Alnag
20.7.2008 16:43
Hraní D&D 4e: Amazing Adventures
D&D 4e Kampaň: 02/2009-05/2012

Amazing Adventures Wiki
18.4.2011 16:05 - noir
Cože? Slyším. Byť jsem počítal se čtvrtečním hraním, zítřek je taky v pohodě.
18.4.2011 16:25 - Sethi
Byla jsem požádána, i když Almi to určitě popře; Tady je stručná historie Havraní Paní tak, jak ji Aiss slyšela od Janose a jak by ji vyprávěla Konstantinovi.

Základ je z oficiálních zdrojů, něco jsem přidala z fanovského článku, který jsem kdysi překládala, něco dodal Almi a něco je z vlastní kuchyně.

Píše:
Tři pilíře víry stojí v trůním sále v hradu Havraní Paní.
Sestry přadleny tu byly dříve, než přišli první bohové. Mohli bychom je zvát jedněmi z Prvorozených, ale to jen proto, že pro jejich druh nemáme lepší jméno. Přadleny stály většinou stranou všech šarvátek a sporů, pozorovaly, dohlížely.
Říká se, že ve válce o Svět se přiklonily na stranu bohů. Ať už sledovaly své vlastní zájmy, nebo sloužily vyššímu cíli, rozhodly se chránit dílo bohů před zlovolnými hrátkami Prvorozených.
Tak se Prvorození stáhli do ústraní, bohové měli svůj Svět a přadleny dál přadly vlákna Osudu.
Stalo se to ještě předtím, než Lolth padla a byla vypovězená z Triády. Nejmladší z elfských bohů sdílela se sudičkami vášeň pro tkaní a snadno si získala jejich přízeň. Nadaná žákyně, mnoho se od nich naučila. Nakonec ale sudičky podvedla, ukradla vřeteno Osudu a s ním i moc nad jeho doménou.
Marně se přadleny snažily získat pomoc zbylých bohů. Elfí bohové nechtěli nic slyšet o korupci jejich sestry a ostatní se jen málo starali o záležitosti "prvorozených." Snadno zapomněli, že přadleny bojovaly po jejich boku v těch nejhorších chvílích.
Tak se jedna ze sester rozhodla vzít věci do vlastních rukou a započala dlouhou cestu za znovuzískáním Vřetena. Byla to ta, které dnes říkáme Havraní Paní.
Sestoupila mezi smrtelníky a vzala na sebe podobu lidské královny, kruté a nádherné. Její krása a moc byly takové, že upoutala pozornost boha Smrti, Nerulla. Dvořil se jí a nakonec ji získal za svou. Netušil, že tím způsobil svou zkázu. Jeho Královna se mu postavila a vedla s ním krátkou, krvavou válku. Nakonec Nerulla porazila, zabila pána Smrti a sama uchvátila jeho žezlo a doménu.
Tak byl postaven pilíř Smrti.
Sama teď bohyní, znovu žádala ostatní bohy o spravedlnost, znovu žádala o navrácení Vřetena. A i když teď už byl Lolthin pád zřejmý, odpovědi se nedočkala.
Ačkoli po Velké válce většina Prvorozených opustila šachovnici Světa, moc některých byla bohům stále trnem v oku. A tak byla další válka a Královna se opět postavila na stranu bohů a sama vedla útok. Tehdy ukořistila doménu Zimy, sebrala ji poraženému Prvorozenému. Nikdo z bohů se jí neodvážil odporovat.
Tak byl postaven pilíř Zimy.
Potřetí žádala o pomoc proti Lolth a konečně byla vyslyšena. S Corellonem a Sehanine po boku se postavila padlé pavoučí bohyni a společně ji porazili. Konečně měla ve svých rukách Vřeteno.
Přadleny jej ale nazpět nepřijaly a stejně tak nepřijaly ani svou sestru. Její úděl byl jiný, jak vyčetly ze spletitých vláken Osudu. Ony budou dál příst, ale Královna bude jeho strážkyní a bude držet moc nad jeho doménou.
A tak byl postaven pilíř Osudu, poslední a zároveň první, počátek a cíl.
Havraní paní byla vítězem a zároveň poraženou. Bohové ji nikdy nepřijali za svou, obávají se jí, ale neuznávají ji jako sobě rovnou a její panství je tak namísto Astrálního moře ve Stínopádu. Prvorozeným je trnem v oku pro všechny ty okamžiky, kdy se postavila proti nim. Ztratila sestry a získala mnoho nepřátel. Setrvává ale se svým údělem, protože paní Osudu je Osudem vázána tak, jako nikdo jiný.
18.4.2011 17:11 - Jarik
Sethi:
dekuji. Zas jsem o neco moudrejsi. Diky :D
19.4.2011 07:02 - Jarik
jsem ready a dorazim. :)
19.4.2011 12:11 - Almi
Alnag píše:
A můžeme ti v tom nějak pomoct? Vyřeší se to pro tebe v mezičase (do dalšího plánovaného hraní)? Jestli potřebuješ psát bakalářku a nestíháš přípravu hraní (nebo se na třeba nemůžeš soustředit), můžeme se sejít třeba jen na pokec nebo na hraní něčeho jiného (deskovky/ nebo zplichtím nějaký one shot).


