Alnag
18.5.2009 23:42
Záznam z hraní D&D 4e - Amazing Adventures. Omrkněte také Sethiin zápis.
Autorská citace #61
19.6.2009 09:00 - Nachtrose
Ja jen tak ze zvedavosti. Zitra taky asi budeme zkouset Col Fen. Tak jsem si pri procitani Open Grave vzpomel, ze to jmeno od nekud znam :-) Je to takovy nahradni plan, pac bude jen polovina druziny ( 2x bojovnik a klericka Sehanine ). A hlavne klericce chci dodat pocit moci, tak jsem hledal nejaky maly hrbitov, kde muzu dat nemrtve. A idealne hodne minionu. ( rucicky, pejsky, kostlivce... ). No a jestli mi sednou na spek, tak lebku odevzdaji nejakemu tieflingovi ve Fallcrestu a hned mame zadelano na crawl v mistnich katakombach :-)
Autorská citace #62
19.6.2009 09:09 - Sethi
no já mám teď takový provinilý pocit, že jsem to jméno nezměnila, hrozně nerada přebírám jména, když to není nezbytné...
Autorská citace #63
19.6.2009 09:20 - Nachtrose
A neni to jedno? Je to jen dalsi epizodni a jinak bezvyznamna vesnice nekde uprostred niceho. A ze jste zacali s nejakym hotovym dobrodruzstvim... no a? Nejpozdej po opusteni Col Fenu je to uz vlastni ( aspon mne to tak prijde ). A pokud uz pouzivate nejaky ten "general" setting, nevidim duvod nepouzivat i "general" pojmenovani.
U mne treba Col Fen zustane Col Fen, jen ho prestehuju nekam pobliz Fallcrestu ( pac tam chci hrat zacatek s celou druzinou ) a o vic se nestaram. Pri nasi cetnosti hrani stejne asi prejdeme na Eberron driv, nez se dostaneme do pevnosti nad stinopadem a tam uz asi nejaky Col Fen stejne nepotkame :-)
Autorská citace #64
19.6.2009 17:50 - Nachtrose
Kdyz uz jsme u toho Col Fenu. Budu moc zlej, kdyz na partu 5 lidi na lvl 1( aspon to vypada, ze se jeste 2 pridaji ) na hrbitove poslu 12-20 minionu? Prevazne rucicky a pejsky. ( ke klericce pribyde jeste kouzelnik )
Autorská citace #65
19.6.2009 17:54 - Sethi
no stálo by to především za ty výrazy, až rozestavíš figurky po plánu =))
Autorská citace #66
19.6.2009 18:01 - Nachtrose
jen jestli jich tolik budu mit :-D No ale pokud nebudou hloupi a nebudou mit extremni smulu, tak je to otazka tak max dvou - tri kol. Pokud budou mit smulu, tak budu muset hodne fixlovat. I kdyz... s mym stestim na kostky ani ne :-)
Autorská citace #67
19.6.2009 18:50 - Almi
Nachtrose: Není problém hromada minionů. Ale je to škoda. Fakt doporučuju aspoň 1-2 normální potvory. Když si projdeš Open Grave a MM1+MM2, zjistíš, že je tam hromada zajímavých nemrtvých potvor na levelu 1-3. Já hrál Col Fen 2x, a pokaždé jinak postavený, pokaždé to vyznělo jinak.

..a co se týče téhle kampaně, tak tady (byť to příliš nevyznělo), byly obyvatelé pro nádech hororovosti něco jako komunita Amishů v USA - prostě přišli odněkud jinud, usadili se tu a moc s okolím nekomunikují. Dá se úžasně vyhrát s atmosférou i s koncem zápletky.
Autorská citace #68
19.6.2009 19:10 - Nachtrose
Tak je to hlavne na efekt, jednak z obrovskeho precisleni, a jednaz z pocitu jak jsou mocni ( klericka s kouzelnikem ) kdyz na jedno AoE odbouchne ( doufam ) tak 8-12 pracek :-) Ale necham si poradit a jeste si ty knizky projdu.

