Alnag
20.7.2008 16:43
Hraní D&D 4e: Amazing Adventures
D&D 4e Kampaň: 02/2009-05/2012

Amazing Adventures Wiki
9.11.2011 20:50 - Alnag
Já si ve skutečnosti udělal takový generátor barda v Excelu. Ale udržuji v DDI kopii, pro Almiho. (Nicméně stahuji si občas články na překlad a 200 Kč mne nevytrhne, takže s tím nemám problém.)
9.11.2011 21:06 - Nerhinn
Asi mluvím málo polopaticky, tak to napravím.

Nahoře je psáno 17/11 a pokud se dobře pamatuju, tak jsme se na hře dohodli, že ohledně tohoto data musíme konzultovat své programy a pak se domluvit dál.

Za konstruktivní přístup já považuju, že se člověk vyjádří sám od sebe ohledně toho, kdy může, resp. jestli může v navrhovaný termín. Dohodli jsme se, že ti, kteří to nemají jisté, se podívají. Místo toho, abyste řekli, že v ten termín, o kterém jsme se bavili na poslední hře, nemůžete, mlčíte a necháte ostatní (OK, mě. Alnag na to už rezignoval), ať to z vás páčí. A když je odpověď ne, nenavrhnete jiný termín, nebo neřeknete, že termíny kolem toho, o kterém se bavíme, vám nevyhovují taky. Nesnažíte se najít alternativu nebo nevysvětlíte, že taková snaha nemá smysl, protože ten týden je prostě nabitý.

Je to ubíjející, být tím, kdo se na to znova a znova ptá. A ponižující.

Jarik píše:
konstruktivni pristup rika: nahore si prectu terminy a ty se snazim udrzet volno.

Ne, to je minimalistický přístup. Konstruktivní přístup je "nemám-li volno v navrhovaný termín, aspoň se podívám, jestli to nepůjde v nějaký jiný".
Jarik píše:
mozna jsem uz starej, ale o prodlouzenych vikendech mam vazne lepsi veci na praci, nez hrani.

Já nikoho neprosím, aby měl AA za prioritu č.1 a nikomu nevyčítám, že to tak není. Jen žádám o vstřícnost. Samozřejmě, že přístup "jsem starej a mám ty správný priority, zatímco vy mě svejma termínama poblíž víkendu obtěžujete", mě trošku vytáčí. Ne obsahem, tónem.
9.11.2011 21:16 - Jarik
Ok.
Moje chyba. ja to rekl, ze se podivam. Ja se podival, a zjistil, ze to nejde.
Ale doufal jsem, ze mne nekdo predbehne :)
V danem tydnu jsem fakt mimo plan.
tyden potom mam v CT EDGE.
Takze budu rad, ze si najdu cas na precteni 2 knizek kvuli VS.
Tim se snazim rici, ze jsem se smiril (vnitrne - neverejne) s tim, ze 18.11. nehrajeme.. a sejdu se s vami rad 14 dni potom :D
9.11.2011 21:22 - Alnag
Týden po tom máme ve čtvrtek EDGE, protože pátek deklaroval Almi, že nemůže. (Konec měsíce - Vločka.) Momentálně už mi ten pátek hrozí, že budu něco mít. Ale když se rychle rozmyslíte, možná s tím něco udělám.
9.11.2011 21:54 - Jarik
26.11. bych teoreticky mohl (pripadne den predem), ale radsi si dam konecne volny vikend.. na studium.
9.11.2011 22:36 - Almi
U mne je to jasné. Příští týden nemohu.

Co se dalšího času týče, tak ve čtvrtek 24/11 jsou Alnagem plánované EDGE. V pátek 25/11 odjíždím na Vločku. Jaksi nevidím prostor, kdy jindy hrát, tudíž jsem nic nenavrhoval.
9.11.2011 23:13 - Alnag
Je tu ještě varianta hrát ve čtvrtek 24/11 místo EDGE AAčka. Všichni byste měli moct (asi), tak záleží na Almim, jak se na to cítí...
9.11.2011 23:22 - Nerhinn
Za mě OK

EDIT: Není to úplně kompletní, ale tak co. Ty prostřední sumarizace dodělám časem.
Poslední díl minulé sezóny
Předposlední hra

