Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
28.9.2014 19:09 - sirien
sharka píše:
(ale max. výška víly je 90 cm, což je cca do pasu, takže...[domyslete si sami])

MAXIMÁLNÍ. Takže PŘINEJLEPŠÍM to bude jako 3.30 vysoký chlap o váze kolem 250 kilo.
To je zhruba adekvátní běžné české ženě souložící s někým kdo je vysoký jeden a půl patra a váží čtvrt tuny - což je adekvátní menšímu jezdeckému koni (oproti tomu tažnému valachovi zlepšení, nicméně...)

Samozřejmě bych mohl počítat i "optimální" variantu, což je velmi vysoká víla (90cm) vůči nějakému napoleonskému zakrslíkovi (řekněme 150cm). To by bylo adekvátní běžné české ženě a 280 cm vysokému půlobrovi o váze cca 180kg.
Tím jsme situaci v oboustraně extrémní pozici zlepšili na sex běžné české ženy s chlápkem o výšce značně přesahující jedno celé patro a o váze nadprůměrné gorily.

Still... not... really... you know, right?


(mimochodem, souložit hermafroditní rasu... jako Končina je fakt super-creepy očividně)


Jinak ty enerky bych jim zas popravdě nevyčítal. Pokud mají rasu která má poměr narozených pohlaví M:F 50:1, pak je logické, že ta rasa bude mít nějaké polyandrické společenské uspořádání. Pokud se nepletu, tak v realitě je polyandrie specifický stav vyhrazený kulturám žijícím v prostředí se značným nedostatkem materiálních zdrojů (ale proč se už teda nepamatuju, musel bych dohledávat).
Problém s enery je v tom, že dokreslují zbytek těch sexuálních deviací v Končině obsažených a dále podtrhávají posedlost autorů tím se v Končině sexuálně seberealizovat.
28.9.2014 19:30 - shari
Siriene, těch 90 cm neměla být obhajoba, ale očividně jsem to nenapsala správně. :( Meh, whatever, forget it. >.<
sirien píše:
Problém s enery je v tom, že dokreslují zbytek těch sexuálních deviací v Končině obsažených

Jo, to je fakt, kdyby tam byli s tou svou vztahově-specifickou kulturou sami, tak by mi to asi nevadilo.
28.9.2014 19:49 - sirien
...a teď mi došly nervy a v rámci prokrastinace sem napsal na to jejich fórum, to sem fakt zvědavej kdy odtamtud vyletim s banem (i když se teda snažím být tak hodný jak to jde)...
28.9.2014 20:05 - Jerson
Už v tom tedy vrtat nebudu, jen by mě zajímalo, jak se lidé budou dívat na RPG, až se povědomí o těchto detailech settingu rozšíří.
28.9.2014 20:07 - Nerhinn
Vůbec by mě zajímalo, jak tam ten hermadroditismus funguje. Jestli se v tomhle dá věřit wikipedii, tak existují dva základní druhy: jeden střídá fáze, kdy je samička a samec, a druhý je schopný oplodit sám sebe, přičemž druhý se vyskytuje "u takových organismů, které by nebyly kvůli svému způsobu života schopny sehnat partnera k páření," ale jsme v něčí fantazii, takže realita se ignoruje tam, kde se to autorovi hodí.
Myslím, že tvůrci Končiny asi nebudou tak progresivní, aby se s vílami dostali k oné zde dříve zmíněné pederastii (boy toy), takže asi tím hermafroditismem mysleli, že víla oplodní sama sebe. Jednomže když je schopná oplodnit sama sebe, bude mít erotogenní zóny? Těžko asi bude mít žlázy produkující vaginální sekret, pokud by s ní někdo měl styk, ne? Hm, když o tom tak přemýšlím, tak tohle je ještě mnohem horší než technické aspekty satyra. Proboha, to byl zase nápad.
28.9.2014 20:19 - sirien
Nerhinn: ano, také jem to téma vynechával protože jsem se děsil, kam nás může zanést (právě tam, kde teď jsme), ale aktuálně už diskuse analyzující Končinu dosáhla takové úrovně odhalené absurdity, že mi přišlo že to už je jedno a popravdě mi to začíná připadat až... tak trochu perverzně zábavné.

