Merlin
11.2.2016 09:04
Kampaň: Technické
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.6.2016 13:18 - Babaj
nevim placata deska jako kyj :-)) lopata. :-)))) vychazel jsem spis z toho, ze umi se vsema zbranema.. tak by mne zdatnostni bonus u nej neprekvapil.... kdyz jsem videl i film se saracenskych valek kde se na boj se stitem ve stylu jestraba klidne specializoval.. navic kdyz uz nic tak aspon umi pouzivat stit. uz za to bych mu tam ten bonus treba nechal...

ted ale taky premyslim, ze vlastne Drostan mozna nemusel ubit toho chudaka fanatika... nevim kolik ma drostan slu ale tipuju +2... takze by mu to dal za tri. coz znamena ze pri 1 zivite by ho umlail u dvou uz ne :-)) takze pratele nevesme hlavu...takovy zmetky co nas provokujou mame slusnou sanci jen uspat.. tedy my slabosi urcite :-))))
29.6.2016 13:26 - Babaj
mne spis porad lezi v zaludku , jak jsme si povidali o tom co je utok a co ne.. jak tam pisou tu pomucku.. kdyz si hazes na utok tak je o utok...V tom bude neco vic nemuzu se dopidit ....
u utoceni problem nemam ale u sesilani kouzel....

je fakt ze tyto akce jsou oddelene.. utok a seilani kouzel jsou dve kategorie....

ale nektere seilani vyzaduji taky utocny hod, at uz na blizko anebo na dalku..


O co mi jde.. porad mi lezi v zaludku ze si to nemuzu prebra.. jak Majk cekal na utocnou akci od barnabase a defakto se ji nedockal :-))

proste kdyby sesilal treba firebolt tak by mu o seplo.. protze by hazel utocny hod, ale kdyz by seslal to co Ajk posvatny ohn.. tak by mu to neseplo..bo tam se nehaze utok, ale jen save :-)
29.6.2016 13:28 - Babaj
prote mi prijde ze oboji je utocna akce.... hmm nebo lepe specifikovat spoustec.. to asi urcite.. ale presto je to zajimavy..
29.6.2016 13:48 - Babaj
ale je fakt, ze treba u neviditelnostije kondice ukonceni jasne specificka.... dokud nezautoci nebo nesesle kouzlo...
29.6.2016 14:17 - Merlin
boj se štítem se vždycky cvičil, není to automatické..a vikingové tomu věnovali dost času. Určitě neberu analogii - umí s více zbraněmi, umí automaticky se štítem (útočit). :)

s tím kouzlením zkusím pohledat.
29.6.2016 14:38 - Babaj
to mas sice pravdu... :-) ale to plati i u mnoho vojenskych zbrani tady uvednych a urcite i u mnohych co v tabulce neni... je to bojovnik.. a rozlisovat pak jestli ta ktera exotika zrovna je v jeho uceni.. ((exotika tu neni)) nebo ne proste ma prehled o uzivani vsech zbrani...

