Merlin
11.2.2016 09:04
Kampaň: Technické
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
6.9.2017 22:01 - Merlin
Spočítejte si náklady na živobytí na ten rok.

Každému ještě napíšu do zprávy nějaké detaily známé jenom jemu
6.9.2017 22:11 - Merlin
Jinak přestup trval 20 dní a stál vás 40 gp
7.9.2017 07:41 - Babaj
tedy pro upresneni.. ja Kocourek Prvni Pekelne Rohosklonny z Rohova.... jsem s Hagarem travil badanim v horach cca 5mesicu a jeden mesic cesty do luskanu . pokud se o mne Hagar nepostaral mam naklady za svuj uskromneny stridmy zivotni styl.. 1*180g+5*30*1 nz dorazime do luskanu ,kde si konecne muzu odpocinout.. kde bych rad opet badal, ale tentokrat konecne neco jen pro sebe a rad bych pritom vyuzil Leopolda Jantaroveho... obscas si neco malo prividelam... nevynecham ani spolecenske navstevy v zamoznem stylu.... 6*30*4 +180*1- 90*3(pokud se mi podari na tri msice cca navazat na sve starsi kontakty a praci) =720+180-270=630

suma sumarum
hory +cesta =330
Luskan =630
prestup = 40
1000gp....
7.9.2017 11:10 - Sir KRTEK
Po 5 měsících v horách ( kde jsem se samořejmě postaral o potravu mou a Amnonovu) cestuji jěště cca měsíc s Amnonem do Luskanu. V Luskanu Amnonovi předávám dopis i s 1 000 zl. Pro Rebeku a Medvědici a vyřezávané sošky medvědí rodinky jako připomínku padlého Hagara.
Zdržím se pár dní v přístavním hostinci abych načerpal síly. Amnon si potřebuje něco zařídit a po něčem zapátrat, mou pomoc při tom nepotřebuje tudíž se s ním domluvím na 3 měsíční pomlce kde ho poté vyhledám v Luskanu. Já nakoupím zásoby a vyrážím přímo na sever. Počasí je již docela tuhé ale mě to připadá jako bych se vracel domů do míst kde jsem vyrostl. Zamířím k farmě bývalého Thormova paladina Vivala rukavici a požádám ho o přenocování. Vysvětlím mu své tělo, situaci která teď zmítá severem i naše poslání pátrat po zlu které to zapříčiňuje. (možná se dozvím něco užitečného) Pokud má nějaké knihy či podklady ve kterých bych mohl zapátrat zdržel bych se desetiden u něj.
Také mu nabídnu pomoc svých silných paží pokud něco potřebuje a po dalších několika dnech se vydám zpět ke své lesní chatce. Opravy zaberou zbytek času za který se mám vrátit do Luskanu za Amnonem. Pečlivě tam ukryji obnos cca 2 000 zl. A vydám se k mému kočičímu příteli. Prý si Geret a Lou vybudovali zájezní hostinec tak jsme se rozhodli s Amnonem vyrazit.

Náklady : 6 měsíců nám s Amnonem sháním jídlo v horách a na cestách. Přesto předpokládám že občas nic nenajdu ani se svým cestovatelským výcvikem a mou dovedností v přežití počítám tedy 100 – 150 zl.
V Luskanu trávím pouhý desetidem ale vzhledem k zásobám na cestu a případným opravám na chaloupce počítám 100 zl.
přestup 40 zl.
Finanční injekce Rebece kterou DOUFÁM Amnon předal 1 000 zl.
Suma sumárum: 1 290 zl.
7.9.2017 18:37 - Torrin
Miro, zítra ráno jak přijdu do práce, tak ti to sem hodím. Do teď jsem seděl na prdeli a kreslil věci do práce.

Mám myšlenku na svůj životní styl a ještě si jí chci promyslet, abych to nějak schopně napsal. Ale dneska myš a klávesnici nechci vidět... musím provětrat hlavu:o))

P.S. V bestiáři jsem si včera hrál s těma mapkala. Tentokrát jsem je neupravoval v malování, ale už ve sofistikovanějším nástroji. Tak kdyžtak jen nějakou odezvu co bylo či nebylo lepší. Jestli je to vůbec čitelný a tak:-P Díky!
8.9.2017 10:27 - Torrin
Takže, jelikož toto mezidobí trávím v prostředí mě nejvíce blízké, tzn. hvozdy a pustina, tak bude můj životní styl střídmí. Tím ovšem nechci říct, že budu celou dobu jen okusovat mladé stromky.

Jídelníček mi i zpestří kus masa. Ale díky mé osobní vadě je to trochu komplikovanější. Vada Berrianova charakteru zní:

"Nikdy nezabiji zdravé zvíře!"

Během svého putování, budu i vyhledávat zvěř, která není zdravá (tzn. vážně zraněná, nemocná, špatně vyvinutá) ... Prostě jednoduše řečeno, zákon Sparty. Je nutné, aby zde byli převážně zdraví jedinci pro zachování druhu.

