Kultura

21.2.2019 05:30 - Naoki
Ty časové rozdíly jsou hnus...
Píše:
Těžko může mít někdo, kdo je ochoten zalehnout nejen "ostnatý drát, aby po něm ostatní mohli přeběhnout", ale dokonce granát, nízkou Loyalty. (Navíc souhlasím s Lokim, že patriotismus je u kapitána taky silně přítomen, byť dle mého plyne hlavně z toho, že chce prostě pomáhat těm dobrým=američanům, protože když začnou být zlí=vláda, jde od toho).

Dokonce si myslím, že celkové nasazení a hrdinskost Steava Rogerse plyne právě z Loyalty (obětovat se za ostatní, pomáhat jako součást týmu

Zaprvé mea culpa, napsal jsem Loyalty a myslel jsem Authority.
Jinak ano, skok do granátu je spíše takový Ingroup, takže nízký Authority, vysoký Reciprocity a středně až vysoký Care a Ingroup.

Že je Rogers tvrdohlavý a jede si za svým se netluče s žádným z pilířů tak jak jsou definovaní. Teoreticky by šlo namodelovat druhou osu která značí pasivnost/aktivnost prožívání každého pilíře (= mám vysoký Care a tudíž nevydržím se koukat na týráná zvířata vs. mám vysoký Care a tudíž půjdu zmlátit každého zmrda co týrá zvířáta), ale to bych už lezl Haidtovi moc do výzkumu a na to se necítím :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053216934204102 secREMOTE_IP: 52.90.181.205