[D&D Next] Otázky a odpovědi (4.4.)

Článek ze série otázek a odpovědí o D&D Next.
Článek vložil ShadoWWW | Rodney Thompson

Budou manévry zjednodušovat Bitevnímu mistrovi dělání věcí, o které se může pokusit každý, nebo budou zamezovat ostatním postavám v pokusu o jejich dělání?
V některých případech manévry umožňují zkombinovat dva různé druhy akcí do jednoho útoku. Například manévr Zatlačovací útok vám umožní zaútočit nablízko a odtlačit nepřítele v rámci jednoho útoku a hodíte si převahovou kostkou, kterou utratíte za manévr, a přičtete si ji ke zranění útoku. Každý se může pokusit někoho odtlačit, srazit k zemi, nebo pomoci svým spojencům na někoho zaútočit, ale většina těchto věcí vyžaduje, aby postava použila akci, zatímco některé manévry vám umožňují udělat tyto věci a ještě zaútočit jako součást stejné akce. V jiných případech manévry dělají unikátní věci, které ostatní nemohou bez manévrů dělat; například manévr Velitelův úder vám umožní vzdát se útoku a místo něj nechat zaútočit jednoho z vašich spojenců a použít převahovou kostku, kterou utratíte za manévr, jako bonus k jím způsobenému zranění. Jde převážně o věci, u nichž nepředpokládáme, že by je byl schopen dělat kdokoliv bez nějakého druhu tréninku.

Když se utratí převahové kostky za použití manévrů, tak manévry se prostě stanou, nebo je potřeba nějaký druh ověření?
V některých případech se manévry prostě stanou; nemusíte si házet na ověření, když použijete Velitelův úder, abyste dali útok někomu jinému. Avšak některé manévry (jako např. výše zmíněný Zatlačovací útok) umožňují cíli si hodit záchranný hod, aby odolal některým účinkům. Ale pokusili jsme se o to, aby, kdykoliv je to možné, se převahová kostka svým použitím jako bonus ke zranění nepromarnila naprázdno.

Jsou všechny manévry dané bojovníkovým povoláním, nebo si jich může bojovník vybrat víc skrz možnosti jako např. odbornosti?
Je to podobné jako u odborností, které dávají přístup k trikům a kouzlům. Máme odbornost, která dává přístup k převahovým kostkám a manévrům. Bitevní mistři, kteří si vezmou tuto odbornost, získají větší všestrannost a dodatečné možnosti k jejich použití; nebitevní mistři získají schopnost fušovat do manévrů pro zpestření.

Článek vložil ShadoWWW | Rodney Thompson 04.04.2014
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 1 příspěvek.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15291094779968 secREMOTE_IP: 100.28.227.63