hadrian
21.4.2012 15:40
Herní setkání - Herní komunita D&D4e v Brně
Sekce pravidelně nepravidelných setkání lidí z Brna.

Seznam na herní akci brněnské komunity DnD (a jiných). Termíny nahazujte po libosti.
Účastníci:

---

Seznam místa Scuku s odkazem:
Čajovna za zrcadlem; http://cajovnazazrcadlem.cz

Termín:

DM: ShadoWWW (d&d 4e a KaM)
Hráči: hadrian (d&d 4e); ShadoWWW (d&d 4e, Pathfinder a KaM); Assassin (d&d 4e); Nerhinn (d&d 4e); Endrey (d&d 4e); Deputy
29.6.2012 16:56 - hadrian
Ok, tak ji založím, myslím že nakonec nejvíc i včera byl odkýván název "Za zrcadlem".
30.6.2012 14:13 - ShadoWWW
Omlouvám se, že jsem nedorazil a ani nedal vědět, ale ve čtvrtek kolem poledne jsem jel z Mokré-Horákov a měl jsem na TOMTO místě autohavárii a skončil jsem v nemocnici.

Jel jsem a najednou se ze zatáčky vyřítilo proti mně auto, co zrovna předjíždělo jiné auto, v mém pruhu. Jel jsem stovkou a je to do zatáčky, takže jsem to auto viděl až na poslední chvíli a strhl jsem řízení doprava. Naštěstí jsme se těsně minuli, ale auto se mi rozhoupalo a skončil jsem v poli s roztrženým obočím a rozbitým nosem. Asi nějaký svěděk zavolal sanitku, takže jsem skončil v nemocnici.

Myslel jsem na vás, ale na internet jsem se nedostal, abych vám dal vědět (zkoušel jsem to přes mobil, ale nějak to nefungovalo). Dostal jsem se na net až dnes. Moc mě to mrzí, na hru jsem se moc těšíl! :-(

Příště už určitě dorazím (teda doufám, že nebudu mít takovou smůlu, abych si někdy tento zážitek zopakoval).
30.6.2012 17:38 - chrochta
Hlavně že se ti nic nestalo. Není problém dostat se nezaviněně do havárky a většinou to nekončí jen roztrženým obočím.
30.6.2012 18:56 - Assassin
Páni, tak hlavně, že jsi v pořádku. Tu silnici znám velice dobře, mám v Mokré a Horákově příbuzné, na první pohled vypadá hezky přehledně a skutečně vybízí řidiče, aby zkusili, co jejich auto dovede. Štěstí, že se to obešlo bez vážných zranění.

Co se týče nás, vzali jsme celou situaci více než dobře a hlavně díky Nerhinn ji využili k našemu prospěchu. Společně jsme vymysleli rozšířené minulosti a cíle svých postav, které jsme vzájemně propletli. Trochu doufáme, že by ti to mohlo ulehčit vymýšlení zápletek.

Založili jsme na to skupinu Za zrcadlem, kam se to vše přehledně umístí, koukal jsem, že hadrian a Nerhinn se do toho již pomalu pustili, já osobně jsem teď trochu bez času, ale během pár dní to určitě sepíšu a zveřejním.
30.6.2012 19:45 - hadrian
ShadoWWW: Uf. Jsem rád, že to pro tebe dopadlo aspoň takhle. To je jediná věc, ze které mám na silnici obavy - z toho, že potkám i.diota za volantem (kdy je mi má vlastní opatrnost k ničemu).
Vůbec se neomlouvej, za to jsi nemohl a nakonec jsme tam vydrželi snad až do půl desáté (díky Nerhinn, jejím nápadům a jahodám).
1.7.2012 12:29 - Nerhinn
Uff, to je dobře, že to nakonec dobře dopadlo. Fakt jsem byla nervózní.

Jinak už máme oficiální herní diskusi, takže zbytek věcí bych probírala už tam.
1.7.2012 21:03 - Endrey
Stesti v nestesti. Tak hlavne, ze to tak dopadlo.
4.2.2014 20:17 - sirien
zatraceně, ve které diskusi jsem to hlásil prezenčku minule? Resp. kolik tu těch srazovejch diskusí k Brnu máte probohy?


Každopádně - Včera jsem přijel do Brna a dnešek jsem poklidně proregeneroval, protože jsem ten voraz fakt už dost potřeboval, ALE už jsem se relativně otřepal a plánuju tu pobýt nějakých pěkných pár dalších dní (max. teda do 13., pak musím zase zpátky do Prahy), takže kdyby byl zájem se někdy nějak někde sejít, na něco zajít nebo se někde paktovala nějaká akce, one-shot nebo tak něco, tak kdyžtak dejte vědět :)
4.2.2014 20:34 - Colombo
Hmm, víkendový oneshot?
5.2.2014 13:52 - hadrian
Sirien: Srazová diskuze je TADY. Posledně sem musel odejít hned na začátku a teď sem tak zavalenej, že to zas nedám. A to tam posledně byla taková prča, ach jo :(((.
23.6.2015 01:30 - Cemi
Ahoj, hrajeme ve středu v Brně otevřenou hru v Příbězích Impéria, přidá se někdo?

