Kultura

Magus
10.11.2009 12:21
Jak vytvořit hru?
Zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra.
Autorská citace #82
11.11.2009 15:13 - Lotrando
Noldo2 píše:
To elitářství a namyšlenost nesměřuje jen k Magusovi, ale i mezi sebou navzájem. Namyšlenost dost lidí tady je dost nechutná.


Což zní dost namyšleně, alespoň do tvého druhého postu, kde jsem pochopil jak to myslíš.

Tohle téma má tu nevýhodu, že kdo s ní začne, případně i pokračuje, nechtěně kráčí po ostří své vlastní zbraně. Tak pozor ať si neublížíte.

ilgir: ty děti a Merlin, myslím že nevíš o čem mluvíš, ale to jen tak vedle té namyšlenosti.
Autorská citace #83
11.11.2009 15:14 - noir
Colombo: Hm, takže Merlin podle tebe tady někoho ponižoval? Mohl bys prosím najít kde?
Autorská citace #84
11.11.2009 15:24 - Colombo
Noir: a proč? Aby jsi přišel s nějakým úžasně vystudovaným vysvětlením, že tohle není urážka a že jsem vlastně blbec a mám si to nastudovat?
Ne, tobě nemám potřebu cokoliv dokazovat.
Autorská citace #85
11.11.2009 15:26 - noir
Colombo: Děkuji za odpověď. Dokázals v ní téměř všechno. Jen jsem tě chtěl upozornit - když někoho obviníš z toho, co BY udělal, aniž to udělal, je to jeden z nejhorších druhů demagogie. Nedělej to, ničíš si image.
Autorská citace #86
11.11.2009 15:26 - Merlin
Colombo: hmmm..:) fajn, tak určitě poučíš mě :)
Autorská citace #87
11.11.2009 15:27 - Sosáček
noir píše:
Nedělej to, ničíš si image.

To uz ani nejde.
Autorská citace #88
11.11.2009 15:35 - Noldo2
Colombo: +1
Autorská citace #89
11.11.2009 15:37 - Colombo
Noire, vždycky jsi tak reagoval. Možná by jsi teď reagoval jinak, ale já nemám čas ani potřebu to zkoušet.
Autorská citace #90
11.11.2009 15:40 - noir
Colombo: Miluju, když někdo kolem sebe háže urážlivými tvrzeními, která pak není schopen ani ochoten dokazovat. Diskuze je pak taková dospělá a krásně plyne. A vůbec nejlepší je, když se jedno nedoložené urážlivé tvrzení podepře druhým nedoloženým urážlivým tvrzením. Příklad "Merlin uráží lidi. Ale neřeknu to Noirovi, protože ten taky uráží lidi." je opravdu jako z učebnice rétoriky - kapitola "Takhle tedy NE."
Autorská citace #91
11.11.2009 15:58 - Merlin
Colombo: Znovu se zeptám..kdy, kde, čím a jak? (jsou to jen čtyři základní kriminalistické otázky, zbytek není důležý).
Případně mi odpoví za tebe Noldo :)
Autorská citace #92
11.11.2009 16:08 - Noldo2
Merlin: Do toho mne netahej...
Autorská citace #93
11.11.2009 16:19 - Merlin
Noldo2 píše:
Merlin: Do toho mne netahej...
aha..tak já jsem předpokládal, že když mu dáváš za pravdu (+1), tak že víš o co jde....v tom případě, ber, že jsem nic nepsal, blbě jsem tě pochopil :)
Autorská citace #94
11.11.2009 16:25 - sirien
Jerson píše:
Ebone, mezi Magusem a mnou v té době byl jeden drobný rozdíl - nepoučoval jsem dvakrát staršího člověka o tvorbě RPG, když on něco vytvořil a já ne.

Není to tak dlouho, co mi Ebon připadal těmahle a podobnejma vstupama docela vtipnej. Dokud jsem si neuvědomil, že ta vtipnost obvykle vyplývá z toho že někam vpadne a seřve lidi za něco, u čeho nezná/naprosto ignoruje kontext. Samozřejmě, občas se trefí. A občas ne. Pak to je spíš smutné než vtipné... projevuje se pak totiž podobně, jako ti, vůči kterým tyhle posty píše. Smutné je také to, že si toho očividně i někteří lidé všímají (...Lotrando #54)

Lotrando píše:
Jedno ti ale upírat nebudu, dříve bylo víc diskuzí o něčem a teď je jich málo a proto jsou vidět ty o ničem, bez tolerance.

No, jestli to nebude tím že tu furt někdo chodí a zakládá nové a nové nesmyslné diskuse, které se pouhými reakcemi na jeho přítomnost mění v další spamopády... případně přítomností lidí kteří si přišli pro kritiku, dostali ji, odmítli ji přijmout a teď si touží v nesouvisejících tématech stěžovat jak jim tu kdekdo dělá ubližky.

--

Fascinuje mě, jak okolo chodí lidé jako Noldo2 a jiní, nadávají na nekvalitu, na aroganci, na elitářství, na to jak tu diskuse ztrácí úroveň...
...a přitom to jsou právě oni sami kdo zabili docela zajímavé téma TÉHLE diskuse.

Myslím, že byste si všichni, Ebonem počínaje přes Gedimana, Maguse, ilgira až po Nolda a další měli nejdřív zamést před vlastním prahem, protože na téhle diskusi je jasně vidět, že pokud tu něco není správně, váš podíl na tom není o nic menší, než podíl kohokoliv jiného.

