Kultura

Alnag
22.5.2008 18:00
Diskuse k překladu základních příruček čtvrté edice D&D.

Důležité odkazy
  • Překladový klíč 4e: http://www.d20.cz/klic/161/
  • Monster List - překladový klíč nestvůr MM1/MV
  • Úplný překladový klíč pro všechny edice. Klíčujte nové termíny do 4e jen když se liší nebo v předchozích edicích chybí.
  • Přehled toho, co je přeloženo s odkazy a kdo se k čemu upsal, prosím překládejte věci, které ještě nikdo nedělá a hlavně o tom dejte vědět, aby dva lidé nedělali totéž!!!
Díky za to, že se tomu věnujete...

Používáte překlad D&D 4E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 3 bodů.
Používám překlad PHBkladné body55
Používám překlad DMGkladné body26
Chci překlad MMkladné body59
Nepoužívám překladykladné body9
9.2.2012 07:59 - Merlin
Když se zamyslím a zavzpomínám na své "překladatelské" začátky a zároveň konce, tak se mi to jeví velice úsměvně* :) Nicméně s elementární znalosti angličtiny bez znalosti gramatiky, bylo vše vyrovnáváno pouze nadšením. Přiznám se, že dnes, kdy mám už ementální znalost angličtiny (stále s absencí znalostí gramatiky) bych se do toho už asi nepustil.
Nadruhou stranu mě to tehdy bavilo a překládal jsem hlavně to co jsem ke hře potřeboval a chtěl :) (pravda, mnou upravené příručky měly tak 100 mega..protože jsem neuměl zmenšovat obrázky a dával je tam v plném rozlišení :))))

*a když to teď čtu tak strojené a děsivé :)))
9.2.2012 09:20 - Alnag
ShadoWWW statečně dokončil překlad (sazbu, úpravy) 6. kapitoly DMG, kterou můžete stahovat.
24.2.2012 20:53 - Cenda
hej hosi, jak to je s tim zachranym hodem proti smrti? na to se haze 20 a bez bonusu nejakych? protoze neumrit jen kdyz hodis 20 je docela tezke ze :)
24.2.2012 21:33 - Jarik
Cenda:
na smrt hazis na konci kola, stejne jako na kazdy jiny save hod.
Nektere postavy maji vyhodu na death-save (nejaky bonus).
Abys uspel, musis hodit alespon 10.
Kdyz uspejes, tak se nic nestane.
Kdyz neuspejes, tak mas jedno Selhani na hod smrti. Kdyz mas tato Selhani za den 3, tak jsi umrel.

Kdyz ti padne 20, tak si muzes spustit lecivou vlnu (pokud jeste nejakou mas).

Kdyz hazis na Death save, tak bezne nemuzes v kole nic delat (ale opet.. najdou se vyjimky).

Takto si to pravidlo pamatuji (nemam tu pravidla po ruce)
24.2.2012 23:21 - Vojtěch
Jo, akorát ten limit je 3x núspěch dokud nedáš rest - tedy i short rest.

Umírání taky jde zastavit když někdo přiběhne a hodí na tebe nějaký heal effect. Tím jdeš automaticky na 0 hp a přibudou ti hp za ten léčivý efekt. Stabilizovat jde taky když ti někdo dá First Aid proti DC 15.
24.2.2012 23:27 - Jarik
ano.
a jeste jsem zapomenuli, ze postava umira, kdyz ma MINUS hodnota zkrvaveni zivotu.

Mam-li bezne 20 zivotu, tak umiram automaticky pri -5 zivotech. BEZ HODU.
25.2.2012 01:00 - Shako
Jarik píše:
Mam-li bezne 20 zivotu, tak umiram automaticky pri -5 zivotech. BEZ HODU.


Tak umiram na -10 zivotech. Hodnota zkrvaveni je polovina celkovych zivotu. ;-) Ctvrtina je hodnota lecive vlny.
25.2.2012 11:37 - Cenda
jo kluci to ja vim, ja umim cist, mam pravidla, to tam vse je, ale nikde jsem nenasel bonusy k tem opravnym hodum , hodit na d20 20 neni zadna sranda a kdyz sou healeri down, jsou prakticky vsichni odsouzeni k smrti protoze je jednodussi hodit 3x pod 10 nez jednou 20. Me zajimaly onusay k te oprave protoze tam je psano 20 a vyse takze tam nejake musi byt, ja zadal jen o par priklladu jestli nevite :)
25.2.2012 11:44 - Alnag
Cenda: Já mám třeba bonus +3 ke všemu záchranným hodům. (Jsou na to třeba různé featy - odbornosti.)
25.2.2012 11:54 - noir
Cenda: Hraju revenanta, takže bych v ideálním stavu měl bojovat většinou s mínusovými životy. Těch featů je hafo. Třeba Disciple of Death: +5, nebo třeba "Self Forged" - může si vzít desítku na hod.

Asi nejlepší je Harbringer of Rebirth, který dává všem okolo tebe bonus +5.

