Alnag
20.7.2008 16:43
Hraní D&D 4e: Amazing Adventures
D&D 4e Kampaň: 02/2009-05/2012

Amazing Adventures Wiki
Autorská citace #41
1.8.2008 10:44 - wraiths
Alnag: ok vnimam. kouknu na posatvy ;-). ale u me je to jasne...ja nic jineho nez strikera hrat neumim. takze asi ten "pinda"-darebak. nebo pulelf-knez.
Autorská citace #42
4.8.2008 17:57 - Geralt
Podle Quentinova vzoru jsem také stvořil postavu - human wizarda, když se žádný jiný nápadník neozval. ;)
K nakouknutí, za jakého loosera že to míním hrát, prosím zde: Steffan, human wizard
Autorská citace #43
4.8.2008 19:24 - Rytíř
Geralt: Postava je to propracovaná dobře, což o to.. ale teda hrát s ní akčně orientované dobrodružství, to by mě asi mrsklo, kdybys bral vážně to, co u ní nejvíc proklamuješ, totiž rozvážnost a neochotu riskovat :))
Alnag: Mohl bys pls do úvodního článku dodat, s kým na jakou hru počítáš? Případně i kdy :) nějak jsem se přestal orientovat, kdo patří do jednorázovky a kdo má zájem o pořádné hraní celého KotS.. Díky ;)
Autorská citace #44
4.8.2008 19:30 - Alnag
Rytíř: Máš pravdu. Rozdělím one-shot hráče do separátního článku (a diskuse) a pak to sem linku. Chtěl jsem to už udělat dávno, ale poslední dobou pořád něco řeším... :(
EDIT: Ok. One-shotová skupina od nynějška zde.
Autorská citace #45
4.8.2008 20:44 - Geralt
Rytíř: Něco podobného mi také vrtá hlavou, zda jsem neukousl příliš velkou porci v nadšení z hříchu "strach". Hodně se mi líbí ve spojení s mágem a stal se základním kamenem postavy. Je-li KotS tak akčně pojatý, tohle pojetí by asi nedělalo dobrotu. Zkusím ještě zapřemýšlet nad alternativami. Ale každopádně díky za názor.
Autorská citace #46
4.8.2008 20:47 - Alnag
Tak když si všichni vezmou postavu s hříchem "strach" tak holt dobrodružství přizpůsobím. Ale ono to může být i zajímavé, když postava zdánlivě "nepasuje". Ale nikdy není pozdě změnit názor... třeba i při hře. ;-)
Autorská citace #47
5.8.2008 12:13 - LZJ
Jen taková poznámka z praxe a před dovolenou:
U KotS asi není třeba se bát vlastních postav, my začali hrát tak, že příručky byly přineseny jeden večer, rovnou všichni začali procházet pravidla a připravovat a postavy (s tím, že jsem se teprve pořádně začalo připravovat jako DM) a ještě jsme stihli odehrát rvačku v hospodě a jedno přepadení koboldama.
Předpřipravená postava je jenom jedna a přijde asi tak stejně dobrá, jako ty vlastní.
Vybral jsem si aplikaci pro FR, protože se mi víc líbí, jak dobrodružství zasazuje do světa a jak tam pasuje základní příběh. Taky tam je popsáno pár zajímavých encounterů, víc o NPC a tak. Zkoušel jsem se dívat i na aplikaci pro Eberron (že by se KotS dalo využít jako úvod k tomu světu), ale úplně jsem se ztratil, prostě o Eberronu vám moc málo.
Nejvíc mi asi vadilo, když jsem si postavil hospodu z Lega (právě podle úvodního boje ve FR variantě) a hráči za postavy se málo nechali vyprovokovat a tak dobře se během dohadování postavili, že nedošlo na žádné divoké přeskakování židlí a stolů a tak. Naopak kouzelník skoro všechny nepřátele uspal ;-\
Autorská citace #48
8.8.2008 12:00 - ShadoWWW
Pokud hrajate dobrodružsví z DM guide, H1 nebo H2 dobrodružství, možná se vám bude hodit některá moje mapa. Jsou to mapy oblasti Nentir Vale (okolí Shadowfellu). Nakreslil jsem je pro lepší přehlednost než je ta malá v DMG a slepou mapu moji hráči najdou, aby měli lepší představu. :) Mapa je černobílá, takže šetří toner/inkoust. Soubory jsou určeny hlavně pro DM.
Slepá mapa
Mapa s popisky
U popisků mi bohužel blbly vrstvy, takže po vytištění je potřeba některé názvy obtáhnout tenkou černou fixou.
Autorská citace #49
8.8.2008 13:29 - ShadoWWW
Doufám, že to nebude úplně OT, ale dám sem ještě vytvořenou battlegrid mapu pro 4E. Je to PDF, po vytištění má 1 pole 1 palec a je to přesně na 2x A4.
Lesní cesta
Autorská citace #50
8.8.2008 13:40 - Almi
ShadoWWW: Hmm.hodně pěkný! :-) U nás to zatím vypadá tak, že za jedno sezení (4-5 hodin) se stihne 1 non combat encouter + 2 bojové. Jak Alnag kdesi nadhazoval půlku toho vyházet mi přijde dost ochuzující o jednak zajímavý příběh a jednak o dobrou možnost ukázat si v praxi, jak 4e vlastně funguje, co lze a co ne. Většina soubojů je zajímavá a často hodně napínavá.
Autorská citace #51
8.8.2008 20:05 - Alnag
Tak já nevím, jak nám to půjde, ale doufám, že jeden encounter bude tak cca na hodinu. Proto taky preferuji raději čtyřčlenou skupinu.
Autorská citace #52
13.8.2008 11:14 - Quentin
pristi tyden se stehuju(ale jeden den bych mohl uvolnit) a tyden potom jsem na morave. Od zari snad konecne budu moct hrat 4 hry tydne.
Autorská citace #53
13.8.2008 11:18 - Alnag
No v září zase nejsem moc ready já (státnice), ale tak co mám s Váma dělat...
Autorská citace #54
29.9.2008 09:29 - Geralt
Jaké jsou vaše vyhlídky na říjen? Mne sice začíná škola, nicméně počítám, že volný den přes pracovní týden si najdu i tak.
Autorská citace #55
29.9.2008 10:05 - Alnag
Já jsem vcelku flexibilní. Nějaké odpoledne/podvečer bych na to zvládnul vyhradit.
Autorská citace #56
30.9.2008 07:10 - wraiths
ja si pockam az jake navrhnete datum,pak se vyjadrim. ale taky jsem vicemene flexi.
Autorská citace #57
9.10.2008 09:49 - Quentin
ja jsem ready jakekoli pondeli, utery nebo ctvrtek.
Autorská citace #58
9.10.2008 14:06 - Almi
Já můžu pondělí až čtvrtek. Ideálně pak úterý až čtvrtek.
Autorská citace #59
9.10.2008 14:19 - Alnag
Geralt pokud vím, může taky ve čtvrtek, tak zatím se to na ten čtvrtek rýsuje zdaleka nejvíc. Takže na ten bych se orientoval...
Autorská citace #60
14.10.2008 10:21 - Quentin
Pristi ctvrtek, ok?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078823089599609 secREMOTE_IP: 18.118.171.20