Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
26.9.2014 17:55 - Nachtrose
Skoro bych se mel chut i vsadit, ze kdyby to byl oslavny obrazek, tak by to poruseni copyrightu zase TOLIK nevadilo.

Ja si to asi fakt i prectu, vypada to na docela dobrou komedii :-D

Marek Jiran: a kdyby jste se misto ohaneni zakony radeji zamysleli nad tim, co a jak tu budi vseobecne veseli a ze mozna tam opravdu bude neco spatne a jak by to slo opravit, tak by vas mistni osazenstvo zaclo brat zase vazne a s respemtem ( jakkoli to tady neni cilova skupina ).
26.9.2014 17:56 - noir
Marek Jiran: Klidně tu tvrďte cokoliv, záměr "výhružka" tu byl jasně naplněn. Když vejdete do obchodu a poprosíte prodavačku, ať vám dá všechny peníze - a přitom jen tam shodou okolností upozorníte na faktický stav věci, že u sebe máte pistoli, bude to působit velmi podobně. Nic víc, nic míň...
Jen tak pro zajímavost: proč tohle nevisíte rádi a upozorňujete na nezákonnost takového jednání? Co je na tom špatně? Díky za reakci.
26.9.2014 17:57 - Nachtrose
Sirien: mozna se staci zeptat, mam takovej pocit, ze se tu par lidi pres paragrafy najde.
26.9.2014 18:01 - noir
shadowww: význam score bych nepřeceňoval. nevím, kolik má prodeje teď, když jsem se o to zajímal naposledy, bylo to nějakých 7000 lidí za měsíc. Doba papíru je definitivně pryč...
26.9.2014 18:02 - ShadoWWW
Nejvtipnější na celé věci je, že se jasně ukazuje, že do toho projektu někdo narval neskutečný prachy a dělá vše, aby se mu ta investice vyplatila.

Bohužel si pro svou práci vybral lidi, kteří nerozumí ani designu stolních RPG ani PR. Nebavit se s lidmi na webu o RPG je jedna věc, ale vyhrožovat jim je fakt nechutné a nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal nikde na světě, ani u mnohem větších profíků, než jsou lidi z k0nČinY. Možná právě proto, že to byli skuteční profíci.
26.9.2014 18:07 - Nachtrose
ShadoWWW: Nevim, v jake mnozine pocitas, ale tech C&D dopisu co se Wizardi za zivot 4e naposilali zase nebylo tak uplne malo.
26.9.2014 18:07 - sirien
ShadoWWW píše:
ani u mnohem větších profíků

spletl sis předložku, kolego. Slovo "ani" nemá v téhle větě vůbec co dělat. Možná tak "zejména", ale to by zase nesedělo do kontextu

ShadoWWW píše:
Nejvtipnější na celé věci je, že se jasně ukazuje, že do toho projektu někdo narval neskutečný prachy a dělá vše, aby se mu ta investice vyplatila.

Spíš to jak se zaštiťuje profesionalitou a nezvládne překousnout vlastní ego a zakousnutě jde proti proudu... vlastně všeho.
26.9.2014 18:09 - tony
Tak už jsem dostal nějaké odpovědi od Nyra a Ondřeje ohledně té bitvy
víly vs karab

jestli to chápu správně tak víly jdou do bitev s Karaby s nalezenou výzbrojí evidentně tenebřanské výroby,cestou se jí naučí používat a pak už s tím nemají nikdy žádná žádný problém.

víly které jsou zraněny v hrdiném boji(i do mínusu)neumírají ,jsou pravděpodobně zraňovány na dluh,nevím nepátral jsem po detailech.
Jenom vím že uberkouzlo které sfajlujou je nesejme i když jsou s hpčkama na půlce.

po přilétnutí k neznámému stroji ukážou prstem a vykřiknou :"HLE SLABINA!"
a strhnou ten neznámí stroj na zem a rozmlátí ho lucerničkama,lopatičkama a kyblíčkem.

Pokud je kolem vás dostatek lidí kteří jsou vaši kompanionové nemůžete nikdy na svoje skili hodit 1,pokud tak učiníte nemělo by se to brát jako fail.
26.9.2014 18:10 - sirien
Nachtrose píše:
ShadoWWW: Nevim, v jake mnozine pocitas, ale tech C&D dopisu co se Wizardi za zivot 4e naposilali zase nebylo tak uplne malo.

1) je rozdíl mezi prosazováním nějakých práv nějakým způsobem a podobným veřejným výkřikem

2) že by na tom wizardi nějak získali se říct nedá, historicky to je spíš hezká case study kontraproduktivity vlastního jednání
26.9.2014 18:11 - sirien
Tony: what?
26.9.2014 18:15 - Nachtrose
Sirien: pravda, je otazne, jak moc jde za tak9vych okolnosti oznacovat wizardy za profiky. To jejich az fanaticke ochranovani si vlastniho pisecku zabilo hodne popularnich a komunite prospesnych projektu.
26.9.2014 18:16 - sirien
hlavně to dost omezilo jejich vlastní trh a zazdilo rozvoj jejich systémů
26.9.2014 18:23 - tony
sirien: Od Nyra a Ondřeje

Granát nebo bombu nemusíš jen vyrobit, můžeš jí i nalézt. A granát i bomby jsou na arboře už nějakých 400 let, takže granát a bombu není těžké rozpoznat a určit jak s nimi zacházet.

