Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.9.2010 18:23 - Alnag
Uzavřu hlasování, které tu běželo cca dva roky. Jak se líbí jednotlivé příručky.
Players Handbook 21
Dungeon Masters Guide 30
Monster Manual 28

Draconomicon I 5
Dungeon Delve 1
Forgotten Realms Campaign Guide -14
Forgotten Realms Players Guide 0
Manual of the Planes 15
Martial Power 9
Open Grave 14
Players Handbook II 21
Monster Manual II 7
Arcane Power 12
14.9.2010 15:37 - ShadoWWW
K Red Boxu: V dobrodružství v příručce hráče je na začátku bodu 18 napsáno, že goblin věří, že iluze je pravá a stahuje se z útoku. Na konci tohoto bodu je ale zas napsáno, že kouzlo upoutalo pozornost goblina lukostřelce, který zakládá další šíp, napíná luk a míří na tebe.
???
14.9.2010 23:32 - Merlin
tak to tak vypadá, že dnešním dnem jsme ukončili činnost 4e. Hráči na mě zpozorovali znechucenost systémem...a už to jelo :)
14.9.2010 23:33 - yashamaru
Navrat k 3,5? Nebo Pathfinder? Nebo?

Co te znechutilo?
14.9.2010 23:36 - ShadoWWW
Návrat ke kořenům - Dračí doupě v1.3. :-) Nebo že by původní Red Box z roku '83? :)
15.9.2010 15:05 - Merlin
yash: vyzkouším Pathfinder.
15.9.2010 15:16 - Night of Triumphatorr
yashamaru píše:
Navrat k 3,5? Nebo Pathfinder?


je v tom nějaká zásadnější rozdíl? Já se taky prokousávám Pathfinderem (a přemluvil jsem na něj i pár známých).
15.9.2010 15:35 - Gurney
Night of Triumphatorr píše:
je v tom nějaká zásadnější rozdíl? Já se taky prokousávám Pathfinderem (a přemluvil jsem na něj i pár známých).

Pathfinder je takové DnD 3.6 - "uhlazenější" verze DnD 3.5. Po letmém proběhnutí pravidel mi přijde že nabízí lepší nástroje pro GMa na tvorbu npc, classy jsou stejné jako v 3.5, ale s mírně rozšířenými možnostmi apod. Dle mého názoru by výraznější popravy svatých krav jako slotového systému magie a záchranných hodů hře vůbec neuškodily ale i tak mi to přijde mnohem hratelnější než 3.5.
15.9.2010 15:37 - Night of Triumphatorr
Gurney: takhle jsem to viděl taky. Ale já znal DnD 3(?) maximálně tak z Icewind Dale II ( a na to jsem natahal i hráče).
15.9.2010 16:03 - Merlin
Night: Icewin dale II byl tuším ještě v ADnD
15.9.2010 16:13 - Alnag
Merlin: Ne. Byl fakt ve 3e. Jako jediný z téhle řady...
15.9.2010 16:20 - Gurney
Icewind 2 už je podle třetí edice.
15.9.2010 16:27 - Merlin
omluva...to jsem si nějak neuvědomil
15.9.2010 21:27 - wlkeR
Pathfinder ma predevsim bozi ilustrace, ale ja uz zaprodal dusi 4E, prestoze Boros a Szikszai bo jak se menuje mi nici oka.
Zatim tedy nejsem moc odvazanej z nekterych errat (zejmena skutecnosti, ze v dokumentu jsem uz narazil na vetsi blbinu nez tam byla puvodne), ale jinak je to hra hezka. Pokud si to DM umi zaridit.
15.9.2010 22:09 - Fibriso
Kýblohlav: nikdy není pozdě se odvrátit od temné strany dnd :D
15.9.2010 23:34 - ShadoWWW
Pathfinder má skvělé ilustrace a suprová vydávaná dobrodružství. Hratelnost systému mi ale přijde u DnD 4E lepší.
16.9.2010 11:21 - Almi
ShadoWWW píše:
athfinder má skvělé ilustrace a suprová vydávaná dobrodružství. Hratelnost systému mi ale přijde u DnD 4E lepší.


jsem na tom obdobně. Dal jsem si tu práci a prošel jsem si Pathfinder a oceňuji na něm dotéž co ty. A stejně tak mi vadí komplikovanost systému, když už teď vidím, že existují mnohem elegantnější techniky.
16.9.2010 15:32 - Night of Triumphatorr
cite name="Gurney"]Icewind 2 už je podle třetí edice.Píše:

Já vím :-) ale větších rozdílů o proti 3,5 jsem moc nepostřehl. A jako lákadlo na naši bandu to fungovalo sqěle.
Almi píše:
A stejně tak mi vadí komplikovanost systému, když už teď vidím, že existují mnohem elegantnější techniky.


Pathfinder vypadá nádherně, ale přijde to jen mi nebo jsou pravidla neskutečně suše napsaná?
16.9.2010 17:38 - Quentin
Čtu si takhle DMG a koukam, ze se tam mluvi o questech. Zkousel tu nekdo hrat s questy otevrene/explicitně.
"Ó fešáku, zachránče, mé přezůfky, které mám tak rád, ukradi ti nanicovatí goblini. Přines mi je a dostaneš koboldí polífku"
"Takže je to quest za 200xp. Cílem je vrátit pepovi jeho králičí bačkory, jdete do toho?"
Výhoda je, že jsou jasně dané cíle, takže by postavy nemuseli v půlce hry zapomínat, co se děje a proč tam jsou :)

Samozřejmě questy/cíle můžou mít kdejakou podobu "Podaří se mi projít bažinou nářků a neporušit templářský kodex?"


Zní mi to trochu hloupě ... jen tak přemýšlím nahlas.
16.9.2010 18:17 - andtom
Merlin: Vítej k klubu znechucených 4e, starej barde ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10430097579956 secREMOTE_IP: 18.220.66.151