Kultura

Magus
10.11.2009 12:21
Jak vytvořit hru?
Zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra.
Autorská citace #1
10.11.2009 12:29 - Jerson
Proč jsi tuhle otázku nepoložil v tématu Commando, kam by patřila víc?
Autorská citace #2
10.11.2009 12:33 - Magus
Tam se skoro nikdo nedívá.
Hele zkus taky vytvořit hru!
Autorská citace #3
10.11.2009 12:35 - Nachtrose
Magus píše:
Hele zkus taky vytvořit hru!


Tak tahle poznamka smerovana na Jersona je obvzlaste vtipna :-D
Autorská citace #4
10.11.2009 12:35 - kin
Jé, a já už doufal když jsem viděl nadpis, že to bude nějakej článek třeba od Siriena typu "Jak napsat úspěšné fantasy" (nebo jak se to jmenovalo...).

Škoda no :)
Autorská citace #5
10.11.2009 12:36 - kin
Magus píše:
Hele zkus taky vytvořit hru!


Nachtrose to trefil, masakr :D:D
Autorská citace #6
10.11.2009 12:45 - Jerson
Magusi, ty jsi asi slepý. Nicméně neboj, až zjistí, že tohle je další debata s tebou, tak se nebudou dívat ani sem.

Magus píše:
Hele zkus taky vytvořit hru!

Takže to máme Čas pro hrdiny ver. 2, případně pouze vyhodnocovací Systém příběhových zvratů a pokud bys chtěl pravidla larpu, mám tu jednu Věc

Pravidla pro Projekt Omega testuju a dodělávám rok a půl, a pracuju na sepsání.

Máš nějaké další otázky, hochu?

Už se s tebou nebudu pokoušet jednat jako rovný s rovným, slušně, bez shazování. Využiju své věkové, intelektuální, tvůrčí i diskusní převahy a ukážu ti, že když se baví dospělí, tak cucáci jako ty mají držet hubu a šoupat nohama. Jestli to opravdu chceš, pokračuj ještě chvíli v nastaveném kursu.

Nebo by ti mohlo dojít, že nejen já, ale i jiní lidé na tyhle stránky píšou hromadu zajímavých věcí, které se tvůrcům i hráčům RPG rozhodně hodí, a že když si můžu já přečíst tvoje pravidla, mohl by sis ty vyhledat ta má předtím, než mi začneš dávat blbé návrhy.
Autorská citace #7
10.11.2009 14:35 - Magus
Kdy ses se mnou bavil jako rovný s rovným? Jediným důvodem proč tě poslechnu je že se to sem nehodí ale jinak to není nic ve smyslu úcty nebo něco co by sis jako chytrejší starší a lepší měl dostat ale, ty možná jsi to všechno ale vůbec si nevšímáš věcí jako je snaha.
Vím že ti je to úplně jedno ale já to napsat musel.
Jediného čeho sem si vážil byly tvé rady které se ovšem brzy změnili na "buzeraci".
Tak se ti teda pěkně omlouvám...opravdu se omlouvám alnagovi , kterej mi zrušil ban ale já nechtěl toto vůbec začínat.
Autorská citace #8
10.11.2009 14:37 - noir
Magus: Ber to jako radu staršího a zkušenějšího - snaha se nepočítá nikdy a nikde. Vždy záleží jen na úspěchu. Za snahu se odměňuje v mateřské školce, dál už nikdy.
Autorská citace #9
10.11.2009 14:53 - Jerson
Magus píše:
Kdy ses se mnou bavil jako rovný s rovným?

Ještě před tím příspěvkem. A teď to zase zkouším.

Magus píše:
vůbec si nevšímáš věcí jako je snaha.

Všímám. Ale neocením ji vždycky.
A pokud něco nechceš začínat, tak mi už nikdy nepiš, ať zkusím nějaké RPGčko vytvořit, když jsou mé výtvory vyvěšené tady na stránkách a mám tu celou vlastní sekci.
Klidně mi můžeš kritizovat moje pravidla podobně, jako já kritizuju tvoje nápady. Nechávám se k tobě jinak, než jak jsem ochoten sám snášet.
Autorská citace #10
10.11.2009 15:09 - Magus
Hmmm...tak promiň nó mě to jenom naštvalo...hlavně totoJerson píše:
Nicméně neboj, až zjistí, že tohle je další debata s tebou, tak se nebudou dívat ani sem.

Až to uvidí Dracain tak mě zabije.
Autorská citace #11
10.11.2009 15:12 - Lotrando
Tak ono předpokládat, že si někdo všimne mých zásluh v podobě článků na d20 je taky hodně velká odvaha.

Magusův post možná nebyl úplně informovaný, ale že byste mu museli takhle nakládat, to si taky nemyslim. Ono převahu jistě máte, ale ta je dána hlavně jeho mládím, za což nemůže a když nebude mít kde se to naučit, tak se bude mít smůlu. Sám mám zkušenost podobnou z jistého období a nebylo to nic příjemného.