Hra se jmenuje Moře z šafránu a uvádí ji Arwi v rámci projektu Hraju larpy. Hrálo se to vloni na Gameconu s poměrně pozitivním ohlasem, takže myslím, že to bude stát za to. Původně to měla být hra "ukážeme larperům, že existuje rpg", ale zájem je menší než jsme čekali, takže jsou obsazená pouze 2 místa z 5. Kdybyste si chtěli zahrát, rádi vás uvidíme, je to už tuto středu v čajovně Za Zrcadlem, je třeba se předem přihlásit na stránkách www.hrajularpy.cz a něco se tam platí (larpový zvyk, zaplatí se z toho útrata v čajovně).

(kdybyste si náhodou chtěli zahrát larp, tak ty jsou pro tuto sezónu už dohrané a budou se vypisovat nové zase na podzim =))
23.6.2015 02:02 - Colombo
Děvčica vypadá dobře, být v brně, bych se i přidal, ale co to znamená vstupné 100kč? Jak platí se z toho útrata v čajovně? Tož, co si kdo vypije, to si taky zaplatí, ni? Nebo to děvčica robi jako polo-profi službu?
23.6.2015 02:26 - sirien
Cemi píše:
Původně to měla být hra "ukážeme larperům, že existuje rpg", ale ... ... a něco se tam platí (larpový zvyk, zaplatí se z toho útrata v čajovně).


(larpy mají odlišnou kulturu, hry jsou unikátní jako celek, nemají naše rozlišení systém / hra a jsou často hratelné jen jednou a vypisované pro nové a nové hráče, přičemž v larpové komunitě je běžné, že jsou vždy placené - narozdíl od našich OG které obvykle jedou jen tak ze srandy - mimo jiné i kvůli tomu, že uvaděč larpu není úplně RPG GM co se týče účasti na hře, často tam nemá až tak moc co dělat a hře jen přihlíží... takže když si larpeři vypíší RPGčko primárně pro sebe, tak není moc překvapivé, že na něj převedou svoje zvyklosti)
23.6.2015 03:52 - Colombo
Tedy říkáš, že larpeři berou i GMčko v RPG jako baviče hráčů a proto je i GMování v podstatě (placená) služba? Tzn. to moje "polo-profi službu" byla trefa?
23.6.2015 15:51 - Cemi
Není to úplně tak, (minimálně naši) uvaděči ani organizátoři nejsou placení a dělají to ve volném čase podobně jako GMs. Ale záleží jak definuješ "polo-profi" - ano, děláme to pro veřejnost, vypisujeme oficiální eventy a děláme nějaké veřejné promo - ano, nejsou to hry pro naše kamarády, které hrajeme u nás ve sklepě, pokud je tohle "polo-profi služba", tak to asi děláme mno... na tomhle aktuálně funguje larpová komunita.

Larpy stojí peníze, protože vyžadují specifický prostor, který pronajímáme (takže hráči se defacto skládají na nájem). Občas platíme lidem cesťáky, když jezdí uvést hru z jinýho města. Další důvod je, že larpy jsou pro konkrétní počet hráčů a když jeden nepřijde, tak se hra prakticky nedá hrát. Placení předem je alespoň malá motivace pro ty lidi, aby přišli, když už si to zaplatili. Tohle je důvod, proč jsme zachovali placení i na rpg, protože larpeři jsou na to zvyklí a jsou dost podezřívaví k věcem, které jsou moc levné nebo snad dokonce zadarmo (věci zadarmo jsou v larpovém světě často sračka). A hlavně se pak necítí nijak zavázáni přijít, když se nic neplatí. Zkrátka jsme použili larpový model, protože oddělit vnímání uvaděče larpů a GM rpgčka v hlavách našich hráčů by bylo dost náročné a zároveň jsme jim chtěli ukázat, že existuje ještě nějaký jiný svět než larpy...

Ale vzhledem k tomu, že larpeři zjevně o rpg nemají zájem a náš experiment selhal, tak se můžeme domluvit a pokud by si to někdo z vás chtěl zahrát a zaplatit útratu za svoje (což absolutně chápu), tak prosím napište mně nebo Arwi nebo na náš mejl klub@korh.cz a vyřešíme to, není problém. =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065809011459351 secREMOTE_IP: 52.90.40.84