Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
27.9.2014 11:26 - Me-dea
No fakt nevím co autorům vadilo na tom obrázku natolik, že tu museli vyhrožovat a ohánět se zákony. Mě to přišlo jako úsměvná kompilace fakt pěkných satyrů a milých večerníčkových víl. Kdybych to dělala já, tak bych to rozhodně takhle vesele nepojala. Bohužel mé nedostatečné znalosti hentaie mi to nedovolují.
27.9.2014 11:29 - York
Me-dea píše:
fakt pěkných satirů


To je krásnej překlep, vzhledem k okolnostem :-)
27.9.2014 11:41 - Me-dea
Jsem to opravila ale jo, to byl krásnej překlep :-)
27.9.2014 12:27 - sirien
Nerhinn tam vložila jejich logo, o nic víc nešlo.
27.9.2014 12:31 - skew
Já bych tomu skoro ani neříkal vyhrožování. Nebo jste měl někdo pocit, že by vás kvůli takové kravině fakt žalovali?
Jinak obrázek mě upřímně pobavil :)
27.9.2014 13:00 - sirien
Rozhodně mi přišlo že bylo záměrem vyvolat dojem, že ano. Že to byl pokus krajně lacinej nehraje až tak moc roli.
27.9.2014 13:09 - Vojtěch
Vzhledem ke kontextu tam taky mohla dát název Kančina a taky by to mohlo zabrat. Každopádně tato eskapáda u mne tedy image projektu nevylepšila.
27.9.2014 13:37 - Nerhinn
No, já jsem trochu váhala, jestli to tam dát, ale pak jsem si vzpomněla, kolik videí o fair use jsem viděla a tam bylo jasně řečeno, že pro potřeby recenze a parodie se smí duplikovat část díla chráněného autorským zákonem. Nicméně jsem si neuvědomila, že ta videa byla v angličtině a že u nás by to mohlo být jiné.
Nijak zvlášť to neprožívám, byť mi to teda přijde malicherné. Těžko se mi představuje, že by tuhle zprávu poslali někomu z fanbois, který se už nemůže dočkat, až si... "zahraje" a vytvořil si nějaký fanmix a dal na to logo Končiny.
Co mě ale teda štve, je, že kvůli takové hovadině sem tým Končiny napíše, ale že by se obtěžoval s odpovědí na regulérní dotazy ke hře, to ne. Působí to na mě, že vědí, že jejich produkt je shit, a doufají, že ignorováním zkušenějších hráčů docílí toho, že si nezkušení lidé koupí jejich hru, aniž by si uvědomili, za co vyhodili peníze.
Dokud Láďa Karpianus obhajuje svět Končiny jako svůj vysněný projekt, můžu si tisíckrát myslet, že je to zakomplexovaný misogyn (při jeho vysvětlení ve stylu "satyr je rozervaný (:D) hrdina s tragickým údělem" na mě šly mrákoty), a děsit se, jak hrozně medvědí službu tohle RPGčkám u nás udělá (všichni ti lidi, co doteď říkali, že RPG jsou pro zakomplexované chudáky, co se na ně holka ani nepodívá, se musí tetelit blahem při seznámení se se s vílami & satyry), ale pořád ve mně zůstávala aspoň troška takového toho "neznalost hříchu nečiní" a "třeba to vážně nemyslí zle".
Ta je pryč.
27.9.2014 13:52 - skew
Nerhinn píše:
Těžko se mi představuje, že by tuhle zprávu poslali někomu z fanbois, který se už nemůže dočkat, až si... "zahraje" a vytvořil si nějaký fanmix a dal na to logo Končiny.
+1.

