Alnag
20.7.2008 16:43
Hraní D&D 4e: Amazing Adventures
D&D 4e Kampaň: 02/2009-05/2012

Amazing Adventures Wiki
20.4.2009 22:14 - Jarik
mne mrzi vic veci :(
tahle patri k nim.
21.4.2009 01:58 - Jarik
protoze jsme dlouho nepublikovali zadnou novu vec,... a ja se vcera podival zas na vanHelsinga, tak...

tady davam k dobru ci zlu :) dalsi fan vanHelsing klip - Lady
21.4.2009 08:24 - Sethi
děti děti, jak to tedy je nebo není? odkládáme na neurčito, zahajujeme dobrodružnou výpravou s cílem unést Veroniku, nebo hrajeme v nekompletní sestavě?

vzhledem k tomu, že jsem sama zvyklá na systém "všichni nebo nic," tak nejsem zcela schopná rozlišit vaše hodnocení hranice mezi "má smysl hrát" a "nemá smysl hrát."

klip poměrně inspirativní, připomněl mi, že do Konstantina jsem ještě nestřílela. i když do Metoděje ano...
21.4.2009 08:39 - Jarik
Sethi:
a ty je poznas? kdyz se svleknou? :)

ja jsem ready. se mnou se da pocitat at tak ci tak. asi by to mel rozhodnout hlavne Almi.
21.4.2009 09:05 - Noir
Já jsem připraven, hladce oholen a čekám na Almiho ANO/NE. Klip nestíhám, ale zkouknu večer.

Sethi: Já mám neodbytný pocit, žes do Konstantina už pálila. Možná ses nestrefila, ale něco z tvé strany už na mne bzučelo...

Mj. včera jsem se díval s dětmi na večerníček o Makové panence a byli v něm dva zlí medvídci Konstantin a Metoděj!
21.4.2009 09:09 - Sethi
no... pálila, ale plošně... to se nepočítá =)
21.4.2009 10:03 - Alnag
Tak já bych osobně dal přednost kompletní sestavě, ale tohle musí rozhodovat DM.

EDIT: No vidím, že kultovní film už definitivně máme. Moc pěkné Jariku...
21.4.2009 11:00 - Jarik
Mno, ja jsem pres vikend shledl asi 6 filmu s H.Jackmanem.... tak tim asi bude :D

Ti dam priste nejaky zaber z Fontany, a bude to :D
Nechame te umrit v prirode :D
21.4.2009 15:48 - Alnag
No tak, protože pořád nemám definitivní stanovisko, tak začínám počítat s tím, že čtvrtek je volný a plánuju si do toho jiné věci...
21.4.2009 16:42 - Sethi
almi vzkazuje, že hrát se bude.

povýšila jsem se na komunikačního důstojníka.
21.4.2009 16:56 - Alnag
Tak já to přeforumuluju, abych se vyjádřil srozumitelněji. Flexibilní pracovní doba má i svoje negativa. Např. že člověk musí být flexibilní vůči klientům. Takže jsem klientovi nabídl nějaké moje časové rezervy, které (jelikož jich už moc není) zahrnují i dotyčný čtvrtek. Samozřejmě, kdych věděl najisto, že se hraje, tak bych mu to nenabídnul, ale to bych potřeboval vědět dřív než dva dny předem.

To nevylučuje, že se s klientem uvidím jindy (nabídl jsem mu i jiná data) a on musí zjistit, kdy na to má jejich tým jako celek čas. Ale prostě takhle to je.
21.4.2009 17:14 - Sethi
vím, že mi do toho technicky nic není, ale myslím, že když jsi potřeboval znát almiho stanovisko teď hned (TM) a nezdálo se, že by výše jmenovaný vůbec věděl, že je nějaké stanovisko třeba, tak bylo skoro nejjednodušší zvednout telefon a zeptat se.