Ale rozhodne neocekavam vysledek typy AA. Spis to bude jenom crawl. A ocekavam jeden ze tri vysledku: lebku rozbijou, lebku odnesou do chramu Sehanine ( Kralovna tam chram nema ) a nebo lebku prodaji "tajemnemu" tieflingovi. A nebo vymysli nejakou strasnou zvrhlost, se kterou nepocitam :-)
Autorská citace #69
19.6.2009 20:02 - Lokken
Nachtrose píše:
A nebo vymysli nejakou strasnou zvrhlost, se kterou nepocitam :-)

ááááá.... D) je správně!
Autorská citace #70
19.6.2009 20:09 - Sethi
Nachtrose píše:
A nebo vymysli nejakou strasnou zvrhlost, se kterou nepocitam :-)

myslím, že to u nás bylo dost podobné.
Autorská citace #71
19.6.2009 20:11 - Nachtrose
Tak za domaci ukol zopakovat improvizacni techniky "Ano a...", "Ano, ale..." a "Ses zblaznil vole...!?" ;-)
Autorská citace #72
21.6.2009 17:34 - Alnag
My vždycky vymýšlíme zvrhlosti... ale myslím, že už se s nimi i tak počítá. :)
Autorská citace #73
21.6.2009 21:25 - Nachtrose
Tak jsme vcera odehraci Col Fen. No katasrofa. Prezili vsichni, ale mosel jsem umyslne na nektere veci zapominat a obcas osidit hod na utok. Nevim jak vam, ale osobne mi prislo nasadit 2 lvl 5 soldiery ( ghuly ) proti skupince postav na lvl 1 trosku prestreleny. Ale aspon jsme si to zkusili. No bude to jeste tezke *povzdech* kromne mne se do pravidel koukal jenom jeden hrac :-( Co nadelam, kdyz neni nikdo jiny k dispozici.

A lebka se jeste neresila. Trochu se to protahlo a nekteri spechali, tak sezeni skoncilo smrti ghulu.
Autorská citace #74
21.6.2009 21:30 - Sethi
alepoň smrtí ghúlů a ne smrtí postav ;)
Autorská citace #75
21.6.2009 21:47 - Nachtrose
Jo, ale kdyz jsem videl, jak s tankama umi zamavat obycejny kostlivec s longswordem, tak jsem uplne vypustil treba ghoulish bite. Mame v parte jednoho trpaslika bojovnika, co na ghula prosel pri hodu 15+. To uz je celkem bida.
Autorská citace #76
21.6.2009 22:27 - Lotrando
level + 4 je ultra hard core finální souboj.
kostlivci markujou ne? to může bejt mazec
bojovnik s enemusi trfeit, stačí když markne a drží :)
Autorská citace #77
21.6.2009 22:43 - Nachtrose
Setup byl: Human Fighter ( 2h talent ), Dwarf Fighter ( 2h talent ), Longtooth shifter warden, Elf Cleric a Eladrin Wizard. Hit v tomto poradi maji +9 vs AC, +6 vs AC, +8 vs AC, +4 vs Will/Ref a +5 vs Ref. Obrany tech ghulu AC 21; Fortitude 18, Reflex 20, Will 17 takze behem par kol byl klerik bez healu a bojovnici zase bez HP ( jednomu ubral koslivec jednou ranou temer 1/2 HP :-) ) Kdyz jsem pak kouknul a zjistil, ze bych mel pouzit ghoulish bite za 3d6+4, tak jsem ho hruzou "zapomel" pouzit :-)

Btw. ten masovej encounter byl celkem zabavnej, i kdyz tech 19 minionu asi bylo premrstenych a zbytecnych. Nicmene reakce na to neustale pridavani dalsich a dalsich fugurek byla opravdu hezka, i kdyz ne az tak sokovana, jak jsem cekal. A Almi dik za radu, pridani dvou zombie to opravdu myslim zlepsilo a ozvlastnilo.
Autorská citace #78
21.6.2009 22:54 - Lotrando
Vojáci jsou nejdrsnější potvory, vždycky dají družině zabrat. Dát je na max level, ani se ti nedivim, já bych taky zapomínal powry :). Jak říkám, potvora s levelem +2 nad družinou je, pokud nemají moc itemů, docela dost silná. Al ejestli nakonec slavně zvítězili, nedělal bych si s tím hlavu. časem dostaneš cit pro obtížnost a postavičky taky vydržejí o dost víc. První levely je největší úmrtnost.
Autorská citace #79
21.6.2009 23:02 - Nachtrose
Ja hral to dobrodruzstvi tak jak bylo napsano v Open Grave no :-(
Autorská citace #80
22.6.2009 10:47 - Blaine
Nachtrose: Klasicky priklad spatne udelaneho souboje se da najit napr. v Scales of War druhe casti konec prvni puli. Elite Soldier s AC 24? A s at-will close burstem? A orcim shamanem, ktery mu muze ve sve akci davat utok a jeste ho lecit za 15 hp? Ano, nase parta swordmage, 2x rogue a 1x zvireci druid musel tezce prchat. Ale nakonec jsme ho utahali.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074395179748535 secREMOTE_IP: 3.145.8.42