Zejména mi přijde zajímavé, že jsem tu u nikoho z vás v poslední době, ani od Nolda, ani od Ebona, ani od dalších co si tu stěžují na kvalitu, neviděl v poslední době žádný článek, žádný herní zápis, žádnou větší účast v produktivní diskusi. Takže naprosto nechápu, na co si zrovna vy stěžujete.

Takže... myslím že tahle diskuse je už nenapravitelně v hajzlu, takže si ji dál likvidujte stupidníma +1 postama od kterých se pak distancujete a pokryteckým fňukáním jak tu nic není místo toho abyste něco vytvořili
Autorská citace #95
11.11.2009 16:48 - Lotrando
sirien píše:
No, jestli to nebude tím že tu furt někdo chodí a zakládá nové a nové nesmyslné diskuse,


nebo tu o DrD+?

zbytek souhlas
Autorská citace #96
11.11.2009 17:14 - Alnag
Věřte mi, že mám dost nástrojů tady ty diskuze kočírovat včetně zamykání, mazání a ve finále i banování. Takže je to jen o vůli je nasadit. Zatím sem se omezil jenom na jedno upozornění, že se tu IMO pohybujete za hranicí netikety (ano i tento web má svoje pravidla) a pokud to tak nevyznělo, bylo to myšleno plošně. Teď jsem si zběžně prošel, co jste tu zvládli naflákat za půl dne, kdy jsem se sem nepodíval a říkám si, jestli není třeba na místě zavřít ten web celý...

... protože na to, abych četl bandu uvřískaných fakanů, kteří už naprosto nezvládají svoje chování a emoce, nemám ani nervy ani žaludek. Tohle berte jako poslední upomínku před akcí, která bude stylem ENWorld - tj. padni komu padni. Pokud má někdo pochybnosti, zda je to vztahováno i na něj, pak je to velmi pravděpodobně vztahováno i na něj.

Doufám, že je to jasné! Konec sdělení.
Autorská citace #97
11.11.2009 17:29 - pipux
Noldo2 píše:
Podle mě namyšlenost nemá nic co společnýho s tím, kde člověk je ani v jaké komunitě. Základní úctu k druhému člověku (rozuměj lidem) v sobě člověk buď má, nebo nemá.

Pokud někdo bude parazitovat na tvých zdrojích (čas, energie), nastavíš jen tak tvář, necháš se zfackovat? Je nějaká akce, nějaká reakce. A s komunitou to má co dělat, protože jedinci tvoří komunity ... a komunita je jen další živý tvor, stejně tak jako sub-komunity (proto to štěpení na povaleče a elitáře, ublížené a ubližující, kazatele a fňukaly, či jakkoliv jinak).

Noldo2 píše:
To, že jsem vystudoval deset univerzit a vim třeba úplně přesnou definici slova umění mi nedává právo se nad kohokoliv povyšovat. A pokud si myslim, že dává, tak jsem namyšlený.

Judr. PhDr. PuDr Drr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola, Csc, kardinál český, 3. markrabě moravský? :))

Colombo píše:
A to je na tom Merline ze všeho to nejsmutnější.

Jak informaci převezme přijímající strana (ego-defenses?), to vysílající strana nemusí ovlivňit.
Zpráva se "zkreslí" (a ne, nemusí jít jen o šum v bezdrátových přenosech). Tady máš Shannon-Weaverův model komunikace:


sirien píše:
Samozřejmě, občas se trefí. A občas ne.

Ale třeba má radost, když se někdo chytí na špek :)

sirien píše:
Takže... myslím že tahle diskuse je už nenapravitelně v hajzlu

Diskuze v anotaci je možná v hajzlu, zase ale ona diskuze zplodila tuto diskuzi, ve které jste si to tak hezky vyříkali.
Autorská citace #98
11.11.2009 18:03 - Colombo
Noire: Přečti si znovu svůj post. Tohle jsem měl zrovna na mysli.
Autorská citace #99
11.11.2009 18:49 - noir
Colombo: Nehodlám to už dál řešit. Smířil jsem se s tím, že jsi neodpověděl. Dělej dál, jak myslíš, je to tvůj boj.
11.11.2009 19:03 - Dvorin369
Pěkný podvečer přeju. Tak napadlo mě, že místo, toho hádání by se lidé pusobící zde na D20 mohli pokusim, sami kolektivne vytvorit nejaký systém, na kterém by se aspon z části všichni schodli. Ano vim, že by zde byly velké nazorové rozdíly a také časové. Ale kdyby si každý přidal svoji trošku a svoje dobré nápady. tak by mohlo vzniknout neco pouzitelného. Jak ste sami psali dobrou hru nemůže vytvořit jedinec, ale dostatečně kvalifikovaný kolektiv. A kdo je víc znalý RPG žánru než místní Alnagové, Jersonové a všichni ostatní. Samozřejmě hned namítnete že takový postup nemůže fugovat, a že to dopadne jako když pejsek a kočička..., ale zkoušel to snad někdy někdo?
11.11.2009 19:31 - Magus
Dvorin36912151821: Tak tohle je nápad nad nápady.=D
to by bylo super!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08276104927063 secREMOTE_IP: 3.141.199.243