s důvěrou v informační osmózu jsou vždycky trable, především když člověk v závěru zjistí, že část lidí si myslí, že všichni počítají s tím, že se hraje, a část lidí má za to, že je pravdou opak.

na fyzikální zákony se těžko ukazuje obviňujícím prstem, proto jen nadhodím starou lidovou moudrost - nespoléhejte na to, že si myslíte, že ostatní něco vědí, pokud jim to sami neřeknete, a dokud vám to pod pohrůžkou násilí nedokážou slovo od slova zopakovat.
21.4.2009 17:15 - Alnag
To bych musel mít ovšem dva telefony... protože hned teď jsem měl na drátě toho klienta. Každopádně dokud datum není jasně potvrzené, tak ho neberu jako potvrzené. Nic jasného jsem tu neviděl.
21.4.2009 17:17 - noir
Teď mě Alnag zcela zmátl. Jako bardsky to byl parádní bluff (anebo mám postih na insight díky vypitému růžovému vínu), ale já su zmatený. Čichám z toho, že čtvrtek neplatí, nebo jen že se ještě uvidí?
21.4.2009 17:36 - Alnag
Noir píše:
Čichám z toho, že čtvrtek neplatí, nebo jen že se ještě uvidí?


Znamená to, že se ještě uvidí. Já samozřejmě zkusím toho klienta nasměrovat na jiné datum, ale nemůžu to teď zaručit. (Resp. mohl bych to zaručit od nějaké pozdější hodiny než 17h, ale to se skoro nevyplatí).
21.4.2009 17:36 - Sethi
právě že jasně tu nebylo dané nic. almi počítal s tím, že se hraje, alnag s tím, že se nehraje, hádám, že kdybych se nezeptala, tak se ve čtvrtek sejdeme před alnagovou jeskyní, zatímco alnag by bezelstně poletoval někde... někde.

hádám, že teď to jednoduše visí na klientovi.

navrhuju vydírání.
21.4.2009 17:46 - noir
Miluju komunikaci přes internet! Mám alternativní návrh: Nemohl by klient hrát s náma?
21.4.2009 19:15 - Sethi
to zní přinejmenším zajímavě =)
21.4.2009 20:44 - Almi
ALL: Tyjo, člověk vypadne na 3 dny na konferenci, není na netu a hned je veselo :-)

Tož stanovuji následující výkladová pravidla:

Pokud nemůže DM, nehraje se (teda doufám :o));

Pokud nemůže Alnag, nehraje se (snad mu to nestoupne do hlavy :o)));

Pokud nemůže postava/postavy klíčová pro bezprostředně následující scénu či jinak totálně kazící příběh, nehraje se, nebo (*)

Pokud nemůže 1 postava, která není klíčová pro příběh, hraje se normálně, byť DM tajně truchlí; případně (*)

Pokud nemohou 2 postavy, hraje se, neboť pokud se nehraje, DM truchlí o hodně víc a ztracený čas věnuje "zatraktivnění následujícího dějě" (chápej víc času = tužší potvory); je však možná i varianta (*)

(*) Zbylé postavy se mohou usnést, že chtějí flasbackové dobrodružství (taková epizoda na jedno sezení, odehrávající se buď bokem, či v neurčeném časovém období nebo je vyloženě jinak šílená/komická/snová/vražedná/plnící-si-sny-jinak-ve-hře-nerealizovatelné (typicky - pozabíjet se navzájem). Ideální dopředu o tomto informovat DMa :-)

A abych v tom udělal totální guláš, tak platí, že všechno výše řečené se může dohodnout i jinak, stačí prostý telefonát/smska dotyčným osobám.

PS: Pokud je dotyčný psychicky odolný jedinec, nechť klidně přijde s Alnagem :o))))
21.4.2009 20:51 - Sethi
hned je to jasnější.

myslím, že se radši budu ptát pokaždé...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059611797332764 secREMOTE_IP: 18.224.61.19