Samozřejmě, nepředpokládám že takovéto jedince budu potkávat pravidelně každý den. Proto bych rád obchodoval s elfy ve Vysokém Hvozdu (Je mi jasný, že přijde na přetřes mé nové tělo u bytostí, s kterými se znám z dob minulých. Snad se mi to vše podaří schopně vysvětlit, pomocí společných vzpomínek a zážitků.) Nakupovat bych chtěl např. pečivo, maso atd..

Také jak jsem psal dříve v jednom příspěvku, chtěl bych se podívat do Mlžného Hvozdu. Ale jelikož nevím s jakou ke mě budou přistupovat místní obyvatelé, tak bych se rád zastavil po cestě v Sekomberu a doplnil zásoby. Zde bych chtěl zapracovat na mé ještěrčí dovednosti "Mazaný řemeslník", pokusil bych se jim pomoci s výrobou/úpravou/opravou jejich nářadí k farmaření. Třeba mi to pomůže k lepší ceně či kvalitě zakoupených surovin pro následující cestu.

V Mlžném Hvozdu rozhodně nebudu praktikovat "Sparťanský systém", nejsem místní neznám pořádně lokální poměry a nechci narušovat místní rovnováhu. Opravdu netoužím po Melandrachovu hněvu (Král Mlžného Hvozdu). Raději bych zde získal další kontakty v řadách místního obyvatelstva. Rád bych si získal jejich důvěru a pomohl jim v jejich problémech. Především by mě zajímala hranice s Vysokým vřesovištěm. Zjistit zda temnota s těchto míst není aktivnější více než obvykle..

Takže celkový souhrn:
  • Osm měsíců putování po Vysokém Hvozdu a jeho blízkého okolí.
    (6 měsíců * 1 zlatý) + (2 měsíce * 2 zlaté) = 180 + 120 = 300 zlatých
  • Tři měsíce návštěvy Mlžného Hvozdu a průzkum hranice s Vysokým Vřesovištěm, včetně zastávky v Sokemberu, kvůli zásobám.
    (2,5 měsíce * 2 zlatý) + (1/2 měsíce * 2 zlaté) = 75 + 30 = 105 zlatých
  • Poslední měsíc do uzavření roku, bych strávil postupným návratem na místo srazu našeho společenství.
    (14 dní * 1 zlatý) + (14 dní * 4 zlaté) = 14 + 56 = 70 zlatých
  • A nakonec přestup = 40 zlatých
SUMA: 300 + 105 + 70 + 40 = 515 zlatých
8.9.2017 22:05 - Merlin
V pondělí se dívejte do holubníku
10.9.2017 17:36 - Torrin
Kurna už je pondělí??:D Už se třesu co se ke me donese:-P
10.9.2017 18:31 - -ajk-
Prvnich 5 mesicu v letohrade sem dohlizel na stavbu a po vecerech vydelaval na zivobiti (vykon povolani pres umeni - zivotni uroven zamozna)

nasledujicich 7 mesicu v Stribroluni:

4 mesice informace o goliatech 4x30=120zl
3 mesice iformace o telech 3x30=90zl

Ve stribroluni sem zil jen na urovni pohodove a tim sem usetril 2 zl za den pac sem drel abych eml na zamozny. zbylo mi teda 210 zl ktery sem investoaldo skol.

celkovy naklady 2500 + 420= 2920 :) takze su temer svorc :D plus teda jeste 40zl za prestup takze celkem 2960 a tad uz su opravdu svorc :)
10.9.2017 21:12 - Merlin
ajk: ještě 40é gp za přestup :)
11.9.2017 11:26 - -ajk-
Jasny nato sem zapomel pripocitam to
11.9.2017 12:20 - Merlin
Takže všem jsem poslal nějakého holuba...budu upřesňovat v průběhu dne a zítra, jak budete chtít....(pokud chcete rychlou odezvu, pak na FB).
11.9.2017 15:19 - -ajk-
jj dik za info. zaridim se podle toho :D
13.9.2017 09:45 - Torrin
Celkem mě zajímalo, jak je to se soubojem pod vodou..



A řekl bych že i Hagar by měl celkem problém. Předpokládám, že stříbrný meč, kterým se Hagar ohání nebude krátký:-P. Takže každej útok s nevýhodou je celkem naprd. Navíc když si ještě odečítá za zuřivost.
13.9.2017 17:08 - Merlin
Torrin: ale Hagar má rychlost plavání
13.9.2017 18:31 - Torrin
Tak to jo, já předpokládal že mu ten plášt dá jen to dýchání pod vodou. Ale jestli má pak i přirozenou rychlost plavání...tož to je pecka:-))
13.9.2017 19:46 - Merlin
musel bych se kouknout
13.9.2017 21:37 - Sir KRTEK
No ja mam rychlost plavani( poskytlou magii plaste) 12 coz znamena ze i Felps by mel problemy :-)
14.9.2017 06:59 - Torrin
Tož to po tom jo:-P
14.9.2017 16:39 - winterleaf
Dm: máme nějaké info k té Hydře?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086719989776611 secREMOTE_IP: 3.21.122.248