Merlin
11.2.2016 09:04
Kampaň: Technické
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
30.6.2016 07:04 - Babaj
Marto proste je to ted nastveny tak ze tabulka zbrani ti udava tvuj zakladni trening se zbranemi, s kterymi jsi ted zdatny... proste kdyby jsi nahdou nasel nekoho kdo ti da zakladni trening, s necim co by se podobalo utokum se stitem,, treba katar mne ted napada, taky je pripevnen na zapesti... nebo proste neco podobnemu.. mohl by jsi k utokum improvizovanou zbrani "Stit" ziskat zdatnostni bonus(ted+2)...
30.6.2016 07:30 - Merlin
Babaj píše:
Marto proste je to ted nastveny tak ze tabulka zbrani ti udava tvuj zakladni trening se zbranemi, s kterymi jsi ted zdatny... proste kdyby jsi nahdou nasel nekoho kdo ti da zakladni trening, s necim co by se podobalo utokum se stitem,, treba katar mne ted napada, taky je pripevnen na zapesti... nebo proste neco podobnemu.. mohl by jsi k utokum improvizovanou zbrani "Stit" ziskat zdatnostni bonus(ted+2)...


případně by se o tom dalo uvažovat, pokud postava bude v průběhu dobrodružství bojovat štítem jako improvizovanou zbraní, tak by k němu nakonec mohla ten bonus získat
30.6.2016 08:54 - Babaj
jasne. to je cely jen o tom zdatnostnim bonusu... proste mi prijde divny... ze kdyz by na vec prislo.... A ja jakozto amnon, neznaly a ani jsem v zivote stit snad v ruce nedrzel natoz abych ho pouzil kdy v boji... byl donucen s nim bojovat.. ne se branit ale byl donucen s nim treba nebkoho zranit ,, budu na tom uplne stejne jako nekdo.. kdo jeho vahu na ruce velice dobre zna.. vi jak stit reaguje .. jeho paze je na jehovahu zvykla.. vi jak s nim pohnout aby ho rychle dostal kam potrebuje....

A presto bude s nim stejne nemotorny jako Amnon.. to je cele co jsem tim chtel rict...Vsichni vie ze z hlediska zbrani se i stit pouzival v minulosti jako utocny prvek.. to ze tady neni uveden v tabulce je jasne.. Jde i o zjednoduseni hry... A pokud to nastavime tedy tak jak jsem to popsal o prispevek nize.. tak to bude sedet i pravidlove..... proste nyni neni v tabulce zbran se kterou by jsi mel zdatnost ,, ke ktere by jsi mohl stit prirovnat.... jako treba nohu od stolu ke kyji.. tozbyta lahev k dyce treba. A podobne.. Kvuli tomu proste jsem musel vcera sklapnout podpadky. ikdyz citim ze to neni ono.. viz vyse popis s Amnonem.. Jako Hlavu vzhuru, jde o prkotinu, svym zpusobem..At uz tam ten bonus dostabes nebo ne.. nikdy se ti z toho nestane primarni zdroj zraneni.. A na vyssich urovnich si porid ostnatou rukavici... s ni mas zdatnost z uderu pesti.. a ostnata rukavice treba zpusobi vice zraneni nez jen uder pesti:-),, nebo treba zkus obstarat trena na stit bodec.. a muzes zkusit protlacit treba improvizovany utok stitem se zdatnost s dykou... A tak treba pravidlove si Aspon tu dvojecku... dostat do utoku.. nic jineho z toho nebude:-) teda mozna aspon jeste zmenu typu na bodne zraneni :_))
30.6.2016 09:00 - Merlin
Takhle...: na tuto záležitost je naprosto jasná mechanika. Je blbost se snažit dodat něco navíc. nevidím důvod proč. mechanika jasně stanoví:V mnoha případech je improvizovaná zbraň podobná
skutečné zbrani a podle toho se tak bere. Například
noha od stolu je podobná kyji. Dle úvahy Pána jeskyně,
postava, která umí zacházet s určitou zbraní, může
použít podobný předmět, jako by to byla daná zbraň
a použít svůj zdatnostní bonus
.
Předmět, který se nepodobá zbrani, způsobuje zranění
1k4 (PJ mu přiřadí typ zranění, který se k němu
hodí). Použije-li postava zbraň na dálku k útoku na
blízko, nebo vrhne zbraň na blízko, která nemá vrhací
vlastnost, způsobí také zranění 1k4. Improvizovaná vrhací
zbraň má normální dostřel 4 sáhy a dlouhý dostřel
12 sáhů.