Magusi, ten systém je fakt špatnej. Ono i slovo systém je hodně odvážné označení. Každej to zkouší nějak vymyslet, každej si na tom nabije hubu a čaem přijdeš na to, že je mnohem lacinejší použít něco hotovýho a zabývat se tím, co vás baví. A já myslím, že vás baví víc hrát, než vymýšlet systém. V tom se samozřejmě můžu mýlit, nicméně bych vám oběma poradil jednu věc. Zkuste vzít něco hotovýho a použít to. Výběr je obrovskej, být váma zkusim třeba FATE, je to dobrý a zadarmo, nebo nějakej masovější systém a jdu hrát. A nemusíte hrát doslova podle pravidel, pokud jste schopní se dohodnout, klidně si měňte co potřebujete. Pravidla jsou nástroj, ne svěrací kazajka ( i když nějaké zas potřebujete). A Až odehrajete stovky hodin, rok či dva, tak jestli ještě budete mít snahu tvořit pravidla, budete mít aspoň i nějaké znalosti. Herní tvorba je těžký obor, přijít s něčím novým je fuška, konkurence veliká.

No a jestli nutně musíte vymýšlet pravidla, a já neříkám že mě taky napadají zajímavé myšlenky :), tak to musí mít trošku formu a něco otestováno. Commando je jen snůška nápadů a to ne příliš originálních. Pravidla to nejsou, to mi věř.
Autorská citace #12
10.11.2009 15:22 - Merlin
Interní schránka
Komunikační klient: 607952572
Naposledy přihlášen 10.11.2009 14:17:47.
Napsal 2 článků.
Rozpoutal 47 diskuzí.
Vede dvě skupiny.

ještě 53! To dáš..to dáš!
Autorská citace #13
10.11.2009 15:23 - Jerson
Lotrando píše:
Tak ono předpokládat, že si někdo všimne mých zásluh v podobě článků na d20 je taky hodně velká odvaha.

Prominul bych mu to, kdybych se o svých pravidlech nikdy nezmiňoval, ale z toho se nepodezírám ani náhodou. Navíc sis určitě všiml, jak jednáme s Dracainem, takže věkem to nebude.
Autorská citace #14
10.11.2009 15:26 - Merlin
V tom souhlasím s Jersonem. dracainovi jsem nikdy neomlátil o hlavu jeho nevyzrálost...magusovi už nespočetněkrát...a taky jsem mu dal jeho přítele několikrát za vzor
Autorská citace #15
10.11.2009 15:26 - Magus
Merlin haha.
Autorská citace #16
10.11.2009 15:28 - Merlin
Na tom není nic k smíchu. To je holé konstatování
Autorská citace #17
10.11.2009 15:33 - Magus
Bylo to na ten proedchozi post. A...ne není to směšné.
Autorská citace #18
10.11.2009 16:06 - wlkeR
Pravidla jsem zkoušel tvořit...dvakrát. Už mě do toho pekla nikdo nedostane.
Ono "nejlepší" objektivně neexistuje, protože vždycky můžeš najít milion lidí, co chtěj něco jednoduchýho a přehlednýho, načež přijde miliontej-první a řekne ti, že chce přesný pravidla pro boj na travnatym kopci se sklonem 39.5° pokrytym travou výšky mezi 10 a 30 cm, s 69,8% vlhkostí s následujícím složením bylin: ...
Autorská citace #19
10.11.2009 17:05 - Goran
Hele lidi, Maguse můžete kritizovat v Commandu, zkuste vzít vážně nadpis a naházet sem pár postřehů/nápadů/čehokoli k tvorbě systémů, ať to tu k něčemu je.

Vlastní pravidla jsem tvořil x-krát zhruba v Magusově věku. Tehdy jsem neznal ani ten dračák, takže to dost často byly shity podobné Voidu; mě to tehdy nevadilo, hlavně protože jsem nic neznal. Potom mě to přestalo bavit, na nějakou dobu jsem akceptoval DrD s mírnými úpravami, pak přešel na GURPS a k němu přidal dost dalších věcí, takže jsem získal trošku přehled a vytvořil Chuť magie, za kterou se už nestydím. Na možnost existence nejlepšího systému nevěřím, ale Chuť magie aspoň plní svůj účel.
Morální ponaučení: nejlepší reakcí na neúspěch při tvorbě pravidel je s tvorbou pravidel na čas seknout, přečíst/zahrát si pár dalších systémů a po čase začít na novo a s novou hlavní myšlenkou.
Autorská citace #20
10.11.2009 17:28 - wlkeR
Goran: Tak ony ty původní myšlenky nemusej bejt nejhorší, jde holt o tu zkušenost a hlavně feedback.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071930885314941 secREMOTE_IP: 18.216.94.152