Ten 10% fail se nedá aplikovat na skupiny, to je šance pro nezkušeného jednice.

Když vyjdeme z toho, že zapalování věcí bylo oblíbeným způsobem, jak něco zničit zhruba od doby, kdy byl vynalezen oheň, tak si troufnu říct, že pokud víla, co v životě neviděla muničák, najde na palubě karabu tlusté dveře, před kterými stojí stráž a je na nich piktogram přeškrtnutého plamínku, nejspíš se pokusí přes ty dveře dostat a zapálit to tam. Řekl bych, že když tam naletí pár víl a začne házet blesky, budou stráže koukat jak z jara.

Dovednosti Ničitel je jedna z řady dovedností, co potřebují přepsat, nicméně není požadavkem k tomu něco rozbít. Každý dokáže vzít kladivo a bušit do nějakého stroje dokud ho nerozbije. Ničitel to prostě dělá elegantněji.
26.9.2014 18:30 - sirien
Tony: aha. No, hlavně mi z té "odpovědi" nedochází jedna věc.

Jsem víla.
Zvládnul/la jsem nebýt znásilněn/a pedofilním satyrem
Zvládnul/la jsem neumřít v důsledku některého z dramatic failures po cestě
Zvládnul/la jsem se dostat na vzducholoď
Zvládnul/la jsem nebýt zabit/a na vzducholodi
Zvládnul/la jsem se dostat (probloudit) až k muničnímu skladu
Zvládnul/la jsem se dostat/probojovat do muničního skladu
(ty podmínky se mi začínají nějak vrstvit)
Zvládnul/la jsem pochopit/odhadnout, že podpálit muniční sklad by mohlo být řešení.
Jsem v muničním skladu a vím, co udělat
Udělám to.

A teď... mám vducholoď VE KTERÉ PRÁVĚ EXPLODOVAL MUUNIČNÍ SKLAD

Jsem sám, kdo tu vidí... malinké selhání logiky?

I kdyby se tohle zázrakem podařilo (ehm ehm ehm), tak o tom už NIKDY nikomu neřeknu. Opakování podobné strategie na pravidelné bázi je nemyslitelné.

ŘEKNĚME, teoreticky, že by se stala hromada zázraků a nějak se tato strategie dostala do povědomí. Doteď jsem nezaregistroval, že by víly byly fremenské mudžahedýnky vrhající se na harkonenské vzducholodě s křikem "Muad'Dib!" a ochotou zemřít v plamenech.

Ou, moment, sem si spletl settingy.
Jo, to se tak stává, když autoři lžou o tom že je jejich setting výjimečný tím, že v něm proti sobě stojí dvě značně odlišné frakce...
26.9.2014 18:31 - tony
Siriene já myslím že to máš logicky správně a opravdu to nepomáhá :D:D:D
26.9.2014 18:33 - tony
na druhou stranu víli ti jako člověku z arbory jsou u pr*ele,když chcípnout tak se holt vyspíš s manželkou.Takže není problém jich 500 poslat na jeden karab a čekat jestli to zase vybuchne nebo ne.A víly jsou sebevražedná komanda už pravidlově takže ani tam není v logice problém.
26.9.2014 18:34 - ShadoWWW
Nachtrose: Jednak to, co píše sirien, a druhak to, že tady to píše designér Končiny. V diskuzích tvůrci D&D nikdy nevyhrožovali. Co se týče vymáhání práva, tak to má na svědomí Hasbro, ne R&D D&D, které k tomu vždy naopak zaujímalo vlažný postoj.

A co se týče vymáhání práva u 4E, to je černou kapitolou, na kterou by Wizardi nejraději zapomněli. Byl to jeden z hlavních důvodů úspěchu Paiza a propadu popularity 4E.

Autoři Končiny o tom nejspíš nic nevědí. Kdyby věděli, jsem si jistý, že by jim z jejich současného chování naskakovala husí kůže, jakou medvědí službu Končině prokazují.
26.9.2014 18:36 - tony
a na každé zvládnutí počítej 10 víl umocni to počtem zvládnutí a vychá zí ti že na 100% sestřelení karaba je potřeba 10M víl,které boj nepřežijí takži ti neubude jídlo ani lékařskej matroš
26.9.2014 19:13 - Alnag
Marek Jiran píše:
Je mi líto, že vám zde musím opět kazit náladu a zábavu, ale zdržte se prosím jakéhokoliv používání našeho loga ve vámi vytvářených "materiálech". Je to možná vtipné, ale také je to nezákonné. Díky...


Skutečně. Předpokládám tedy, že jej máte registrováno jako ochranou známku na Úřadu průmyslového vlastnictví.

Nerhinn ho použila jako uměleckou citaci. Což se děje... nezákonného na tom zhola nic nevidím. Nebyla by to zdaleka první umělecká citace nějakého loga. :)
26.9.2014 21:20 - PetrH
Obalka nove pevnosti ukazuje Hen-Tail - vili prototyp roboticke valecnice.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089654922485352 secREMOTE_IP: 13.58.137.218