Moje poloprovizorium bude trvat tak do půlky června. S malými výkyvy, kdy budu mít chvílama volněji a chvílema zase totální pres. Děkuju za nabídku, myslím, že je to dobrá cesta, ať už pokec (který nakonec může posunout příběh nenásilnou formou dál, když se přerodí ve hru :-). A nějaký one shot? Ty moc dobře víš, jak se mi tyhle tvoje one-shoty líbí. Takže pokud něco po ruce máš, udělá mi to určitě radost.

ALL: Noir se mi ještě neozval, ale pokud ho budu vyzvedávat v práci, hrozí, že dorazím díky (opětovné po zimě) částečné uzavírce Barrandovského mostu muset jet objížďkou. Ale Nepočítám s větším zpožděním než 5-10 minut. Pokusím se být co nejrychlejší.

Zatím mne zajímá, jaké má Smečka plány nyní? Něco po ruce mám, jako vždy, ale chci dát dneska co nejvíc prostoru vám.
19.4.2011 12:20 - noir
Almi: Dneska pojedu z domova, mám ještě nějaký povinnosti, takže díky za nabídku, ale kliďo dorazím po vlastní ose... Kdyby se ti vyloženě chtělo mě vyzvednout od domu, tak ti v tom samozřejmě nebráním :)

Za sebe říkám, že bych se vydal po stopě ztracené sestry naší malé elfky.

Pro Alnaga a Nerhinn dnes něco malého mám...
19.4.2011 12:30 - Jarik
za sebe rikam, ze Vas doprovodim kamkoliv, kdyz tam ziskam(e) SpaceShip.... teba... vy vite co myslim :)
rad ted pomohu: 1] Svenovi se Strbrnakem. potom 2] Gaerwyn se setrou. potom sobe s ocistenim rodu (to se muze spojit i s nekterym z predchozich bodu. geny jsou geny)
a pak Aiss.
U Konstantina mi nejak chybi viditelna budoucnost. Pokud tedy nechce najit sve bratry. Ale to by asi bylo na moooooc dlouho je vsechny najit :D
19.4.2011 12:45 - Almi
noir: klidně tě vyzvednu tam, kde tě vždycky vysazuju...zavolá ti, až půjdu k autu, budeš mít akorát čas tam dojít, ok?

noir píše:
Za sebe říkám, že bych se vydal po stopě ztracené sestry naší malé elfky.


super, to max. vyhovuje :-)

Jarik píše:
Pokud tedy nechce najit sve bratry.


koukám, že mi nahlížíš do poznámek pro dnešní hru :-) Nu, uvidíme.
19.4.2011 15:04 - Alnag
Gaerwyn - Sestra. 'nough said.
20.4.2011 09:07 - noir
Díky za včerejší hru! Ač jsem trošku frflal, tak to rozhodně bylo super :)
20.4.2011 09:53 - Almi
Tak to mne těší :)
20.4.2011 09:58 - Jarik
At jsem nefrflal, tak jsem ze vcerejska mile nastaven na dnesni den...
... takze se nemusim studentum mstit :)

Diky vsem za hru.
20.4.2011 11:58 - Nerhinn
Je toho málo, no. A jednu opravdu lascivní jsem vynechala. Až budu scanovat svoje poznámky, bude to tam. Stejně jako počítadlo kritik.
_____________________________

Předminulá hra (příslušná sumarizace - 22):

Kylara na Svena: "Někdy mi připomínáš Spercheia."
Jarik: "Dokud to neříká v kleče, je to OK."
_____________________________

Aiss: "Namísto kruhu do Minauru mi někdo protáhl kruh až do Malbolge."
Sven: "Hlavně, že ti nikdo neprotáhl kruh nosem."
Konstantin: "To jsem navrhoval, ale se lžičkou. Stříbrnou."
_____________________________

