte někdo info, zda to má cenu zkusit znovu?
29.1.2015 13:40 - sirien
Zatím tam mají dlouhodobě mrtvo, takže minimálně teď ne
29.1.2015 14:58 - PetrH
tak děkuji, zkusím to na dušičky
1.2.2015 20:35 - sirien
A máme tu další blog s informacemi o redesignu dovedností...

https://koncina.cz/blog/3

A chystá se blog o změnách v magii
2.2.2015 00:15 - tony
No a tímto článkem se podle mne dostali de facto na úplný začátek tvorby pravidel na kterém měli začít.Takže jestli jim to půjde tak možná na konci roku budou mít funkční a možná i hratelná pravidla.A pokud přestanou slibovat přídavky a začnou se věnovat tomu co už naslibovali tak.....ale co to říkám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098891019821167 secREMOTE_IP: 3.137.187.233