A pak věci: Survivor's Belt umožňuje házet dvakrát, Potion of Spirit je dokonce lektvar a dává až +6...
25.2.2012 12:20 - ShadoWWW
Cenda: V souboji jde o to, aby obránci chránili slabé postavy (něco jako válečník musel chránit kouzelníka ve starém Dračím doupěti). Když se postava dostane do zkrvavení, mělo by to být jasné varování, že musí použít druhý dech, vypít lektvar, nebo by se k ní rychle měla hrnout postava vyzbrojená léčivými schopnostmi (kněz, paladin či vojvoda). Když ani to se nestane a postava padne a začne umírat, je to vykřičník pro ostatní, že by jí měl někdo co nejrychleji pomoci. Jsou na to minimálně tři kola, ale většinou víc (protože je celkem pravděpodobné, že aspoň jednou si postava hodí 10 či více). Ostatní postavy mohou buď rychle porazit všechny zbývající nestvůry (protože pak končí střetnutí a umírající postava se během krátkého odpočinku uzdraví) - ale na to bych se nespoléhal. Nebo že se k umírající postavě opět musí co nejrychleji dostat postava s léčivými schopnostmi či aspoň jakákoliv jiná postava, která použije v rámci dovednosti Léčení první pomoc.

Pak existují i schopnosti či odbornosti, které přidávají bonus k hodu proti smrti, nebo dávají hody navíc. A pokud se přece jen stane, že postava umře, stále je tu rituál vzkříšení.

To házení proti smrti je ale natolik příznivé, že někteří si stěžují, že je až nereálné, aby postava v 4E zemřela. Srovnej to například se starým Dračím doupětem, kde kouzelník měl na 1. úrovni 6 životů (a někdy ani to ne) a při 0 životech bez debat umíral.
25.2.2012 13:07 - Cenda
aha okay diky :) asi sem ty featy prehlednul :)
2.3.2012 12:29 - Alnag
ShadoWWW aktualizoval překlad PHB o nová errata (update raritnosti předmětů).
2.3.2012 16:50 - Alnag
A ještě druhá novinka: ShadoWWW překlopil, dopřeložil a aktualizoval překlad 7. kapitoly DMG!
9.3.2012 16:25 - Barb ar
Mám dotaz za rok mají vyjít DnD 5 prý, budete pokračovat v překladu 4 vek nebo se překlad zastaví jak u 3.5 a půjde se na nová pravidla?

Druhý dotaz je ..kolik má Vlastně DnD ras ?

za odpovědi děkuji :-)
9.3.2012 18:24 - Vojtěch
Za překlad se mluvit neodvažuji, ale ras bude určitě kolem padesáti, pokud bych počítal i hratelné rasy z Monster Manuálu.
9.3.2012 18:40 - Assassin
http://www.wizards.com/dndinsider/compendium/
Užitečné vyhledávání v databázi všeho k DnD4e, a pokud stačí název a zdroj, tak k mému údivu dokonce zdarma.
Ras je podle kompendia přesně 50, pár se jich kryje(Forgotten Realmské poddruhy elfů a trpaslíků), Vojtěch byl tedy velmi přesný(typ?). Nicméně to jsou pouze hráčské rasy DnD4e, celkově jich je daleko víc a jejich kompletní seznam by si nejspíš vyžadoval rozsáhlou studii a prohrabávání materiálů všech edic.
9.3.2012 18:55 - Vojtěch
Ano, pouze typ, ale teď budu hrozně machrovat, jak to vše znám ;)
9.3.2012 19:31 - Barbar
dik a ten preklsd?
9.3.2012 20:07 - ShadoWWW
Chtěl bych dokončit aspoň Core1 příručky. Tj. PHB+DMG+MM1. MM1 v upravené podobě: zejména takové a v té podobě, jak se objevily v MV + updatované nestvůry.

Co bude dál si netroufám odhadovat. Vlastně ani nevím, jak moc je o ten překlad zájem. Ale vím, že někdy se ocení až zpětně. Například dnes bych docela uvítal překlad DnD 3E nebo Pathfindera nebo dokonce oDnD (tam bych jistě nebyl sám).

U nových edic je problém s "trvanlivostí". Zabere to docela dost času a hafo práce a nikdo neví, jak dlouho edice vydrží. Třeba já jsem v roce 2008 odhadoval, že 4E skončí nejdřív v roce 2014. A nikdo dnes nedokáže odhadnout, jaká bude situace za rok. Dokonce ani to, kolik bude mít Next (5i) v Česku fanoušků. Ono jde taky o to, že sice 4E může hrát kdokoliv dál, ale bez oficiální podpory (nových článků, DnD Days apod.) máš jen malou šanci, že nalákáš nové hráče. A ani si netroufám odhadovat, kolik to bude za pár let fanoušků 4E.

Takže se uvidí podle zájmu za rok.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063145875930786 secREMOTE_IP: 13.58.137.218