Přemítáme nad tím, co se stane se svatbou, kvůli které jsme sem vlastně všichni přijeli.
noir: "...navíc zemřeli všichni svědci, oddávající a většina družiček."
_____________________________

Sethi (po zmrtvýchvstání): "Mohla bych jít spát... ale jdu do zahrady. Potřebuju ještě dva encountery."
Almi: "Slyšíš něco v altánu."
*výbuch smíchu*
noir přihodí: "Gobelín v altánu!"
Almi: "Je tam Talos."
Alnag (lakonicky): "Tady to máš. Dva encountery jako nic."
_____________________________

Minulá hra (příslušná sumarizace - 23):

Nerhinn: "No jo, posledně jsem ani nepublikovala hlášky."
Alnag: "No teda!"
Nerhinn: "Ale tak ono jich bylo asi... tři."
Sethi: "To jsme posledně nebyli moc vtipní."
Nerhinn: "To zas ne, spíš jsem byla já líná je psát."
Alnag: "No tohle! To jsi naše zapisovatelka?"
Nerhinn: "Tak si je zapisujte sami."
Alnag: "A příště co? Máme sami házet kostkou?"
Sethi: "To by chtělo zapsat."
Nerhinn: "Jsem líná..."
_____________________________

Včerejší hra:

noir: "Já jsem celou dobu venku."
Almi: "Ta holka je tam s tebou, ta neštovicová. Drbe tě za uchem."
noir: "Takže ji mám za sebou? No to jsem šťastnej."
Alnag: "Vlastně jseš docela rád, že tě drbe, protože tě začíná docela svědit hlava..."
_____________________________

Konstantin: "Pojď s náma na cesty. Za dobrodružstvím."
Tonka: "Když já se bojím... Ochráníš mě?"
Konstantin (pokrčí rameny): "Zkusit to můžu."
_____________________________

Almi: "A když se fomorián zmenší, je z něj hezká eladrinka."
Sethi: "No vidíš, Svene, máš šanci!"
Alnag: "Jasně! Ukážu jí, zač je toho-"
noir: "Zač je toho penis!"
_____________________________

Almi (na noira): "Tak když ty jsi ten technický typ..."
noir: "Jé, to jsi první, co mi to kdy řekl."
Nerhinn: "No, taky ti říká, že jsi moudrý, že jo..."
_____________________________
20.4.2011 19:37 - Alnag
Hra se mi velmi líbila, nevím jestli jsem trochu neprudil občasným "moderováním", ale měl jsem nutkání s tím něco udělat.

EDIT: A kvituji i tu změnu DC u skillů. I když jsme zrovna házeli spíš vysoko a nepodařilo se mi úplně prokázat mou teorii, cítím jako důležité gesto, že zpětná vazba proběhla a že máme teď šanci, že se nám může dařit...
21.4.2011 13:36 - Almi
Alnag píše:
nevím jestli jsem trochu neprudil občasným "moderováním", ale měl jsem nutkání s tím něco udělat.


..naopak, mně se to VELMI líbilo a pomohlo mi to. Mohl jsem se soustředit na jiné věci a to, že si některé scény a hlavně komunikaci mezi sebou moderujete sami mi uvolňuje ruce a umožňuje soustředit se na další.

Alnag píše:
změnu DC u skillů.


Pohrál jsem si trochu i s designem encounteru. Ač to nebylo asi moc poznat, byl maličko experimetální po stránkách hodnot monster. Proto jsem i úmyslně trochu potlačil jinou mou oblíbenou techniku, a to různé vychytávky prostředí, byť jsem si neodpustil dvě - (i) snadnější a snad herně přítulnější mechaniku pro lezení a/i pohyb na budovách a (ii) možnost urychlit souboj vypnutím controllera (Fomorianské čarodějnice) prostřednictvím fetišů zvířátek pověšených na stromě.
2.5.2011 12:03 - Nerhinn
Zapadlo to, ale počítáme tedy s hraním 5/5 a 19/5?
2.5.2011 12:37 - Sethi
Tenhle čtvrtek ano. Ten další termín předběžně taky ano, ale hrozí mi tu enzymologie, takže se může stát cokoli.
2.5.2011 12:44 - Alnag
Ano. Počítám s tím.
2.5.2011 13:26 - Jarik
ted s tim uz pocitam, kdyz je to v zahlavi :)
3.5.2011 15:40 - Almi
Ano, také se hrou 05.05. počítám...stejně jako s případným 19. květnem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091145038604736 secREMOTE_IP: 18.224.61.19