Píše:
Co mě ale teda štve, je, že kvůli takové hovadině sem tým Končiny napíše, ale že by se obtěžoval s odpovědí na regulérní dotazy ke hře, to ne. Působí to na mě, že vědí, že jejich produkt je shit, a doufají, že ignorováním zkušenějších hráčů docílí toho, že si nezkušení lidé koupí jejich hru, aniž by si uvědomili, za co vyhodili peníze.
Opět +1, ačkoliv pravda s výhradou, že většina těch regulérních dotatů je obalena v dost nevábném tónu (na druhou stranu taky viz Jerson 679).
27.9.2014 13:53 - Vojtěch
Mno, popravdě bych se tu úplně nebránil označní Heartbreaker :/
27.9.2014 14:11 - Gurney
Vojtěch píše:
Mno, popravdě bych se tu úplně nebránil označní Heartbreaker

Já jo, to slovo slouží k rychlému označení něčeho za shit, teda pardon, za vlastně jenom za "zaostalé" aniž bys musel zdůvodňovat proč tomu tak je (a ideálně ti to přímo zabraní abys musel svoje přesvědčení pošpinit jakýmikoli pochybnostmi o to že to tak není). Něco jako když marxista používá pojem "buržoazie".
27.9.2014 14:21 - York
Vojtěch píše:
Mno, popravdě bych se tu úplně nebránil označní Heartbreaker :/


Mám pocit, že se to používá spolu s pokusy "vylepšit" nějakou zavedenou existující hru, což Končina AFAIK nedělá.
27.9.2014 14:21 - Vojtěch
No dobrá, tady bylo důvodů špinících toto označení už dosti.
27.9.2014 14:47 - Gurney
Já bych si tipnul že Končina (systém) je minimálně hodně inspirovaná GURPSY, DrD+, Stínem meče a možná ještě něčím. Jestli její autoři věří že fakt vytvořili něco unikátního nebo jsou si vědomi že jejich velké dílo je fakt zoufalé, ale stejně jsou rozhodnutí ho protlačit skrz peníze a reklamu, to fakt říct nedokážu. V ČR by mě zas tak moc nepřekvapila ani možnost A.
27.9.2014 16:05 - Vojtěch
Možné je, že nechtějí slyšet.
27.9.2014 16:32 - sirien
Heartbraker se používá jako plivnutí na hry které nejsou "dostatečně inovativní"přičemž slovo inovativní znamená "způsobem který náš guru schvaluje". Viz můj blog s kritikou článku o heartbrakerech. V podstatě to je jen newspeak pro "je to jen laciný plagiát".

Podobně slovo "middleschool" je jen laciné pohrdnutí tím co není ani dost "moderní" (význam viz inovativní výše) ani dost hipster retro.

Oba pojmy jsou odsuzující a jen svůj povýšeně arogantní odsudek schovávají pod jakousi "definici" se kterou se snaží tvářit objektivně.

Nerhinn: viz Alnag, pro účely parodie lze použít i v našem prostředí (i kdyby to opravdu měli chráněné, což myslím nemají)
27.9.2014 16:41 - York
Sirien: Pojem middleschool za odsuzující nepovažuju, podobně jako oldschool. Podle mě celkem dobře označuju určitý přístup k designu a stylu hry.
27.9.2014 17:20 - Vojtěch
Já to bral tak nějak podle obecného významu, i když to není D&D kopie. Kvůli těm všem hláškám o originalitě atd., i když tu inovaci zrovna moc nevidím :(
27.9.2014 17:23 - Alnag
Nerhinn píše:
Nicméně jsem si neuvědomila, že ta videa byla v angličtině a že u nás by to mohlo být jiné.


Já bych jim na to neskákal. Chráněná obchodní značka to podle mne není a ta citace je/byla v pořádku. Je to jejich laický právní názor. Pokud to sem nenapíše někdo se solidní autoritou, tak tomu nevěřím.
27.9.2014 19:07 - Gurney
York píše:
Podle mě celkem dobře označuju určitý přístup k designu a stylu hry.

Co jsem si všiml já, tak se ten opěvovaný "middleschool" jako styl hry ani jako designové východisko nepodařilo definovat ani po osmi stranách diskuze (aspoň ne tak, aby do něj nespadly ani některé správňácké "newschool" hry či tolerované "oldschool" hry), takže se přítomní teoretici rozhodli že prostě existuje a ostatní to zas tolik nezajímalo, takže whatever :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093505859375 secREMOTE_IP: 18.222.184.162