Kultura

Magus
10.11.2009 12:21
Jak vytvořit hru?
Zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra.
Autorská citace #42
10.11.2009 20:41 - Alnag
Tak jsem se dozvěděl, že jsme tu prý nekonstruktivně zlí. Tak budu trochu konstruktivně zlý.

Magus píše:
Tam se skoro nikdo nedívá.


Dovol, abych tě upozornil že takovouto záminku pro zakládání stále dalších a dalších témat neberu. Možná, že by ses místo toho mohl zamyslet nad tím, proč se tam podle tvého názoru nikdo nedívá...

Gediman píše:
Tohle je tu bohužel naprosto standardní přístup.


Pokud se ti tu nelíbí, tak doufám, že víš, kde máš v prohlížeči tlačítko zavřít tab. Děkuji.

Gediman píše:
Gediman: To je pravda no.


Viz odpověď Gedimanovi. S tím rozdílem, že ve tvém případě jsem už i ochotný poskytnout jisté motivační pobídky pro zdárné dokončení této činnosti.

POKUD MÁTE POCIT, ŽE TOTO JE DIVOKÝ ZÁPAD, TAK BUDETE VYVEDENI (NEJEN Z OMYLU!)
Autorská citace #43
10.11.2009 20:48 - Sosáček
Jerson píše:
Gedimane, v tom případě opět vytahuji svou otázku, kterou už máš (pro sebeú zodpovězenou od bodu 5 a 6.

Hele ale ja se ho na to ptal uz asi pred sto lety. Takze hodne stesti ;)
Autorská citace #44
10.11.2009 20:49 - Sosáček
Alnag píše:
Pokud se ti tu nelíbí, tak doufám, že víš, kde máš v prohlížeči tlačítko zavřít tab. Děkuji.

Dej mu ban.

Jo, pozdravuje te Markus.

EDIT: jinak v dalsi fazi bys mel zavest to ze vsechny prispevky musi prohlednout tebou sestavena komise jestli jsou dost konstruktivni a tak.
Autorská citace #45
10.11.2009 21:02 - Jerson
Dopis z Marseille píše:
Hele ale ja se ho na to ptal uz asi pred sto lety. Takze hodne stesti ;)

V asertivním přístupu existuje varianta, kdy se snažíš člověka přiměn nenásilným způsobem k odpovědi. A pak taky varianta "pokažené gramofonové desky", kdy se vracíš k nezodpovězené otázce.

Takže to zkouším - protože bych se odpověď rád dozvěděl, i kdyby si ji Gediman měl vymyslet. Ale raději se budu ptát ve správném tématu.
Autorská citace #46
10.11.2009 23:36 - Merlin
když mě to nikdy nedá a já blbec si tu diskuzi vždycky otevřu a čtu :)
Autorská citace #47
10.11.2009 23:38 - Gediman
Your soul is mine :)
Autorská citace #48
11.11.2009 10:15 - noir
Gediman: Ty tvrdíš, že splňuješ prvních sirienových 16 bodů? Pokud je mi známo, tak selháváš už u prvního - v diskuzi o Voidu jsi přece sám přiznal, žes hrál her jen pramálo. Bod dva jakbysmet, u trojky jsi bez jakékoliv znalosti.

O dalších bodech mi přijde zbytečné psát - pokud ty věci promyšlené máš, pak je nedokážeš ostatním sdělit.
Autorská citace #49
11.11.2009 10:39 - Ebon Hand
Přiznejme si, že D20 se krásně posunulo na uvolněné virtuální místo RPGF před pěti lety.
Elitářství a arogance čiší, bohužel, již z nezanedbatelné části příspěvků starých veteránů, kteří sebe sama považují za mistry světa a pojídače Šalamounových exkrementů.
Začíná se to tu měnit jen na víc naleštěné zrcadlo, ve kterém člověk vidí obraz, který jsem viděl před lety jinde.
Nebudu řešit, že se v tomhle domnělém hájenství svobody slova začalo bantovat (Sosáku, ty to přecházíš mlčením? EDIT: omluva – dobrej vtípek!).
Nějak se tu vytratila schopnost vcítit se do názoru druhého a dívat se na věc jeho pohledem.
Jakmile věc není podle mě, je špatně, kompletně celá. Pokud nemůžeš mávat kupou prostudovaných RPG a nejsi guru hráč řadu let, nezkoušej uvádět svůj názor.
Tolerance názoru umřela. Při pohledu na příspěvky některých diskutujících, kteří si zde jsou jisti svou nepostihnutelností, to ve mně vyvolává smutek, že jsme se opět dostali na místo, kde jsem doufal, že nebudeme. Kde je pomocná ruka, kterou podáte tápajícím ve tmě?