EDIT2: Možná je chyba ve mně, ale hrozně špatně se mi hledaly záběry zmrzlých lidí. Jestli najdete hezčí, pošlete mi ho do pošty.
10.11.2011 07:05 - Almi
Ve čtvrtek 24/11 bych měl být schopen AA zvládnout, nemám žádná jednání.
11.11.2011 11:00 - Sethi
Nová Sněhurka možná bude pitomost, ale vypadá napěchovaná super havraními efekty. Jakákoli podobnost s havraními efekty, které u mě uvidíte v budoucnosti, je čistě náhodná.
11.11.2011 11:03 - noir
U mne je 24.11. taky průchozí.
Sněhurka bude cool!
11.11.2011 11:15 - noir
Jinak nad zápisky se neskutečně bavím, moc se mi líbí, jak to rekapitulujete.
11.11.2011 13:52 - Sethi
13.11.2011 13:56 - Nerhinn
Sumarizace poslední hry. Pro délku (po dlouhé době) rozděleno na dvě části. Nesouvisejících (bylo fakt těžké najít vůbec něco) a nepovedených (je to jenom překreslení z mých zápisků... víceméně) obrázků a zavádějícího názvu (do názvu dávám tradičně první blbost, která mě napadne) se neděste.

Poslední hra, I.část
Poslední hra, II.část

Btw, počítala jsem a tak nějak jsem došla k závěru, že "nyní" (v herním světě) je krátce po půlnoci. 0-4 hodiny ráno, tak nějak. Just FYI.

EDIT: Samozřejmě stále platí, že pakliže si vzpomenete na něco, co tam chybí nebo je špatně, ozvěte se, ráda to tam doplním.
13.11.2011 13:57 - Alnag
Almi: Zapomněl jsem ti dát na posledním hraní těch 200 Kč. Pokud si na to vzpomeneš, připomeň se.
14.11.2011 19:22 - Nerhinn
A něco málo hlášek.

Předposlední hra:
__________________________

noir: "To byl ranged attack?"
Almi: "Jo."
noir: "Tak to to vykrývám tlapkou... vlastně ne, okem, to je lepší."
__________________________

noir: "Sahám pod beholdera a rukou dělám tohle (napodobuje rukou různé... mačkání, šmátrání a lechtání. A dělá u toho čvachtavé zvuky). Vypadá to jako nějaká hrozně temná magie."
Nerhinn: "Spíš jako nějaká hrozně temná gynekologie."
__________________________

Almi: (na Konstantina) "Zevnitř cítíš-..."
noir: "Přátelský pach smrti."
Alnag: "Smrtící pach přátelství."

Poslední hra:
__________________________

Nerhinn: (kreslím dramatický výjev z bitvy) "To je zvláštní, Sven v mém podání vypadá jako Rumcajs v pláštěnce..."
noir: (kouká se na Gaerwyn krčící se v rohu) "A ty jak Cipísek."
__________________________

Jarik: (jehož postava se neúčastní scény) "Za koho budu hrát já?"
noir: "Za Tonku!"
Jarik: "Já ale neznám její charakter..."
Nerhinn: "Nechce chcípnout."
__________________________

noir: (počítá damage) "...plus k6 za čepici."
__________________________

Alnag: "'Krutý posměch' - ptám se: 'Co je to tady za bordel?'"
Almi: "Máš plus 2 k útoku."
Nerhinn: (Alnag má 11 na kostce) "A že ho budeš potřebovat."
Alnag: "Takže 30 proti Will."
Jarik: "Tos dal."
Almi: "Počkat, to jako díky tomu bonusu?"
Jarik: "Ne, i bez toho."
Almi: "Uff. To bych nerad, aby mu to pomohlo."
__________________________

Sethi: "Hraje víla."
Almi: "Víla tě má docela ráda-..."
Alnag: "...a proto to budeš mít jen za 30 proti Will."
Almi: "A říká ti: 'To se ti jenom zdá.'"
Nerhinn: "Zajímavý, to samý si říkám celou dobu, i bez dominate."
__________________________

Almi: "Víla říká takové zvláštní slovo-..."
noir: "Marmeláda!"
Alnag: "Probíhá tam mezi náma taková výměna zdvořilostních frází... 'Klekni, ty čubko! Jsem vyslanec Letního dvora, tvoje vláda končí!'"
Almi: "Uvěřila ti."
noir: "Uvěřila ti a do konce encounteru máš... -1 na Endurance checky."
__________________________

Almi: "Hoď si záchrannej hod."
noir: "Máš +3 a -3 zároveň."
Sethi: "Noir, posel dobrých zpráv."
__________________________

noir: (na Ghara) "Kdes byl? Jsme tě hledali!"
Alnag: "Ne moc intenzivně, ale hledali."
noir: "Teď mě neruš, Svene, jsem dojatý."
__________________________

Jarik: (o Velarekovi) "No a na zádech měl tuhle vlaječku, jako samuraj. A to, že ji mám u sebe znamená, že-..."
Nerhinn: "Capture the flag!"
__________________________

noir: "Na jedný straně leží dvě hlavy, na druhé dvě těla a mezi nima probodený Konstantin. Vypadá to tak pěkně geometricky."
Sethi: "No, jako čurák."
__________________________

Alnag: "Hele, tohle je moje dokonalá kopie. Takže moje skutečná duše v tuhle chvíli koketuje s Havraní Královnou a polemizuje o tom, kam kdo koho strčil... a kam si co má kdo strčit. Třeba píšťalku."
14.11.2011 20:05 - Jarik
dekuji jeste jednou vsem za hru.

