Merlin
11.2.2016 09:04
Kampaň: Technické
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
22.1.2018 10:53 - Torrin
Jj díky, chtěl jsem si to ověřit.
22.1.2018 12:00 - Babaj
no vyhlidky nejsou rozhodne podle Charlese Dickinse :_))
22.1.2018 19:17 - winterleaf
Cíl je jasný...
22.1.2018 21:38 - Babaj
hihihii :-) to by mne zajimalo jaky cil ze to mame na mysli :-))))
23.1.2018 06:24 - Torrin
Cíl je jasný a jistě vznešený:-P

Btw, Majku nemáš taky nějakou vypičůvku na otevírání dveří jako Amnon Gong? :-P
23.1.2018 07:44 - Babaj
kdyz tak ta vypicuvka :-))) je nase neni jen amnona :-))
23.1.2018 07:56 - Torrin
Tak jasný, ale jde mi o to jestli máme ještě nějakou. Pokud se budeme rozdělovat, tak se nám může hodit oběma.
23.1.2018 08:14 - Torrin
Já bych tak mohl zkusit hromovou vlnu na otevření zamčených dveří. Otázka je jestli by se mi to tímhle podařilo otevřít..
23.1.2018 08:43 - Babaj
to ne, dvere jsou jedna z moznosti... a obavam se ze neuniverzalnejsi klic je Hagar nebo ted asi i mesicni paprsek :_))) jinak na tohle je specialni kouzlo Knock... myslim ze ho mimo gong nikdo v repertoaru kouzel nema... nebo pak popripade zlodejske nacini... pokud objevime zamek.. timto umenim oplyvam... ale na ty dvere by to chtelo vice klidu nez ted otirajici straze popripade ... mne vice desi co udela Orland az se mu ten poplach donese.. par kol uz uplnulo.. takze pokud neni nekde v perdeli tak touhle dobou tusim ze vetri co se deje.... moc casu bych mu taky nerad dopraval... pokud chceme nejakou dobu tady nejak prezit.. musime vyradit jejich komunikacni suplik :_)))
23.1.2018 09:07 - Torrin
Teď, by se hodilo kdyby si byl nadupanej magič:-P Obrázky na všechny v hradu...

V klidu bychom mohli pošmelit komunikaci, nikdo další by nemusel umřít...

Měl by si už konečně na sobě zapracovat Padawane:-P
24.1.2018 07:53 - Babaj
nu tak jak?....

jak uz jsem rikal vcera.... citim se hrozne za hrabenkku.. za vojaky uz se tak necitim...... dosly prostredky... a vzdat se bylo podle meho predpokladu jasna smrt.... vojaci meli sve rozkazy to je hold problem, ale ne nas... stejne tak meli na vyber.. jako my bud se vzdat a nechat se odsoudit a tim nechat kramera vyhrat.. my zvolili nevzdavat se... oni se taky mohli rozhodnout.... chpu ze uz byli v razi a zatykat vrahy bylo pro ne jasnou veci cti..... jediny co slo udelat bylo se stahnout do koule a pokusit se ziskat cas a presunout se do bezpeci po hodinach a dne ch odpocinku........ beru tahle alternativa mne napadla az ted.. jen koda ze nenapadla i nekoho jineho...

Ale jak rikam, to uz bylo v dobe kdy byl amnon vyhorelej....

Spis zvazuju ze trochu asi zahorkne... pratele a kumpanie je sice dobra, kdyz chci neco zlomit.. ale v ceste za kramerem a zlem severu jsou nezodpovedni pratele stejne nebezpecni jako nepritel..... asi se odeberu do soukromi a...... pokusim se vyporadat s teplym chramem a najit Kramera sam.... az ho najdu bude resit jak ho zastavit...... proste by jste se taky mohli trochu pozastavit jak ty postavy hrajete a trochu zodpovednosti do toho vnest... Jste sice hrdinove . ale musite si uvedomit ze v tomto svete se na to tak nehledi...Ackoliv ani v zakony moc neverime.. taky ti prosti lidickove si mysli ze je ochrani.. viz treba nase konfrontace s kapitanem hlidky v hospode. ale to odbocuju.. zpet.. proste trochu to chce se zamyslet nez neco podniknete .. nemate zodpovednost jen za sebe ,ale i za ty co doprovazite.....

nemam problem pokracovat dal...nezpovidam se ani vevodkyni , ani nejakemu krali ani jednote.... to jsou jen prostredky.. dulezity je delat to co je spravne..... pravda.. ted bylo mozna spravne se vzdat.... a tim dokazat ze kramer vyhral a to rozhodne neni spravne...... jsem jediny verici v zlo pachajici Kramerem a nemohu pripustit aby mu to proslo..... Ano v zaveru jsem byl jen bezmocnym divakem... jelikoz jsem mnoho reseni nevidel......

