Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
Autorská citace #41
28.5.2008 23:04 - andtom
Tuším jsem sám, kdo bere do ruky jako první DMG, ostatní dřív listují v MM nebo PHB, hmmm ... Nezapomeňte na DMG, stojí za to :)
Max: Zlatá slova ze života.
Autorská citace #42
28.5.2008 23:07 - Gurney
Tak jsem zatím stihl prohlídnout bestiář (byl po zběžném pohledu nejzajímavější) a slintám, ilustrace jsou úchvatné, potvory na 90% využitelné (prostě nemám rád konstrukty, věc názoru) i achopnosti se po zběžném pohledu zdají být dobré.
Autorská citace #43
28.5.2008 23:07 - Quentin
osobne me zklamalo, ze tam neni druid a davaj tam priblblyho warlocka z wowka (proc jsou tak popularni, ze je museli narvat nejen do age of conan, ale i do pnprpg ) :(
hodne se bojim o variabilitu (jelikoz kdykoli se me zepta nekdo, proc radsi nehraju wow, tak rikam, ze tam nemuzes VSECHNO) a argument "napis si svyho" sedi spis na 3,5, kde je class jedna tabulka, kam na kazdej druhej lvl flaknes abilitu, nikoliv soubor powers na x stran.
ale jak rikam, testnu a uvidim :)
Autorská citace #44
28.5.2008 23:08 - bigbythewise
andtom píše:
Max: Zlatá slova ze života.
Max mel ocividne stesti, nebo spis nikdy zadnou hudbu, knihu nebo program nevytvoril. Jak se rika, nehas, co te nepali.
Autorská citace #45
28.5.2008 23:22 - andtom
Bigby: Dívej, mám to také objednáno na Amazonu - tj. nemám žádný morální problém, že bych někoho okrádal, zaplatím za to a to brzo, záleží jen na druhé straně, kdy mi vezme peníze z účtu, já už jsem ji svolení k tomu dávno dal. Navíc nezávisle na tom to stažení není nelegální, jak tady už bylo řečeno. Navíc to je docela dost možná martketingový tah WOTC, jak psal Alnag. Prostě ani já nechápu, co na tom řešíš.
Autorská citace #46
28.5.2008 23:24 - Alnag
Quentin: Souhlasím, že napsat si povolání pro 3e bylo jednodušší než napsat celé povolání pro 4e, otázka jestli jednodušší je v tomhle případě synonymem pro lepší. Jednak někdy nemusíš dělat celé nové povolání, ale napsat si do stávajícího konceptu jen ty powers, které mu dodají ty atributy, které ty chceš. Druhak pokud ty powers tvoří tu "cool" věc v nové edici je holt nutné s nimi pracovat.
Ten Warlock je tam teda fakt na dvě věci... jednak je to tam už třetí striker zatímco controller je tam jen jeden, bych teda čekal, že když role tak rovnoměrně zastoupené... druhak teda z něj taky nějak nesedím na zadku... nemluvě o tom, že když napíšu zkratku (War) tak nikdo neví jestli mluvím o Warlordovi nebo Warlockovi...
Autorská citace #47
28.5.2008 23:31 - Quentin
"war" se odjakziva rika valecnikovi (u nas se tak rika i fighterovi z 3,5)
warlock se zkracuje na "lock"
jak psat warlord nevim, navrhy? :-)
Autorská citace #48
28.5.2008 23:33 - Alek
word? :-)
Autorská citace #49
28.5.2008 23:35 - Alnag
(Wld) = Warlord, (Wlk) = Warlock... asi teda. I když moc se mi to nelíbí... nevím, proč to komplikujou.
Autorská citace #50
28.5.2008 23:39 - Fritzs
Co dyby sme řikali warcock...
Autorská citace #51
28.5.2008 23:48 - Alnag
Měl jsem vidiny, nebo jsi tu měl Quentine otázku na pravidla?
Autorská citace #52
28.5.2008 23:48 - Quentin
jaj, sry uz sem svou otazku smazal ... staci prestat cist jen ty sediva hesla ale i text kolem a cloveku to dojde. Diky za odpoved
Autorská citace #53
28.5.2008 23:56 - Quentin
prehlid sem neco, nebo je to tak, ze uz nikdo nebude mlatit normalni non-power utoky?
(ne ze by na tom bylo neco spatnyho)
Autorská citace #54
28.5.2008 23:57 - Alnag
Quentin: Normální útoky tam taky jsou. Ale asi jen jako oportunáče a tak... vzhledem k tomu, že je výhodnější a zajímavější dělat cool útok tak normální útoky budeš dělat jen, když nebude zbytí.
Jinak ale strana 287 (Basic attack)
Autorská citace #55
29.5.2008 06:39 - Noir
Koukal jsem se na pravidla taky jen zběžně a dojmy mám smíšené.Opravdu mi vadí, jak pošupování, posouvání a běhání tam je. Ano,umožňuje to taktizování, ale osobně mi to nesedne. Moooc se mi naopak líbil warlock, má styl. Naopak jsem trošku zklamaný knězem, který šíleně zakčněl. Wizard mě překvapil příjemně, cantripy a rituály mu dávají přesně to, co potřebuje. Warlord je pošupovač, takže mě znechutil-skoro všechny schopnosti jsou na tom založené. Jinak se mi ale docela líbí DMG a MM, jsou jasné, přehledné, stručné.
Autorská citace #56
29.5.2008 09:03 - unknown
zatial som to len tak mrkol... ilustracie sa mi naozaj nepacia... detinsko-rozpravkovo-duhovo-zlatucke: uplny cheese... ale mne sa vobec nepacili ani tie v 3e...
inak je nejaky dovod preco moze mat postava maximalne 2 at will powers naraz? teda ze miesto dalsich moze urobit len retrain.
inak fasa leak subor vyexportovane rovno indesignu 4E_PHB_Ch03.indd :-D
Autorská citace #57
29.5.2008 09:04 - unknown
hadajte kto sa zas zabudol prihlasit...
Autorská citace #58
29.5.2008 09:06 - Corvus
ospravedlnujem sa.. zas ma to neprihlasilo :-/
btw co ma este dostalo je halfling-cernoska s dredmi ci co to ma. politicka korektnost FTW!
Autorská citace #59
29.5.2008 09:28 - Noir
Corvus: Člověk může mít tři at-willy. Ta hobitka je jediná jinorasová postava než bílá rasa. Na to, že je tam asi 600 obrázků, mi to připadá VELMI nekorektní.
Autorská citace #60
29.5.2008 09:31 - Noir
Ad. dredy: No, dredy nosívali egyptští úředníci, indičtí bohové, ranní křesťané i koptové-že si je někdo spojuje jen s Jamajčany, je sice pěkné, ale s realitou to nemá moc společného. Je to prostě jeden z milionů typů účesů, jímž se autoři inspirovali... U trpaslíků se na copánky ve vousech taky nebrble...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11021304130554 secREMOTE_IP: 3.16.66.206