Vůbec mi nejde o to, bránit Martovi mlátit enemíky štítem. Klidně, když bude chtít, nicméně nelíbí se mi přidávat mu nějakou mechaniku, když systém říká něco jiného.
Štít prostě není zbraň. Svým způsobem by mohl vzít do ruky poklici od hrnce nebo dekl...
1.7.2016 17:22 - winterleaf
Panove odjíždím do dalekých hvozdu. Budu tedy počítat se ctvrtkem. Mějte se budu se těšit.
3.7.2016 16:18 - -ajk-
jj ctvrtek v poho ume
7.7.2016 11:05 - Babaj
ale bude to u mne :-) nebo to dnes teda stehujem k Ajkovi?:-)))
8.7.2016 10:24 - Babaj
jaj ten klobouk je pro Amnona cool... aspon bych nemusel plytvat vzyvanim :-) mslim ze o nej budu bojovat :-))
8.7.2016 10:29 - Merlin
takový roztrhaný, a sešívaný nestylový doplněk? :)
8.7.2016 15:17 - Babaj
jen pro ty co ho dokazi prokouknout :-)
8.7.2016 17:25 - winterleaf
Amnon využije klobouk i lektvar . Léčivý lektvar bude pro deklana.
11.7.2016 08:37 - Babaj
Oki dekui za podporu.. pripsal jsem si teda do inventare klobout i lektvar odhal myslenky.. dalsi podeleni lektvaru a taky at to neni jen u jedne osoby.. bych navrhl. ten lecici dat k Deklanovi... ten obri sily... by se taky hodil k nemu,, ale je fakt ze kdyz na to prijde.. je ten boost pro nej nepatrnejsi nez u jinych... navic ta myslenka na podporu sarteen kdyby bylo treba siloveho konni se mi libila nejvic :-)).. klate i ten gong bude nejlip kdyz si ho necham se svymi prstiky.... ale na pruzkum chodi i Bran. tak ho muzem uschovat u nej.. ted mi z toho vychazi nejhur drostan... A to jsme mu jeste rozbili dzbanek..
11.7.2016 08:52 - Merlin
Tys mu rozbil džbánek....my jsme v tom nevině
11.7.2016 10:38 - Babaj
on si ho rozbil sam.... po¨lozi ho doprostred mistnosti a rekne.... srovnej to plosne :-))) treba doufal, ze ten soudek vybuchne :-))
12.7.2016 15:29 - -ajk-
ty kecale .. to deleni tech itemu este probertem osobne .... sem ochoten se vzdat sveho naaroku za nejakymensi archeologicky soudek piva :)
14.7.2016 14:57 - Babaj
safra .. sifra lorda Leonarda :_))


_/ _/ravé _/oledne. _/ád_/é _/_/raně, _/_/_/slíci ani el_/ové, nic a _/ikdo _/evidi_/_/_é_/o.


myslel jsem si ze by to bylo:

V prave poledne. zadne zbrane, trpaslici ani elfove, nic a nikdo neviditelny. ale nesedi to s pismenky


_V/ _P/ravé _P/oledne. _Ž/ád_N/é _Z/_B/raně, _T/_R/_P/slíci ani el_F/ové, nic a _N/ikdo _N/evidi_/_/_é_/o.
14.7.2016 14:59 - Merlin
chybějící dvě písmena doplněna
14.7.2016 15:03 - Babaj
OKI TAKZE

_V/ _P/ravé _P/oledne. _Ž/ád_N/é _Z/_B/raně, _T/_R/_P/_A/slíci ani el_F/ové, nic a _N/ikdo _N/evidi_T/_E/L_/_Né_H/o.


NO SICE V TOM VIDIM sEMBIJSKY PRIPAD RAZENI VETY V ZAVERU.. KLATE AJI S CAPSLOKEM, ale tak by to nejak mohlo byt napsane... jen nevim kde mame elfa.. nejak mi to nedava smysl... ani misto tu neni.. nebylo to pro Myvala?
22.7.2016 13:20 - Babaj
mam tu dalsi poznatek a nesvar z minulosti... opet maly rozdil mezi ctverkou a petkou.. a to v nahledu na 1 a 20... tyto natural hodnoty se projevuji jen v hodech na utok.... v overeni savu a abilit jsou to pouha cisla.. zadny automaticky uspech a neuspech... proste bud na to ta postava ma aneb ne.. proste nekdo s mizernou obratnosti a netrenovanou akrobacii se proste trojty salto nepovede a nema cenu na takovy overeni ani hazet..... ve ctverkach bylo vsechno mozne... ale petky uznavaji hranice moznosti..
23.7.2016 23:34 - Merlin
už popřemýšlejte jak se družina dostane k novému členovi a nový člen k družině...rád si vyslechnu vaše návrhy
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092705011367798 secREMOTE_IP: 3.147.65.247