Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
23.2.2011 11:42 - wlkeR
Zase je otázka, jak moc chtěli zasáhnout do systému. Účelem nebylo dát hráčům supercool novou hračku, aby ta nezastínila to co umí sami o sobě. (Aa, zápory útočí! Hážu na iniciativu!)

Chjo, zájem o encounters by byl, ale Praha = daleko :(

Chtělo by to Game day. Vo co že pokud bude, zas nebudu mít čas.
23.2.2011 12:49 - Drakostěj
Několik karet je naskenovanych na zlatem podnosu. Fortune_Cards_-_Shadow_Over_Nentir_Vale.pdf
23.2.2011 14:42 - Vojtěch
Já bych se Encounters klidně účastnil, ale pro mimopražské je hra v týdnu do večera prostě na houby, zvlášť když má člověk být ráno zase čerstvý na pracovišti. A to mám Prahu relativně po ruce :p
25.2.2011 08:08 - noir
Pár nových informací ke hře Dungeons & Dragons Daggerdale:

Eurogamer: Daggerdale's big idea is co-op dungeon crawling. Can you talk me through what my experience will be when I log on?
Zandro Chan: We have a very straightforward lobby system. Once players get in you can play the game in a number of ways. It has got a very robust single-player, and in addition you can play the game as intended, bringing friends together in a multiplayer environment. In Daggerdale you're able to play co-operatively online with up to four players, and you can also play couch co-op on a single box with two players.

Eurogamer: What happens when we level our characters up - what are our choices?
Zandro Chan: When you level a character you gain attribute points you can spend on any ability scores you may have. In addition to that, there are feats that you get to grow your character out. On top of that, there are also unique powers that each character gets that are unlocked as you gain level as well. So there's a lot of character development and customisation in the system.
Eurogamer: How faithful is that to 4th Edition Dungeons & Dragons?
Zandro Chan: Everything we have system-wise in Daggerdale is based off of 4th Edition rules. We work extremely closely with Wizards of the Coast to streamline their system to make it work for an action RPG. A lot of their systems are actually in there, but because it is an action title as well as an RPG we truncated a number of different rules. And we worked with them to get that working properly.

Eurogamer: What classes and races can we choose when we start?
Zandro Chan: What's in the game now are four selectable characters: the human fighter, the elven rogue, the halfling wizard and the dwarven cleric.
Eurogamer: And does the dwarf have a Scottish accent?
Zandro Chan: Ha ha. The dwarf is unique because he has a Chinese accent.
Eurogamer: Wow!
Zandro Chan: Ha ha, he doesn't. Those are the playable characters. You can choose to have multiple fighters, you can choose multiple wizards.
Eurogamer: Can we customise them a lot?
Zandro Chan: We streamlined the characters by marrying the class and the race together. But once you've picked your character it's entirely up to you how you want to develop that character through feats, additional armour, weapons, powers... There are three levels of powers.
7.3.2011 17:24 - wlkeR
První článek k Heroes of Shadow, volně čtitelný: http://www.wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/4ex/20110307#73518
11.3.2011 11:20 - ShadoWWW
Co říkáte na upíra v Hos? Podle obsahu příručky to vypadá, že tam budou jen E-povolání a support hlavně pro E-povolání. Škoda, že tam nedají ani ten původní build assasina a dají tam jen e-subclass executionera.

Vypadá to, že HoS bude mít pěkný fluff, ale chabou implementaci.
11.3.2011 12:41 - Vojtěch
Já si počkám, až to bude papírové u mě v ruce...
11.3.2011 15:53 - wlkeR
Nevím nevím. Nějak mi ten upír nesedne. Byl tedy jediný, kterýho jsem čet pořádně, ale zdálo se mi, že třeba Warlock dostane jak nějaký paktový záležitostě, tak věci specificky pro Hexblade; takže možná to s tim supportem nebude tak hrůzný. No zatím jsou venku jen 2 preview a já mám času dost...
11.3.2011 16:49 - Vojtěch
Já se o to stejně zajímám spíš okrajově. Na to, na co jsem chtěl mít Essentials už HoS nějak nepotřebuji. Radši se těším na jiné, ne WotC knihy o mrtvácích :D
14.3.2011 07:18 - wlkeR
Shadow Races. Tak nějak nevim co si o těch Vrylokách myslet, přijdou mi už moc specifický. Kam zmizeli Dhampyr? :x
14.3.2011 12:07 - Vojtěch
Do Pathfinderu :D
14.3.2011 20:00 - OzzKar
HÚUUUSTYYYYÝ ještě nějaké hezké tilesy a encountery a ty drobné pííčovinky okolo a je to úplný Dungeon:the Dragoning !
15.3.2011 08:05 - noir
Pro všechny? Na gnolly se vykašlali!
15.3.2011 09:46 - Vojtěch
Jo, protože gnollové jim sežrali strejdu...
15.3.2011 13:58 - noir
Na Enworldu jsem četl něco v tom smyslu, že komunit audržuje off-line builder stále aktualizovaný - prý už tam zanesli dokonce i ty nové změny rasových atributů. Nevíte někdo, kde by se ty updaty daly stáhnout? Zkoušel jsem Fanaticos, ale ty snad úplně zamázli...
15.3.2011 14:20 - Sethi
Viděla jsem projekt domácího updatování, ale nějak jsem neměla čas se na to podívat a pak jsem na to zapomněla. Zkusím to někde vyhrabat a zjistit, jestli to souvisí.
15.3.2011 17:22 - ShadoWWW
noir: Viz thready s CBLoader na foru zde (musíš se ale zaregistrovat).
15.3.2011 21:06 - Alnag
ENWorld se chystá vydávat (dost možná zajímavou) řadu dobrodružství pro D&D 4e a Pathfinder. Kuk sem.
15.3.2011 22:12 - wlkeR
noir píše:
Zkoušel jsem Fanaticos, ale ty snad úplně zamázli...


Vidíš, já si říkal že už se mi dlouho neonjevili ve feedsech :(

Enemy of Fun, huh, toho jsem občas potkával při shánění časopisů D&D. Tak jo no, počkáme si na ověřovací kód.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12099289894104 secREMOTE_IP: 18.224.95.38