Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
8.6.2008 23:25 - Element_Lead
V cem presne ti prijde system tvorby postav omezeny?
8.6.2008 23:44 - pipux
každý systém je omezený ... protože to je systém :)
nesystém? každý hraje dle sebe? to by nešlo; systém ti má unifikovat smýšlení hráčů pod jednu střechu, pod kolektivní pochopení.
takže to vždycky bude kompromis :O
9.6.2008 08:51 - Lotrando
andtom: u mě až do srpna a to jsem objednával v březnu. Docela mě tim štvou
9.6.2008 09:24 - Dalcor
Tak jsme v sobotu držel v ruce knihy a dneska je snad dostanu i domů, měl jsem čas na prolistování když jsem připravoval DnD kity (o tom v odpovídající diskuzi)a teda nic moc :((
9.6.2008 10:02 - Hrngz
Ja nevim. Ze zapisu z hrani Conlaie a dalsich na rpgforu mam dojem, ze je to dobra hra s atmosferou temneho brutalniho sveta, kterej se s lidma nemazli, a kdo chce bejt hrdina, jednak musi maknout, a druhak holt muze snadno skoncit pod drnem.
Premyslim, jestli je to tim z ejsou tak dobri, nebo jestli v tom ta hra ma nejakou ucast. (o tom, ze kdyz vidim jak se nekteri lide chovaji ke komukoli kdo se rozhodne ze se mu dnd nelibi tak mam chut se na tu hru ani nepodivat mluvit radsi nebudu)
9.6.2008 10:13 - Dalcor
Hrngz píše:
o tom, ze kdyz vidim jak se nekteri lide chovaji ke komukoli kdo se rozhodne ze se mu dnd nelibi tak mam chut se na tu hru ani nepodivat mluvit radsi nebudu
Jakube ale to není problematika jen u hodnocení DnD, d20.cz. Je to problém s jendotlivci ...
Mě se líbíl Bifiho rozbor v dedikvoané sekci na RPG F.
9.6.2008 11:05 - Corvus
9.6.2008 11:30 - Dalcor
cool
9.6.2008 14:36 - bigbythewise
nice
9.6.2008 15:26 - Fibriso
good :)
ale co mě tak trochu začalo znervozňovat je počasí... jestli bude tak jako je dneska tak tam bude zajímavé dýchání, respektive nedýchatelno...
9.6.2008 20:49 - Almi
to Lotrando: Pokud se nemýlím, tak by ta objednávka na Amazonu měla jít zrušit..když to uděláš, tak si můžeš v Černým rytíři koupit 4E s tou slevou levněji, než na Amazonu...
9.6.2008 21:21 - Alnag
Almi, Lotrando: Ano, objednávka jde zrušit, pokud není poslaná. Nemyslím, že v Černém rytíři to bude levnější než z Amazonu, ale zase kdybych já měl čekat do srpna... bych do toho asi šel :)
10.6.2008 08:49 - Dalcor
Fibriso: v rytíři mají větráky ;) Jinak jsem už hrdým majitelem originálních PHB a DMG :)
10.6.2008 09:17 - Lotrando
Alnag: mě dneska napsal Amazon, že to odeslali. Zdá se, že ty problémy nebyly tak vážné, jak to vypadalo po prvním mailu.
Almi:dobrej pokus jak mě přiklonit k sobotní návštěvě, ale i po slevě to tam bude dražší, alespoň to tak vypadalo po prvních zprávách. Nicméně teď už je to jedno, objednávka je shipped a nejde zrušit
10.6.2008 09:33 - Dalcor
DnD 4E mým pohledem (právě jsem u Skillů): Tak ať na to koukám jak na to koukám (nečtu podrobně powers a tak, to je zbtečné moje první dojmy jsou:
-
Miniatures a Battle Grid Mandatory str 9
lignment je hezké že dělíme na zlé a dobré, s tím že ještě speciálně vypíchneme ty absolutní vrcholy jednotlivejch principů. De facto pouze zmizeli Lawfull Evil a Lawfull Neutral, což IMHO je špatně. nehledě na to že se stejně všechny rasy poměřují jedním morálním měřítkem.
Už u 3,5E jsem mluvil o DABLO II na stole a tohle je teda kopie Diabla jak vystřižená. Vede k tomu způsob tvorby postav, zjednodušování mechanik a škatulkovanost postav
Vysokej power level postav na 1. úrovni
Po testování asi zjistím, že se to rovná power levelu monster (nemám momentálně penízky na monstrák ;) ale stejně Magic Missile at will....
Málo skillů - nemůžu si pomco ale pořád se mi jako nejlepší možnost jeví NWP v ADnD.
+
Combat/Non-Combat encounters se nápadně podobají myšlence Opposition v Cadwallonu, což je zatím nejlepší taktické RPG.
Alespoň malý důraz na osobnost postavy v Char Creation
10.6.2008 09:39 - Dalcor
Úplně me dostává "Neck Slot Item" "Belt Slot Item", úplně jsem si představil inventorář z Diabla.
10.6.2008 09:46 - Lotrando
Dalcor: ty sloty jsou už v Magic Item Compendiu, takže žádná novinka, okopírovali to přinejmenší už dřív :)
10.6.2008 09:46 - Dalcor
Celkové hodnocení DnD 4E? Zařadím ho do poličky kde jsou RPG která vyndavám jen když z nich utírám prach (DrD, DrD+). To co se mi na 3,5E nelíbílo, tak to přesně použili a zvíraznilu ve 4E.
Ale aspoň si to určitě párkrát vyzkouším
10.6.2008 10:15 - ShadoWWW
@Dalcor: Chtěl bych se tě zeptat: 1) Jaká je tvá nej RP hra? 2) Jaká edice DND se ti nejvíc líbí? Předem díky za odpovědi (tvé odpovědi mi pomohou v rozhodování, zda do 4E jít nebo ne :)).
10.6.2008 10:21 - Lotrando
Dalcor: mě přijde hodnocení hry po pouhém přečtení pravidel jako předčasné. Dokonce ani jedno zahrání podle mě neumožní odpovědně hodnotit. Pouze se pohybujeme v rovině pocitů a dojmů, které do argumentační roviny nepatří. Nechte tomu čas, odehrajte pár her, houserulujte a pak, možná, můžeme něco hodnotit.
Jsem rád, že to je jiná hra než 3e a jsem zvědavý jaká je. V důsledku úzkého propojení k settingu, na což usuzuji z dříve zveřejněných (a přeložených) informací, vnímám tuhle 4E jako pokus o vnesení nových trendů, které nutně nemusí korespondovat s preferencemi old-school hráčů. Hodnotit bych si jej troufl až po poznání onoho settingu. Příznivcům starších edicí a prostředí nikdo jim nebrání, užívat si staré příručky, jichž mají jistě bohaté zásoby, nebo se uchýlit pod ochranu Paiza.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10682201385498 secREMOTE_IP: 3.17.6.75