P.S.: Velmi dobře si vzpomínám na Jerson v počátcích RPGF, nevím jestli Magus dosáhl na jeho metu té doby..
Autorská citace #50
11.11.2009 10:52 - Jerson
Ebone, mezi Magusem a mnou v té době byl jeden drobný rozdíl - nepoučoval jsem dvakrát staršího člověka o tvorbě RPG, když on něco vytvořil a já ne.

A pokud by v té době někdo zkusil hrát CPH, tak by zjistil, že ten systém funguje, a ne že je úplně k ničemu jako Void.

Myslím, že ty by ses taky tvářil jinak, kdyby ti někdo říkal, že s galonem oleje, stovkou různých koření a lihovým vařičem ti udělá skvělou večeři, protože je to věc které ty rozumíš a on evidentně ne. Nebo se pletu?

(I když je fakt, že nikoho banovat nechci)
Autorská citace #51
11.11.2009 10:57 - Magus
Jerson já tě nepoučaval.
Autorská citace #52
11.11.2009 10:59 - Dracain
Magus: Radím Ti - Založ diskusi s názvem "Místo pro hádání se s Jersonem, Alnagem a jinými zkušenými individui, která umí perfektně stírat dvanáctileté chlapce". Tam budou chodit všichni.
Autorská citace #53
11.11.2009 11:02 - Sosáček
Ano, jerson byl v te dobe asi o patnact let starsi nez je magus ted, takze aspon jeden rozdil byl v tom, ze uz ho ucili pravopis a nedelal tolik hrubek.

A asi i nejaky dalsi rozdily.

EDIT: jo, a psal delsi prispevky.
Autorská citace #54
11.11.2009 11:05 - Lotrando
Ebon: před nedávnem se tu řešily i zajímavé věci ke hře. Taky bych nezaměňoval absenci moderování za nepostihnutelnost. Možná až příliš domýšlíš a fabuluješ.

Jedno ti ale upírat nebudu, dříve bylo víc diskuzí o něčem a teď je jich málo a proto jsou vidět ty o ničem, bez tolerance.
Autorská citace #55
11.11.2009 11:23 - Magus
Dracain: Taková je každá diskuze co jsem založil za poslední měsíc.
Autorská citace #56
11.11.2009 12:02 - Jerson
Magusi, jednostranně jsem zastavil palbu a v diskusi Commando dávám konstruktivní návrhy. Víc ti k tomu říkat nebudu, odkazy na své výtvory jsem ti dal, takže jak vypadá funkční systém by Jerson si můžeš přečíst (řekni mi - koukal jsi na to alespoň nebo ne?)
Autorská citace #57
11.11.2009 12:18 - pipux
Ebon Hand píše:
Přiznejme si, že D20 se krásně posunulo na uvolněné virtuální místo RPGF před pěti lety.
Elitářství a arogance čiší, bohužel, již z nezanedbatelné části příspěvků starých veteránů, kteří sebe sama považují za mistry světa a pojídače Šalamounových exkrementů

Zajímavé. Na toto si dovolím reagovat :)

Možná, možná to tu začíná elitařit.
Na druhou stranu si ale každá komunita pohlídá své zásady (pokud je to funkční komunita). A k těmto zásadám komunita vykazuje určitou míru tolerovatelnosti.
Zvaž i tento pohled na věc: když přijde něco vnímané jako špatné, komunita se brání - je to její přirozená reakce. Chrání se.

Ebon Hand píše:
Začíná se to tu měnit jen na víc naleštěné zrcadlo, ve kterém člověk vidí obraz, který jsem viděl před lety jinde.

Začíná se to tu měnit na ... bahno ???

Např. anotace této diskuze, říkající "zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra." je hodně povrchní a čiší ignorancí kliknout poprvé (články), kliknout podruhé (tipy a triky) a vybrat si z dlouhého seznamu dostupných článků to konkrétní, co tě zajímá.