A mam takovy napad.
Kdyz neco vite jako postavy (i jako hraci), a ostatni to nevi,... tak si zkuste nejpozdeji v dalsi hre najit duvod to zmenit na informaci verejnou.
Ja vim, kazdy chce mit nejake to eso v rukavu,... ale zapisky ve stylu: "neco vim, ale povim to jen kdyz se nekdo zepta"... jsou trosku k nicemu.
Proc? Protoze se nikdo nezepta. Zepta se jedine, kdyz jej o to pripo pozadate (jako hraci).
Je jen malo pripadu, kdy nemuzete nic rici (napriklad moje zrcadlove ja, se kterym ted jednate)... ale to se stane 1x/10 her.

Je skoda, kdyz pribeh neni mezi hraci (a hrajete si jej jen pro sebe).

Nase postavy jsou spolu uz dost dlouho. Myslim, ze uz neni moc duvodu, abychom pred sebou neco tajili (i to nejtajnejsi).
Jako doplnek k tomu bych rad rekl... NEPROMENME TED HRU V HON NA CARODEJNICE. Zadne vyslechy typu: A CO JESTE VIS ???!!!
Jen dejme do hry materialy, ktere se doplnuji.

Pokud chcete, tak takove posezeni u ohne, vyvolam na hre je.
Jako flashback by se to ted asi nehodilo... protoze informace recena v minulosti by asi vyrazne ovlivnovala pritomnost.

Pripadna sada flashbacku (treba za kazdou postavu) by se musela promyslet kazdym hracem. Kdy to jeho postava rekla ostatnim, aby to neovlivnilo soucasny stav.

Ale OK. Zkuste si kazdy pripravit 5-minutovou povidku, na kterou ostatni budou reagovat take cca 5 minut.

priklad (pouziji Ghara): "Jednoho vecera se Ghar podival do sve dlane. Mozna v kovove spone rukavice, mozna v platinove supine zahledl svou tvar a zacal vzpominat. Na sveho otce, matku, i sveho bratra. Na ledove prokleti, ktere se nese s jeho rodem..." [zbytek pri hre].
14.11.2011 22:03 - Nerhinn
Jarik: Nevím, jak s veřejnými informacemi mezi postavami (Gaerwyn vám teď nic neřekne, protože vás do toho nechce zatahovat a chce, abyste vypadli; Aiss vám nic neřekne sama od sebe, protože to konec konců zas tak důležité není), ale já bych uvítala co nejméně tajných scén.
Myslím, že třeba ta scéna s Gaerwyn na střeše věže byla moc hezká a sice bylo fajn pro entrée "zimní feyky", aby to pro ostatní bylo překvapení, ale nevyvážilo to to, že si ji mohli užít i ostatní. Nebo když Almi odešel hrát se Sethi stranou, přišel prakticky o jediný roleplay, který se té session odehrál mezi postavami. Imo je to zbytečná škoda. Stačilo by, abychom byli ukázněnější/tišší, a myslím, že by to šlo.
14.11.2011 23:26 - Jarik
ja se snazim rici.
ze jsme dost zkuseni na to, abychom odlisili znalosti postav a hracu.
a ze oddelne hrani se musi projevit behem dane hry nebo v te nasledujici... jinak je zbytecne :D
15.11.2011 08:39 - Almi
HOla, po delší odmlce zpět. V první řadě děkuji Nerhinn, o těch poznámek ze hry jsem se teď lámal v pase, až se na mne kolega díval, co že to čtu...tak mne napadlo, že by to byl hezký přídavek k deníkovým poznámkám..kdyby byly buď pod čarou, nebo někde odkaz na ně, neb vždy odkazují na konkrétní hru.

Alnag: Jojo, připomenu se :-)

ad. poskytování infa do hry: nápad se mi líbí. přijde mi, že je to způsob, jak si to vlastně hráč užije 3x - poprvé, když se to dozví sám. Podruhé, když to pak prezentuje ostatním ve formě svojí hry a tito řeší/hádají/zjišťují, co a jak a potřetí, když má nalézt způsob, jak to popíše ostatním, aby si to užili i oni. Paráda!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082886934280396 secREMOTE_IP: 18.224.61.19