tak jak rikam klidne jsem pro zacit s jinou linii tohoto pribehu.. chapu ze cestou pronasledovani touhle cestou Kramera je PRO mERLINA VELMI TEZKE- kudla aji s capsem... a spolecne by to bylo opravdu obtizne... jelikoz ti co zastavaji zakon se nas pokusi pronasledovat....


co se tyka tepleho chramu.. premyslel jsem o nema napadla mne myslenka jak asi na to.... ale to uz asi necham na jinou pribehovou linii a nebo se to Amnon pokusi uskutecnit... ale po zkusenostech asi sam.....
24.1.2018 08:58 - Torrin
No asi co bychom měli řešit první je to, aby nás to bavilo všechny! Nemá cenu hrát něco, kdy kdokoliv z nás si to půjde jen odsedět a hrál to na sílu. To pak ztrácí smysl!

Jo dobrý udělalo se spoustu chyb, každý z nás něco zdupal. Teď si tu můžeme předhazovat co by bylo, kdyby se to prublo jinak atd atd... Důležité bude si z toho něco odnést, pokud to neuděláme tak případné následující dobrodružství dopadne obdobně...
24.1.2018 15:11 - Merlin
Za mne:
cca ještě před 14 dny jsem byl na 90% rozhodnutý, že už je načase po pár desítkách let nechat rpg plavat a začít se věnovat jiným koníčkům. Říkal jsem si fajn, malá dostane na hraní nejdražší sbírku figurek co kdy měla :D a krabici s tilesy na skládání všemožných budov. já budu mít klid :). Holt už jsem asi vyčerpal vše pro hraní rpg a neoslovuje mne to tak jak před x lety.

Nakonec jsem minule hrál, s tím, že uvidíme jak to půjde nebo jestli se budu muset nutit. Relativně to šlo. Nicméně se to tak nějak zase vrací.
Nejspíš jsem jako DM i hráč vyčerpal své možnosti. Nemám rád nudné questy typu: běž tam a zabij potvoru a vezmi si poklad. Mám raději pletichaření, politiku, osudová a morální rozhodnutí, které pak ovlivňují okolí. Bohužel pak asi neumím s následkem pracovat.
Spousta příběhových postav, která mohl něco vysvětlit a objasnit pozadí nad kterým jsem přemýšlel a promýšlel zemřela. Někdy odůvodněně, jindy ne. Ano, mohl bych dát "následné vysvětlení" formou deníků a zápisků (to bych se s tím musel ale chtít dělat, a deus ex machina mne nikdy nebrala), i když tam dějově nemají co dělat. Tak pak prostě zůstane viset spousta vysvětlení a pozadí ve vzduchu a navazující věci nedávají smysl a já mám pocit zmaru, že je to vlastně quest bez výsledku (nepočítám zabití enemáka).
Hodně věcí asi vysvětluji špatně, málo, nebo jsem moc dvojaký a tajemný. Možná informace moc kouskuji, nebo bych se měl asi přenést přes to "že tahle cizí postava to fakt kurva neví" a prostě ji ty informace dát. Výsledek je, že to dopadá špatně.
Nechci, aby postavy jely strojově. Mám rád jejich chyby a přešlapy....jsou z toho cool zápletky. Ale zjistil jsem, že i když jsou hodní drsňáci co občas zabijou nevinou osobu cool v knížce nebo ve filmu, tak ve hře už to tak zábavné není. V knížce si to čtu a jsem od toho oproštěn, ale ve hře mám problém se na postavy dívat s nadhledem. (imho moje chyba, mám být nestranný rozhodčí). A ano, párkrát jsem podobnou postavu zkoušel hrát a musím říct, že mi to dlouho nevydrželo...

Mám rád, když jsou mezi postavami nějaké spory, rozpory a mírné konflikty (dává jim to uvěřitelnost)...ale ve chvíli, kdy to začne narušovat běh...je to špatně. V mnoha případech tak spolu jsou postavy, které by spolu prostě už nešly...(jdou spolu hráči)...nedaří se postavit skupinu, která by spolu chtěla jít ...

