Merlin
11.2.2016 09:04
Kampaň: Technické
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
30.3.2016 15:00 - Babaj
jen nevim jak se budu lecit sam :_)ú jestli to jde :-)))
1.4.2016 08:51 - Babaj
TREAT DISEASE
Make a Heal check to treat a subject infected by a disease.


Action: Rather than taking a particular action, the creature must attend the subject periodically throughout an extended rest taken by the subject and make a Heal check when the rest ends. The attending creature can take an extended rest at the same time.
Result: The check result determines the disease’s effects if the result is higher than the result of the Endurance check (or other check) that the subject makes against the disease.

*****************************************

tak podle toho tady pokud se nepletu si muzeu i sam provadet ten dohled :_)) ne ze by mi to pomahalo .. pokud to svinstvo je na enduranci :_))) ale zase dva hody (heal + endurance check) neni k zahozeni... Ikdyz jestli je to opravdu tak veliky cislo DC. Tak je to dost narocny.. jen doufam, ze to ma vic stadii :_))))
1.4.2016 09:01 - Merlin
Asi jo...teoreticky si můžeš sám pomáhat :)

Hod na endurance je u tebe lepší než na heal
1.4.2016 10:48 - Babaj
tak heal mam 15.. enduranci 20 :_)))

a jestli jsmem to dobre pochopil tak na konci toho dozorovacihoa leceneho extended restu si hazi oba.... heal a i enduranci a co je vetsi se pocita.
1.4.2016 10:50 - Babaj
dival jsme se jen na popis nemoci... na tu urcitou co nas postihla jsem se nepidil :_)
ale ikdyz mam lepsi sance... tak Zachariasovi moc sanci nedavam :-))) teda prepocitam li to k tomu hrozivemu cislu :-)))

otazka je jestli muzu osetrovat sebe a jeho zaroven :_))))
1.4.2016 11:12 - Merlin
Myslím, že by bylo logické se starat jen o jednu osobu.

V tvém případě nemám obavy...max. nebude pokračovat do vyšších stádií...
1.4.2016 11:12 - Merlin
Ano, počítá se vyšší hod...u tebe to bude spíš samovolné vyléčení :D
1.4.2016 11:35 - Babaj
:-)))to jsem zvedav :-)))) pravda. ani slaadovi mozna nechutnaji me drevene trubicky.. lubrigantni tekutuiny a elementarni prostredi mezi dulezitymi castmi :_)) ten zarodek vypudim z tela ... je nejaky jiny zajemc kdo by chtel byt slaadem?:_)))

Se zachariasem to bude horsi.. ikdyz ja vyhrano asi urco nemam...

jeste by mi mohl nekdo v tom leceni mohl pomahat :_)))
1.4.2016 11:36 - Babaj
moc neverim ze Zacharias ma vetsi enduranci jak 15..coz je muj heal :-) Kdyz tak se predtim pomodlim k Erathis... aby to "Jiste" vyslo :_))))
1.4.2016 11:42 - Merlin
To určitě nemá :).
Kdyby někdo chtěl, nějaký zárodky ještě můžu rozdat
1.4.2016 12:09 - Babaj
myslim ze slaadu tam jeste je dost :_))))minimalne jeste dva overeny vyskyty...
1.4.2016 12:09 - Babaj
A podle toho jak byl ten nas tuhej tak bude prilezitosti jeste haba kuk:_)
1.4.2016 16:46 - winterleaf
Zvládnu to přes enduranci.
1.4.2016 17:08 - -ajk-
jen aby znas nebylanakonec patra sladku :))))
1.4.2016 17:41 - Babaj
winterleaf píše:
Zvládnu to přes enduranci.



