Pravidla

ShadoWWW
22.8.2019 14:30
27.4.2020 21:45 - LokiB
To je v pořádku siriene, že máš svůj jasný a (dle mého) menšinový názor, za kterým si stojíš.
Nebudu uvádět všechny konkrétní osoby, kterým třeba jeho překlad Sto roků samoty přišel skvělý.

A navíc jak z odkazovaného článku vyplývá, ale tys ho nečetl, takže to nevíš, on v překládání Harryho Pottera končil dílem 4 ... zbytek překládal jeho bratr. viz citace "Nakonec já skončil čtyřkou a celý zbytek dodělal Pavel."

Takže "jeho neschopnost změnit jazyk z dětského na vyspělejší" asi není tak úplně výtka na tohodle Medka ;)

Pan Bača: dík, já budu jedině rád a budu mít radost, když na překladech nebudu mít nic, co bych potřeboval zmínit jako nedobré, to mi věř :)
27.4.2020 21:54 - ShadoWWW
Když jsme u toho Pottera: Rowlingová je známá tím, že nesnáší hry na hrdiny. Proto taky nikdy nevyšlo žádné licencované ani nelicencované potterovské RPGčko, protože s tím nikdy nesouhlasila. Teď ale, po mnoha letech od potterománie, se Renegade Game Studios pokouší o nemožné a letos v srpnu vydává Kids on Brooms, potterovské RPGčko, pochopitelně nelicencované.
28.4.2020 01:13 - sirien
LokiB píše:
jeho překlad Sto roků samoty

Já mám takový podezření, že sem od něj čet jen toho Pottera. Že to překládali dva vim, ale čestně přiznám, že kde se při tom prostřídali nevim. A jestli tam byla nějaká výrazná změna (jakože by mi ve skutečnosti vadil jen jeden z nich popř. kterej) si nepamatuju.

Článek sem čet, jen ne teď ale když vyšel a číst ho znovu se mi nechtělo.

ShadoWWW píše:
Rowlingová je známá tím, že nesnáší hry na hrdiny

Rowlingová nesnáší kdeco, včetně fantasy (a ne, HP v jejích očích neni fantasy - za co přesně to má si nejsem jistej, někde říkala pohádku, někde YA, pravda že od vydání HP se chápání toho co je YA posunulo, takže tohle možná neni její chyba ale jen různá datace rozhovorů... osobně mám podezření, že to má za druhou Narnii a sebe za dalšího Lewise) EDIT: dokonce co vim ani nepřevzala toho Huga, kterýho jí ta porota dala na úkor Martina, jen protože se toužili na ní zviditelnit /EDIT

Rowlingová je taky známá tim, že má kamsi vražený pravítko, úzkoprsost viktoriánský snobský babizny a... ...whatever radši.

Jinak pokud chceš vydat HPčkový RPGčko, tak ho vydej na základě Čarodějek školou povinejch. Nebo něčeho jinýho podobnýho co buď vykrádá HPčko nebo co bylo Rowlingovou pro její originální HPčko sprostě vykradený. (Jestlis nečet Gaimanovy Knihy magie, tak velmi doporučuju - zpětně v kontextu toho jak Rowlingová žalovala jiné autory za vykrádání má ten komiks značnou přidanou humornou hodnotu.)
28.4.2020 08:33 - Pan Bača
LokiB: to věřím, spoustu se toho odchytit podaří, bohužel to, co projde, pak kazí dojem.
30.5.2020 22:16 - wlkeR
So... Nemluvilo se tu o nějaké recenzi, co má brzy vyjít? Jsem na ní celkem zvědavý. Teď se chystám Draka sám celého projít a vykrást co můžu z použité struktury a technik - a zajímalo by mě, co je populární, co ne, a nad čím se internet pohádá.
31.5.2020 07:59 - shari
wlkeR píše:
a nad čím se internet pohádá.

Nad vším.
31.5.2020 15:48 - Tarfill
Jojo, Mrkew nějakou recenzi sliboval. Třeba brzo dodá...
31.5.2020 20:40 - mrkew
Máme kompletní rekonstrukci, takže sotva jsme u PC. Ale pořád to platí. Recenze bude!
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24610018730164 secREMOTE_IP: 18.234.97.53