Tvé poznámky z druhé půlky druhého odstavce mě nenapadly, ale připadají mi velmi trefné - popravdě co do faktické podoby onoho "aktu" ještě trefnější, než naprosto směšný velikostní poměr který jsem popsal já výše...
28.9.2014 20:20 - sirien
add: mě tak napadá že absolutně největší "výtlem" dostanu v momentě, kdy autoři Končiny vydají článek s podrobnou anatomií víl s důrazem na sexuální partie s přidaným sexuologickým výkladem - a zařadí jej mezi placený obsah.
28.9.2014 20:28 - shari
sirien píše:
add: mě tak napadá že absolutně největší "výtlem" dostanu v momentě, kdy autoři Končiny vydají článek s podrobnou anatomií víl s důrazem na sexuální partie s přidaným sexuologickým výkladem - a zařadí jej mezi placený obsah.

Při týhle představě brečim smíchy. :D
28.9.2014 20:31 - Me-dea
sharka píše:
Při týhle představě brečim smíchy. :D

No já nevím, mě by to přišlo spíš dost smutný.
28.9.2014 20:41 - shari
Me-dea píše:
No já nevím, mě by to přišlo spíš dost smutný.

To mě zas natolik absurdní, že nemůžu jinak, než se smát. ^^;
28.9.2014 20:42 - skew
sirien píše:
Pokud se nepletu, tak v realitě je polyandrie specifický stav vyhrazený kulturám žijícím v prostředí se značným nedostatkem materiálních zdrojů (ale proč se už teda nepamatuju, musel bych dohledávat).
Mám pocit že je to někde v horách v asii a odůvodnění bylo něco na smysl "příliš málo půdy, aby se o ni bratři dělili a každý zakládal vlastní rodinu", ačkoliv moc nechápu jak to pomůže (v praxi ta půda uživí stejné množství lidí tak jako tak... možná se pak bratři spokojí každý s menším množstvím potomků.... fakt nevím).
28.9.2014 20:51 - sirien
počkáme na Colomba, když se tu mihne tak možná dostaneme další zajímavý obecně-vzdělávací výklad a z diskuse o Končině si tak odneseme aspoň něco skutečně zajímavého :D
28.9.2014 20:58 - Alnag
Nerhinn píše:
Jednomže když je schopná oplodnit sama sebe, bude mít erotogenní zóny? Těžko asi bude mít žlázy produkující vaginální sekret, pokud by s ní někdo měl styk, ne?


Inu. Třeba to, co se zdá u víly jako pohlavní orgány ve skutečnosti vůbec pohlavní orgány nejsou. Mohla se vyvinout jako symbiotický organismus nebo tak něco... a pak může být odpověď na tyto otázky dána jednoduše nějakým společným vývojem s organismem s nímž je v symbióze. :)
28.9.2014 21:06 - Jerson
Jenže víly v Končině se nevyvinuly, byly vytvořeny bohyní jako bojové jednotky.
28.9.2014 21:17 - Alnag
Jerson: Třeba je to součást jejich "ehm" bojové výbavy, kterou jim bohyně dala do vínku.
28.9.2014 21:24 - sirien
(sem sám, komu ta bohyně přijde naprosto retardovaná? Jako ať si to kdo chce okecává jak chce, nevidím jediný scénář, v němž by stvoření víl bylo efektivní odpovědí na potřebu ničit vzducholodě)
28.9.2014 21:32 - shari
Nooo, ono v PDFku Svět je napsané, že víly byly poslední bytosti, co stvořila, než zešílela... Třeba jen kronikáři nevychytali ten okamžik zešílení?
28.9.2014 21:35 - Nerhinn
Tady přichází už na řadu moje paranoia, ale mám takovou myšlenku: myslím, že ta stvořitelka je bohyně-žena naschvál. Kdyby to byl bůh-muž, který stvořil znásilňující satyry a sexuálně zotročené víly, tak by to vypadalo blbě. Takhle to je nablblá šílená ženská, co neví co dělá. OK, zní to paranoidně. Ale nemůžu to dostat z hlavy.
28.9.2014 22:12 - Me-dea
Pro mě je z toho jasně cítit že to vymyslel muž-autor. Jestli se do světa personifikuje jako bůh nebo bohyně mi je už celkem jedno. Koneckonců opravdu je u bohů a podobných bytostí potřeba řešit pohlaví?
28.9.2014 22:24 - sirien
Me-dea píše:
Koneckonců opravdu je u bohů a podobných bytostí potřeba řešit pohlaví

Záleží. Když Tě zavřu do podzemní cely, sejde Ti na tom, jakého pohlaví pak bude ten zlatý déšť co Tě tam přijde "utěšovat"?

Případně když se budeš na jaře tak v klídku procházet kvetoucí severskou krajinou, hraje roli jakého pohlaví bude "ona bytost" která na Tebe skočí nahá z šíleného divočáka aby Tě ve své jarní mánii znásilnila?

Pokud ne, tak to je asi jedno...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067862987518311 secREMOTE_IP: 3.142.197.212