heh jeste nevis jakymu cislu tu celis.. a vermi uz jednou jsi to nedal :-)) jinak by jsi nebyl nakazenej.. teda pokud nema jeste nejakou vyssi zaludnost ta choroba :-)
4.4.2016 13:55 - Merlin
Dámy a pánové,

respektive v tomto případě dámy..Teda pánové. Před zítřejší hrou bych rád, kdyby jste si nechali projít hlavou pár "drobností". Pravděpodobně to některé zamrzí či naštve, což chápu :).
Už nějaký čas, jak víte, se potýkám s motivací ke hře. nějak se mi podařilo částečně překonat (oddálit) tendenci po 25 letech skončit. Tomu odpovídá i uchopení příběhu, které z mého hlediska není šťastné (a rozplizává se mi to bez řádného wau efektu). Pohodě nepřidá ani pátrání v pravidlech a debaty o jejich významu a nuancích (s Babajem už jsem jich za život vedl tolik, že je to jen jedna z mnoha :D, takže té poslední se to nedá přikládat).
Na druhou stranu se cítím zodpovědný za osud vašich postav, se kterými jste se pitvaly už více než rok. Takže jsem z toho ještě víc rozladěný. (nemyslete si, že je to nějaká nedávná myšlenka...už se s tím potýkám pár měsíců, jen se to snažím nedávat najevo...občas neúspěšně :)).
Takže jsem to řešil s Babajem, abych se někam pohnuli. Vzhledem k tomu, že potřebuji nějaký nový náboj, nějakou motivaci, začali jsme se zabývat jednou z možností. Tou je "návrat" k základům RPG, k 5e, která klade více důraz na roleplay ve stylu 3e a pathfingeru. (ano...teď vidím zklamané/nasrané obličeje).
Nicméně, je to trochu jako ve vztahu, ve kterém nejste úplně šťastní, víte, že to neklape. Budete ho držet jen proto, aby jste druhou stranu nezklamali? :)
Takže zpět k debatě. Jedna z možností jest, zmrazit děj i postavy a zkusit začít hrát něco jiného ( moc nevěřím případnému návratu, ale je to možnost)? Dál hrát (4e) jak hrajeme s tím, že se to budu snažit udržet co nejdýl? nebo začít nově (5e)?
poprosím o vaše vyjádření. Nicméně...něco jako: mě je to jedno, jsem pro každou špatnost atd. si nechte pro sebe :). Potřebuji vědět jak to vnímáte. pocity hráčů jsou pro mne celkem důležité.
4.4.2016 15:11 - Babaj
MUJ POCIT ZNAS, ALE RADEJI HO JESTE REKNU.MNE SE LIBI OBA SYSTEMY. KAZDY MA SVE PRO A I PROTI.. SAMOZREJMNE.. UZ V ZACATKU JSEM VAROVAL U 4REK ,ZE JE TU HODNE DBAN ... kudla aji s capsem... je tu dban hlavni duraz na souboj a Rp je jaksi kdyz se vejde kolem tak tam nejaky mit budete :-).. Vzhledem k tomu jak zmnam Merlina.. je az obdivuplne.. jak dlouho mu ctverky slapou :-)) ja jsem opravdu pro prechod na 5ky... jednak je to overene uz mnoha desetiletimi..(vicemene je to navrat vsemi edicemi od dvojek az po 3e) ...
pravidla a jejich nuance.. no tady se asi tomu taky nevyhneme..ale je to mnohem volnejsi a nemusime chapat jak to myslel autor, ale jak to budeme hrat :-)

U mne problem s prejitim na jinou postavu neni .Mam Victora sice rad.. ale v mem pameti neumira.. jen jeho pribeh prestanu sledovat :-) dost si nedokazu predstavit jen vymenu systemu bez obmeny pribehu potazmo jeho postav.. petky zatim teba valkovaneho nemaji.. zatim :-)
4.4.2016 16:41 - winterleaf
Já jsem vsema deseti pro přechod na něco jednoduššího s větším důrazem na roleplay. To mě stejně baví nejvíc. Jestli to budou pětky nebo pathfinder nezáleží. Důležité je udržet tuto tradici které jsem téměř dva roky součástí.;-) omezme bazirovani na pravidlech a dejme průchod hraní postav. Já se na to Teda mooooc těším.
4.4.2016 18:03 - winterleaf
Už projizdim 5e
4.4.2016 19:17 - -ajk-
Ja taky nemam problem se z menou na 5.e. Rad se vratim k staremu dobremu DnD od tyhlety rubarny :)))
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082098960876465 secREMOTE_IP: 3.22.101.151