Nechci kázat, nebo něco moralizovat. Mám spoustu másla na hlavě a určitě šlo udělat spoustu věcí jinak nebo líp. Jen já už nevím jak
24.1.2018 16:47 - Babaj
jses mozna taky k sobe dost tvrdej.. jasne kazdy mame nejakou chybku... ale za sebe muzu rict ze jsem zazil dost DMu abych aspon za sebe mohl rict ze snad jediny Quasit se ti mohl u kolenou rovnat... Nektere veci co beres jako mozne neduhy jsou naopak mnohdy i velke klady.... na to ze nic neohnes nebo pokroutis se da spolehnout.... a ikdyz obcas nemame na stejnou vec stejny nazor.. neznamena , ze bychom se nedokazali domluvit. Jasne na tema informace jsme se uz mnohokrat bavili.. nejsme nejaci buhvi jaci vysetrovatele a mnohdy je treba pomoci i nahodilym zpusobem aby to nevypadalo nasilne... co mam zkusenosti tak to tak proste je.. i ve svete se mnohdy nedopidis pravdy...Coz ale porad nic nemeni na veci ze tve dobrodruzstvi ikdyz ji treba nevidime hned ma patu a hlavu a to je pro nas opravdu cenne...

A aspon za mne ,ani nevim jestli tak vysokou latku v Dmovani by nekdo z nas prekonal...
24.1.2018 17:37 - Torrin
Za mě, nemůžu jako Babaj porovnávat výkony několika DM, vždy jsem hrál tvůj příběh. Ale co můžu s naprostou jistotou říct je, že díky tobě to má neskutečnou šťávu. Prostě a jednoduše mě to baví! Ať už jsou to zápletky, tvůj herecký výkon za okolní svět a všechny jeho tvory, promyšlenost, jak nic není zadarmo... např. teď s Hagarem, jak ho dostihlo to že se kdysi upsal. Není to jen "Jo tak tady ti to podškrtnu, a jebat." ... Prostě pecka!

Dál házet nějaké přímočaré úkoly, je dle mého názoru jen a jen naškodu. Vždyť by to po chvilce nikoho nebavilo. Prostě jak jsem psal už v předchozím komentáři, stalo se hodně chyb a blbostí ze kterých je třeba se poučit!

Potrženo sečteno, musím se přidat k Babajovi, nevím kdo by tě dokázal nahradit aspoň z půlky. Nechci nikomu křivdit, ale tak jak ty to vedeš, to nedokáže asi nikdo z nás!

Klobouk dolů Miro!
24.1.2018 20:32 - winterleaf
Někdy je pauza dobrým řešením.... K zamyšlení a načerpání nových sil. Miro bez tebe jako DM si to představit neumím. Za hraběnku se omlouvám... Myslel jsem že je to upír. Nechtěl jsem jí dát šanci. Zbyno zkusím hrát zodpovědneji...často dělám věci prostě proto aby byla zábava a někam se to posouvalo...
24.1.2018 20:47 - Babaj
o tom je ta zodpovednost.. delat ty veci samozrejmne muzes... ale musis se zamyslet jaky dusledky to muze mit.. dvakrat co si vybavuju nas to posunulo pod bod mrazu.. to neni posun vpted .-)) to bylo mysleno tim zodpovedneji.-)))
25.1.2018 16:23 - winterleaf
Jak říkám...
25.1.2018 16:49 - winterleaf
Souboj v té hospodě nevyprovokoval garet. To měj na paměti. A já jako člověk nejsem splachovací. To asi bude to číslo jedna. Číslo dvě asi bude když jsem se unahlil s likvidací hraběnky. Prostě jsem myslel že je upír. Tak mi byla prezentována čtyři hodiny.
25.1.2018 17:13 - Babaj
jasne ze to byla provokace a ty jako jeliman jsi se chytil :-)) mne to taky cukalo to tam cely vybilit :-)) sedet tam ja a prijuit do hospody takova skvadra co tam napochodovala tak dlouho soupu nohama nez na nekoho zacnu valit urazky.. ale to jsou proste oni.. mysli si ze zakon je od dobrodruhu ochrani.. ano tak jsou nauceni.. zvlaste posileni alkoholem a a davovou psychozou....
jasne ani jedna postava tam nebyla z nas vyznavajici Law a musim rict ze na toho serzanta jsem z vysoka kaslal, teda na jeho primky.. ale nemohl jsem si dovolit nejaky zvyraznovani....

Ad Hrabenka.. uz by jsi si mel pomalu zvyknout na nastolovani atmosfery a tihu faktu... mezi tim co Mira nabizi ve hre je treba se orientovat a tridit... v tom je to kouzlo.. v jeho hrach neni nic jasne hned a vetsinou... ted na Miru neco prasknu.. to co se jevi jasne vetsinou tak nebyva :-))) stejne tak v zivote je treba odkryvat... V tom je kouzlo Mirovych dobrodruzstvi.. Se mu pak nedivim kdyz skocite na spek prvni vejicce a tim mu skazite vlastne i pointu , ktera se k nam pak ani nedostane :-))
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06719708442688 secREMOTE_IP: 3.137.160.137