Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
28.9.2014 22:30 - Me-dea
No já spíš myslela, že bohové mohou pohlaví měnit dle libosti ... popravdě nevím kde jsem na to přišla.
28.9.2014 22:39 - Jerson
sirien píše:
sem sám, komu ta bohyně přijde naprosto retardovaná?

Rozhodně ne, jen myslím, že fiktivní bytosti za svou retardaci neodpovídají, od toho mají autory.
28.9.2014 23:45 - noir
Termín midscult (pak midschool?) razí třeba Umberto Eco a jde o termín literárněvědný. V podstatě bývá ztotožňován s kýčem - jde o díla, která se pokoušejí o velké umění. Využívají jeho výrazové prostředky, ale neuměřeně, s velkým přeháněním. Jeho hlavním cílem je vyvolat v "naivním čtenáři" (taky termín) slzy nebo smích.
V literární vědě to samozřejmě je bez příznaků dobro/zlo/výsměch nekvalitě - ale právě pro "naivního čtenáře" to ten příznak negativity často získává.

Me-dea: V řadě mytologií to šlo. Třeba Loki, Anansi nebo Kojot, obecně Tricksteří, to rádi zneužívali...
29.9.2014 00:22 - tony
Proč si myslím že trvat na 10% failu vždy je problém:

Já k tomu dodám svůj další příběh kterej sem už jednou někde použil.A zase se v něm opřu o trvání na 10% čehokoliv.PS ten příběh vznikl když mi jeden kámoš argumentoval jako vy tady(na končině).

Neděle večer lehám si do postele ,přikrývám se dekou a nechávám si zdát hezký sen.Bohužel ráno v 10% zaspím protože jsem si zapoměl večer natáhnout budík.
Rychle na sebe hážu oblečení,v 10% je bud obráceně nebo patří manželce(v 10% ne mojí) ale toho si všimnu až cestou.Běžím na autobusovou zastávku(kterou v 10% případů minu/nenajdu) a čekám na autobus a proklínám budík i sebe.Po chvilce proklínám i pražskou MHD protože 10% řidičů se stalo totéž,dalších 10% nenastartovalo autobus v depu(fail na servis) a dalších 10% nedojelo do stanice(fail na orientaci).Nakonec o hodinu a půl dorážím k metru a přestupuju.Tam začnu proklínat i metro kde se opakuje to samé co s řidiči autobusu.Vystupuju z metra ,zatím mi cesta do práce trvala cca 200minut na místo 40 běžných.Čekám na tramvaj(viz autobusy a metro) v 10% případů už jsem tak vystresovanej že stojím na zastávce v protisměru a musím se tu jednu stanici vrátit.Nakonec po 360 minutách vystupuju u práce.V 10% případů mne při přecházení silnice přejede idiot kterej si mě nevšimnul,možná to je tramvaják co mne vezl.Dorážím do práce a skouším si odpíchnout,v 10% se trefím kartičkou špatně a poškodím ji.V 10% poškodím píchačku.Přestože jdu do práce o 6 hodin později dobíhá se mnou 10% mojí směny.Skoro všichni máme na sobě cizí oblečení a vypadáme jako výlet transvestitů.V práci budu už jen 2 a půl hodiny než mi skončí šichta,cesta z práce je jako cesta do ní , jen v obráceném pořadí.
29.9.2014 00:28 - sirien
noir: zajímavá informace, bohužel k tématu v kontextu dost nerelevantní (význam je jiný, původ nemá nic společného, název by odvozen jako variace na termín "oldschool", s literární naukou nijak nesouvisí)
29.9.2014 00:41 - Nohsled
tak jsem na končině nalezl takovou perličku:


Co odpověděl Lada na dotaz jak vnímá fanart


co se týče hráčského obsahu, určitě jej nebudeme zakazovat, kontrolovat, mazat nebo předstírat, že není.
29.9.2014 01:21 - sirien
(abychom byli féroví, tak tenhle výrok co se pamatuju patří k diskusi o tom že si hráči budou psát vlastní obsah ke Končině - kouzla, předměty, povídky, zápletky atd. To o čem byl spor tady v téhle diskusi byla otázka použití loga, tj. grafického prvku, což je něco dost jiného. Zároveň je fér uvést citaci celou, tj. i s doplněním že "za předpokladu že na tom nebudou chtít nějak vydělávat")

EDIT: nicméně ano, "vstřícnost" v této diskusi demonstrovaná není zrovna v souladu se "vstřícností" naznačenou...
29.9.2014 11:31 - Merlin
Tak jsem koukal na ochranné známky a registrace..a nějak tam nemůžu Končinu najít...asi mají na ÚPV špatnou databázi...
29.9.2014 11:37 - Alnag
Merlin píše:
Tak jsem koukal na ochranné známky a registrace..a nějak tam nemůžu Končinu najít...asi mají na ÚPV špatnou databázi...