Ebon Hand píše:
Při pohledu na příspěvky některých diskutujících, kteří si zde jsou jisti svou nepostihnutelností, to ve mně vyvolává smutek, že jsme se opět dostali na místo, kde jsem doufal, že nebudeme. Kde je pomocná ruka, kterou podáte tápajícím ve tmě?

Když už mnohé bylo řečeno, a je to dostupné v článcích - pár kliků myší vzdálené - tak proč o tom znovu dopodrobna psát?

Zajímavá je ta tvá metafora ochranitelské ruky. Urovnáváš, staráš se o vnitřní zdraví komunity. Hezké, takových lidí nikdy není dost.
Proč někteří nejsou jako ty, ale "elitaří"? Protože nemají ochotu investovat do "ušláplého nováčka" svůj čas a energii.

Všimni si ale tohoto: je třeba vynaložit určité úsilí ke získání znalostí. Buďto tvé vlastní úsilí ... nebo to za tebe udělá někdo jiný. "Ušláplý nováček" nemusí být zdaleka ušláplým nováčkem, ale jen lenochem. Magusovy diskuze dokazují mou pointu; přístup "vysvětlete a shrňte mi to, co já bych to hledal a zamýšlel se" je jasně vidět.

Takže:
Elitářství = "co já se tu s tebou budu ,pacholku, bavit; najdi si to sám".
Ochranářství = "sedřu se tu pro tebe, zatímco ty, nováčku, nemusíš hnout ani prstem".

Elitáři a parazité (ani jedna skupina nechce investovat čas a energii) - tak může dopadnout tvá apokalyptická vize jedné komunity.
Hledej zlatou střední cestu ;)
Autorská citace #58
11.11.2009 12:29 - Merlin
Dracain: dovolím si poznamenat, že si tady lidi nehoní ego na dětech. myslím, že i ty jsi toho příkladem. Nadruhou stranu, když tvůj spolužák pod nickem Magus plodí to co plodí, tak nemůže čekat, že se dospělí lidé budou tvářit jako on a bavit se s ním na stejné úrovni na jaké se baví on. To snad neočekáváš ani ty.

Magus: rád bych řekl, že některá z tvých 47 založených diskuzí byla plodná (nepočítám v to, že má xy stran plných příspěvků, protže stejně nejsou k tématu a jsou využívány jen aby nesvinily jiné topicy).

A než se začneš zase nešťastně ohrazovat, že jsem na tebe zlej a povyšuju se. ne, mladý příteli, v reále mám na slovní a diplomatický souboj jiné kalibry než s dvanáctiletým chlapcem. Prostě věz, že dokud budeš psát jak píšeš (co do obsahu i formy), budou mé příspěvky vůči tobě adekvátní.
Autorská citace #59
11.11.2009 12:59 - ilgir
Merlin: Jestli máš děti, tak jich lituju. Jestli je nemáš, tak si je prosímtě nepořizuj.
Autorská citace #60
11.11.2009 13:05 - Merlin
Ilgir: neboj, nebudeš toho účasten. každopádně nechápu jakou to má souvislost s tím co jsem psal. jediné na co reaguju, že pokud kdokoliv vyžaduje stejný přístup jako dospělá osoba, ale stále se chová jako dítě, musí očekávat, že se tak k němu budu chovat i já. Ale jsem rád, že mě tak dobře znáš? odkud, z práce? nebo z hokeje? nějak si tě nedovedu přirovnat.
Autorská citace #61
11.11.2009 13:06 - Noldo2
Ebon Hand píše:
Elitářství a arogance čiší, bohužel, již z nezanedbatelné části příspěvků starých veteránů, kteří sebe sama považují za mistry světa a pojídače Šalamounových exkrementů.
+1. Vzpoměl jsem si na monolog Al Pacina v roli Ďábla v Ďáblově advokátovi o egu.

Pipux píše:
Elitářství = "co já se tu s tebou budu ,pacholku, bavit; najdi si to sám".
Ochranářství = "sedřu se tu pro tebe, zatímco ty, nováčku, nemusíš hnout ani prstem".

Elitáři a parazité (ani jedna skupina nechce investovat čas a energii) - tak může dopadnout tvá apokalyptická vize jedné komunity.
Hledej zlatou střední cestu ;)

To elitářství a namyšlenost nesměřuje jen k Magusovi, ale i mezi sebou navzájem. Namyšlenost dost lidí tady je dost nechutná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074957132339478 secREMOTE_IP: 18.222.240.21