kam by jsi zaradil stit jako zbran.?..... urcite mezi vojenske .. jiny oblasti tu poradne nejsou.(vojenske a jednoduche ).. jsou to jednoducha pravidla... tak bychom pak mohli rozlisovat kde se ucil se scimirarem kde s bicem, kde s halapartnou nebo drevcem... zrovna u toho bojovnika bych to pochopil.. to, ze ho neuvadi v tabulce zbrani je vec druha, vsichni tu vime ze se jako zbran pouzival.. tak i mnoho dalsich zbrani co v tabulce nejsou.
29.6.2016 14:45 - Merlin
štít neřadím mezi zbraně..jednoduché :)...je to improvizovaná zbraň, která není podobná žádné zbrani, proto na ni nelze použít zdatnost :)
29.6.2016 14:50 - Merlin
kdyby autoři chtěli, aby se útočilo štítem, dají to tam, tak jako v 3,5 nebo pathfingeru
29.6.2016 14:53 - Merlin
jinak na netu se to řeší a většina uvádí to co já: může být použit jako improvizovaná zbraň, ale nepočítá se jako zbraň ohledně zdatnosti
29.6.2016 14:57 - Merlin
Mistr se štítem
Štíty používáš nejen k obraně, ale i k útoku. Když držíš
štít, získáš následující prospěchy:
• Provedeš-li ve svém tahu akci Útok, můžeš použít
bonusovou akci k pokusu o strčení tvým štítem do
tvora do 1 sáhu od tebe.
• Nejsi-li neschopný, můžeš přičíst bonus k OČ svého
štítu k záchrannému hodu na Obratnost, který si
hodíš proti kouzlu nebo zraňujícímu účinku, jenž
cílí pouze na tebe.
• Když jsi vystaven účinku, který ti umožňuje, abys pomocí
záchranného hodu na Obratnost utrpěl pouze
poloviční zranění, tak můžeš pomocí své reakce
vložit svůj štít mezi sebe a zdroj účinku a místo toho
neutrpíš žádné zranění, když v záchranném hodu
uspěješ.
29.6.2016 15:43 - Babaj
:-) zase resis neco co ja ne..... ja nerikam ze to je zbrana ne improvizovana.. ja resim jestli si muze zapocitat zdatnostni bonus nebo ne.. kdyz s nim utoci jako s improvizovanou zbrani.. to jsou uplne jiny veci nez co resis :-) ja mistra se s titem hral ja vim co to obnasi .-) ale to je uz uplne jina vec .-)
29.6.2016 15:45 - Babaj
jinak ano .. vzpomnel jsme si k cemu to prirovnat obycejny boxer :-)))) staci se podivat na devatou cast her o truny jak John snow pekne rozdrti celist Ramsymu :-)) klasicka ukazka improvizovane zbrane :-)) a taky jsem nikde nevidel a ni nezahlid ze by ho trenoval :-) vzdy jen s mecem...
29.6.2016 15:53 - Merlin
neřeším něco jiného než ty :), několikrát jsem ti to tam psal :). Já s tím nesouhlasím, prostě ke štítu nelze započíst zdatností bonus (stejně tak to řeší i na webu...a to dokonce poukazují, že pokud to používá jako impr. zbraň, nezapočítává si obranu...ale s tím až tak nesouhlasím a je to jen pár lidí). :)
jestli se chceme dostat do roviny, že si začneme ukazovat "logiku" na filmech a knížkách, případně historii, tak najdu asi milion, ve kterých ti řeknu, že nemůžeš to a to :)...to nezkoušej :D
29.6.2016 15:54 - Babaj
nereknu kdybych chtel pouzit stit ja a prasknout tim nekomu o hlavu ja.. jako warlock... jasny ze nemam ani na cem postavit duvor mit do utoku zdatnostni bonus... ale valecnik znaly vsech zbrani a boje se stitem si myslim ze by ho tam mit mel... to je cely co jsem tim chtel rict jak to citim ja .-)) samozrejmne je na tobe to vyhodnotit.. neni to zadny utok nebo kritika.. jde mi hlavne o sjednocovani nahledu.. kdyz tam nebude uz budem vedet a nejak to zakomponujem do nahledu na vec.. nic vic nic min.... :-) zadny nasili :-)
29.6.2016 15:55 - Merlin
on tím štítem může prásknout...způsobí zranění :) o tom ani potom, ale nezapočte si zdatnostní bonus :)
29.6.2016 15:55 - Merlin
to já žádný násilí necítím :)
29.6.2016 16:01 - Merlin
:) když umí bojovat ve zbroji, může ji vzít do ruky a mlátit s ní soupeře a má zdatnost? :D (extrém)
29.6.2016 16:07 - Babaj
to je uplne neco jineho.. mrzi mne ze to citis jinak, ale ja to uz beru jako nastaveny standart .. uz to nemuisme rozebirat :-)
29.6.2016 22:55 - Sir KRTEK
no nic takže mi nezbývá než si pořídit magický štít. tam by se to započíst mohlo ne( myslím pokud by to byl štít +2 ta do dmg +2) nebo budu do smrti odkázán na neštítobince :{ :( ?
29.6.2016 23:06 - Merlin
to nemá s magií nic společného...prostě štít není zbraň. štít slouží k obraně :). Můžeš ho použít jako improvizovanou zbraň, stejně jako poklici, víko od sudu atd.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083690881729126 secREMOTE_IP: 3.139.55.140