Ses určitě špatně koukal. Jsem si jistý, že autoři nevyhrožují právníky jen tak pro nic za nic.
29.9.2014 11:44 - Merlin
Alnag píše:
Ses určitě špatně koukal. Jsem si jistý, že autoři nevyhrožují právníky jen tak pro nic za nic.

Je mi to jasné..nicméně ani při opakovaném pokusu se mi "Končina"...zobrazila jako 0 nalezení. Ale bude to určitě chyba na mé straně, nebo na straně UPV
29.9.2014 11:49 - tony
Merline znamená to že když si to logo ted hned zaregistruju budu moct tým končiny zažalovat za krádež a porušení kopyrajtu?
29.9.2014 11:53 - Merlin
jen takový "vtípek" z pravidel: "Nepřítel bude podříznutý (bude krvácet 2 Životy za kolo, dokud si nepřiloží ruku ke krku a někdo ho následně nevyléčí" :). Asi příště primáře ze záchranky, který nás školí v první pomoci ohromím, až mu řeknu, že proříznuté hrdlo lze zastavit rukou :).
29.9.2014 11:54 - Merlin
Tony: nejsem odborník na obchodní právo :), nicméně, pokud vyplníš formulář, tak by to šlo :)
29.9.2014 19:39 - chrochta
Polyandričtí byli Tibeťané; kvůli přírodním podmínkám nešlo snadno) založit nové pole a polyandrická rodina dost dobře odpovídala zdejší situaci. Jinak polyandričtí byli i indičtí Najarové. K oběma etnikům mám články, klidně oskenuju a pošlu zájemcům.
29.9.2014 21:44 - Starý právník
tony píše:
Merline znamená to že když si to logo ted hned zaregistruju budu moct tým končiny zažalovat za krádež a porušení kopyrajtu?

promiň, ale to není správné. Pleteš dva úplně odlišné nároky.
1) Právo obchodní známky (TM), které vzniká skuitečně regisyrací u ÚPV
2) autorské právo (c), čili copyright, vzniká vytvořením díla a nikde ho registrovat netřeba.

Jedno je obchodní věc, jedno je civilní, a žaluje se to a posuzuje zvlášť.
Pokud je mi známo, žaloba na použití loga v internetové debatě ani na jeden způsob nebyla u nás doúposud podána, takže těžko říci, jak by to dopadlo.

Zřejmě taková konina nikomu nestála za energii.
30.9.2014 09:09 - Me-dea
Starý právník píše:
Zřejmě taková kon(č)ina nikomu nestála za energii.
2.10.2014 07:20 - Nachtrose


Tak kdyz tady koukam na ten obrazek a predpikladam, ze to je jeden z tech Karabu (?), tak si rikam, ze znicit ho zas nemusi byt az takovy problem. Na druhou stranu zustava otazka, proc se jeste porad po 200 letech od valky nenaucili pumovnice pancerovat/schovavat/cokoli...
2.10.2014 08:52 - Vojtěch
Nikdo u víl nemá technické znalosti na to, aby věděl, že ty válečky nejsou dříví na otop, ale potenciální slabina?
2.10.2014 10:04 - Jerson offline
Samozřejmě není nic lepšího než svařovat (?) u vzducholodi s plným nákladem pum. A osobně nevím, jak jsou tedy udělané roznětky, ale reálné bombardéry měly pojistky, které pumy až několik desítek metrů od letounu.
2.10.2014 10:15 - Vojtěch
A hlavně se nakládaly až před odletem, stejně jako tankování paliva. Při nějaké údržbě v letounu takové věci zpravidla nebyly. Jinak gondola se kvůli stabilitě taky nedávala po stranách balónu, ale dole, takže tahle věc se bude asi při letu dost kymácet, nehledě na střelbu z děla téhle ráže. Nechme jim ale uměleckou licenci ;)

BTW zdá se mi to, nebo má fakt elektrickou svářečku? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082576036453247 secREMOTE_IP: 3.144.253.161