Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
2.10.2014 10:36 - Merlin
Nechci být za rypáka, ale koukám, že to dělo je přiděláno napevno (žádný zákluz). Tak to mě zajímá co udělá se vzducholodí a její stabilitou výstřel z pevně ukotvené zbraně.
2.10.2014 10:51 - Vojtěch
v gondole po straně vzducholodi k tomu...

I když ten zákluz atd může být pod tím plechem, něco jako dělo na T34/76. Spíš to moc nevypadá, že to dělo se umí i natočit jinam.
2.10.2014 10:59 - Spize
C'mon, kopat do nich kvůli tomu, že Vám ilustrace přijdou nerealistický? To je už trochu hloupý...
2.10.2014 11:05 - Vojtěch
Kopat? Hodnocení obrázku je jako faul? Battletech mám taky rád, ale obrázky těch jejich výplodů jsou mimo i herní realitu. Konstatovat je to v nepořádku?
2.10.2014 11:29 - Sparkle
Já kdybych byla designér settingu, tak přesně takovouhle zpětnou vazbu bych vyvažovala zlatem, protože je mi jasný že podobný kopance bych tam dělala taky.
2.10.2014 11:39 - Merlin
Spize píše:
C'mon, kopat do nich kvůli tomu, že Vám ilustrace přijdou nerealistický? To je už trochu hloupý...

kde jsi přišel na to, že do něčeho kopu?..prostě se mi něco nezdá, tak se ozvu. Stejným způsobem jsem řešil obrázky DrD2, DnD next ...a v čemkoliv jiném
2.10.2014 11:56 - Vojtěch
Obávám se, že se tu naráží na definici "konstruktivní kritiky", kterou si autoři vykládají asi jinak.
2.10.2014 13:04 - tony
PROSÍM PĚKNĚ JÁ VÍM PROČ JSOU PUMY ZVENKU .... aby ty zas*ný víly měli šanci vyhrát.
2.10.2014 13:20 - Vojtěch
Pumy jsou venku, protože to tak bylo na vzducholodích v 1. světové (kde ale víly, podle všech zpráv, nebyly), v Red Alertu 2 a taky to ukazuje, jaká je to bitevní mašina a obecně je to kůl asi.
2.10.2014 13:23 - York
Žádná vzducholoď, u které by se vnější zavěšení ukázalo jako problematické, se nám ještě z boje nevrátila, pane!
2.10.2014 13:27 - Vojtěch
:)

Dobrý argument!
2.10.2014 13:45 - Jerson
Na co vůbec potřebuje mít vzducholoď děla mířící do boků? Nic jiného pancéřovaného ve vzduchu nelétá. Pokud je to myšleno jako šrapnelové dělo proti vílám, asi není nic snazšího než se přiblížit shora nebo zespod.

Jestli to náhodou nebude tak, že někdo vzal bitevní lodě z moře, pověsil je do vzduchu jako cool vzducholodi, a nedomýšlel důsledky a souvislosti.
2.10.2014 13:49 - Vojtěch
Pokud tam není něco jako drak, tak to může být pozůstatek nějakého střetu z domova, kdy na sebe střílely dvě vzducholodě, nebo případně pro případ vnitro-Enerských třenic možná...
2.10.2014 17:50 - sirien
V RA2 byly venku jen na náborových letácích Sovietského vojska, co se pamatuju mé vítězné bitvy tak mé Apocalypsy i Kirovy byly pancéřovány vzorně, pumovnice byly ukryté a při bombardování se otevíraly dokonce tak chytře, že ani simultánní zásah nepřátelského Patriotu nezpůsobil žádné větší škody a puma vybuchla až dole na cíli.
3.10.2014 06:16 - tony
Tenebřané kteří přešli na Arboru byli přeživší partizáni a rebelové.Pokud se nemýlím tak se doma mydlily navzájem taky asi dvě století.Vysoce pravděpodobně i ve vzduchu.
Mě osobně spíš napadá jiná myšlenka,Jestliže prováděli partizánský boj delší dobu asi ho měli "natrénovanej" co?Tak proč nikdo z nich dodnes neví jakužitečné je vědět něco o svích nepřátetelích,ideálně všechno.
3.10.2014 06:53 - Jerson
Partyzáni s bitevní vzducholodí a bojovým robotem jsou pro mě nepochopitelný rámec, a to ho ukrajinští separatisté značně rozšířili.
3.10.2014 11:44 - sirien
Jerson: proč? Partyzáni za II. světový měli i letadla. Přestaň si představovat přelidněnou hustě osídlenou Evropu a představ si nějakej divočejší kraj - např. Afghánistán - a odmysli si satelitní, suborbitální a podobný high-tech špionážní prostředky; v takovém prostředí můžou partizáni - pokud začali jako nějaká větší síla nebo pokud mají support - klidně mít i hromadu těžký techniky, pokud
a) je tato technika dostatečně mobilní
b) je kde ji schovat
V takových horách si dokážu s klidem představit že schováš menší flotilku vzducholodí - možná ne 50, ale třeba 4, 5... někam do údolí, pod skalní převis, do předem připraveného maskovaného hangáru... pak musíš dát jen bacha na to aby Tě tam nevyslídili.


Jinak ano, ten válečnej konflikt Končiny je dost zoufale nepromyšlenej a děravej jak řešeto do kterého někdo bodal kudlou, bojové pozice, strategie a filozofie ani jedné z těch stran nedává vůbec žádný smysl.


EDIT: např. latinsko-americké drogové kartely jsou v podstatě partizáni a mají těžká auta, náklaďáky, vrtulníky, malá letadla a vlastní malá improvizovaná - nicméně dostatečná - letiště.
3.10.2014 17:06 - tony
k těm enerům pokud se nemýlím tak původně na svojí planetě vládly,Gnomové jim vyfoukli vládu a sebraly všechny koryta.No a enerové se tomu vzbouřily a nakonec musely emigrovat do arbory.

Takže se dá předpokládat že když se začali vzpouzet hned, měli pod patronací většinu bojové techniky,kterou gnomové přetlačily miliony koboldů s klacky.
Kolik jim čeho zbylo na konci je otázka.
3.10.2014 19:12 - Jerson
sirien píše:
Jerson: proč? Partyzáni za II. světový měli i letadla.

Pár stíhaček ano, ale ne bombardéry. Stejně tak měli pár lehkých tanků a transportérů, ale ne těžké tanky.
Stejně to ale nedává smysl. Vzducholoď není dělaná na boj proti jiné vzducholodi, a pokud by byla, tak rozhodně nemá děla fixovaná ne střílnách do boku. Na rozdíl od moře je ve vzduchu totiž poměrně obtížné dosáhnout toho, aby dvě nepřátelské vzducholodi letěly dostatečně dlouho vedle sebe a v podobné výšce i za předpokladu, že by to obě chtěly udělat. Samozřejmě že vzucholoď, která bude výše, by se spíše snažila dostat nad nepřítele, aby na něj střílela shora nebo shodila pumy.

Prostě nelze vzít bitevní lodě ze 17. století, vrazit je do vzduchu a tvářit se, že fungujou stejně.
3.10.2014 19:44 - tony
Prostě nelze vzít bitevní lodě ze 17. století, vrazit je do vzduchu a tvářit se, že fungujou stejně.

V končině nejspíš ano :P

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10110998153687 secREMOTE_IP: 18.220.137.164