Kultura

Faire
26.8.2011 12:41
Výchova a náboženství
Pokračování diskuze z vlákna DrD 2, předpověď počasí hlásí nárust teplot a možnost výskytu náhlých bouřek. Vstup na vlastní nebezpečí.
12.9.2011 20:01 - Sosáček
sirien píše:
...a já bych se stále dál ptal, jak to hodlá prokazovat a jaká kritéria přesně na to hodlá nastavovat a koho to hodlá nechat posuzovat.

Zvlast kdyz se bavide o postizenym diteti. To neni ekonomicky duvod?

sirien píše:
V dnešní době existuje hned několik funkčních variant důchodového systému, jak státně centralizovaných (s bezpečnostními prvky proti podobnému zvrhnutí jako se stalo tomu který máme dnes) až po takřka striktně soukromý (přesto plošný a garantovaný). Jenomže se do toho žádnému politikovi nechce, protože žádný politik ve skutečnosti není ochoten říct nahlas "hej, my a naši předchůdci jsme to podělali, výsledkem bylo že jste si všichni žili na dluh a teď je potřeba to seškrtat a dát dohromady"

Ja jo. Dej mi hlas.

EDIT: i kdyz ne. S tim dluhem je to horsi. A seskrtavani veci musi provazet cost-benefit analyza, muze se stat ze seskrtat vzdelani bude stat vic penez nez usetri pac budeme mit kvalifikovanou pracovni silu a podobne.

EDIT: a priznejme si, rozhorceni lidu kdyz slysi "jsme zili na dluh, takze se musi seskrtat vzdelani, zdravotnictvi a duchody" a pritom vi, ze "jsme si zili na dluh" znamena Blanku, Pandury (sorry Kami), stihacky a kdovi co, a vidi jak ten chlapek co to rika neodjede ve dvou audi najednou jen proto, ze by to bylo nepohodlny, se da chapat.

Ale to je odbocka.

Jo a jsem rad ze se nasel nekdo dalsi kdo WW ten mem o tom jak "prubezny duchodovy system muze fungovat jenom kdyz pribyvaji lidi" nezeres,
12.9.2011 20:17 - sirien
Zloděj Akordeonů píše:
muze se stat ze seskrtat vzdelani bude stat vic penez nez usetri

Ano, pokud jsi idiot, lempl nebo zloděj. Já původně dával jako příklad průměrného managera, tj. někoho se základním makro/mikro ekonomickým vzděláním a se vzděláním v podnikové ekonomice a projektovém řízení - někdo takovej tak děsně elementární chybu neudělá.
Vzdělání je v téhle republice tak podfinancovaný, až to bolí, tam je naopak potřeba hromadu peněz ještě nalejt.
Ale takové ministerstvo kultury (archaismus po ministerstvech cenzury a propagandy, které dnes nemá žádný faktický důvod kromě "přerozdělování" peněz do vhodných kapes - ta trocha užitečné činnosti co se na něm dělá se nemusí dělat pod ministerstvem, na to stačí pár specifických a mnohem transparentnějších fondů a nadací), ministerstvo pro místní rozvoj (tj. ministerstvo pro čerpání státních a evropských peněz do soukromých kapes), ministerstvo dopravy (které nezná nic takového jako nepředražená zakázka nebo zakázka zadaná jinam než kamarádíčkovi), ministerstvo životního prostředí (které je totální výsměch snaze o udržení životního prostředí)...

...na začátku 20. století dělal stát prakticky totéž co dnes - staral se o důchody, stavěl silnice, podporoval průmysl, zajišťoval policii, zdravotnictví, armádu... a fungovalo to přinejmenším stejně dobře jako dnes. Daňová zátěž tehdy byla asi čtvrtinová oproti dnešnímu stavu, to samo o sobě napovídá hodně, nemyslíš? I kdybych připustil, že náklady dnešního státu jsou vyšší (což se mi kapku příčí, protože nevidím jediný důvod, proč by být měly), tak rozhodně nevěřím tomu že jsou tolikanásobně vyšší. To jsou prostě peníze které se splachují záchodem.
12.9.2011 21:56 - Colombo
hmm, to je divná hra, jsem myslel, že to bude nějaké fajne interaktivní, ale to jen dávám karty a pak vlastně jen záleží na pořadí karet, to je nuda.
12.9.2011 22:13 - Alnag
Colombo: Jestli mluvíš o Fate of the World, tak mi dej vědět, až se ti podaří zachránit svět a pak si povíme o tom, jak je to o "pořadí karet". Nuda to možná je, ale je simulačně docela propracované (pod povrchem). Což zjistíš, až nebudeš mít prachy nebo až všude nastane jaderná zima.
12.9.2011 22:19 - Wild West
Bajo:
Já jsem se v této debatě ztratil už dávno... vlastně jsem se v ní jen na pár místech potkával. Ale to jsou jen takové záblesky ve tmách.
12.9.2011 22:30 - Colombo
Alnag: já netvrdím, že vykládání karet nemusí být lehká záležitost. Jen mi to prostě přijde naprosto stejné, jako jakákoliv jiná hra (a že jich je hodně), kde jde o to zahrát určité efekty v konkrétním pořadí. Podobně jako tohle:
Growing tower
Prostě jsem čekal větší interaktivitu. Něco, kde jde vidět budování sídla moci atp.
12.9.2011 22:31 - Alnag
Colombo: Kéž by to bylo tak jednoduché... je tam hrozně moc faktorů.
12.9.2011 22:33 - Colombo
Neříkám, ale jediné, čím je můžu ovlivňovat, je vykládání karet.
A jediné, co vyložené karty ovlivní, je jen množství tabulkových faktorů. Prostě jsem čekal něco jako Tropico v globále.
12.9.2011 22:37 - Alnag
Colombo: Chápu. Leč, nejsem autor, nemůžu sloužit. (Ale doporučuju pořádně daňově skřípnout amíky i evropany :)
12.9.2011 23:36 - sirien
Alnag píše:
Fate of the World

kolik že ta sranda stojí?
12.9.2011 23:40 - Alnag
Asi 10 euro. Ale raději se podívej na trailer a review.
. Opravdu to není hra ve smyslu klasické PC hry. Je to spíš taková vzdělávací "hra". Proto si tady Colombo stěžuje, že to není jako Tropico. Nepěstuješ tam kafe a nevozíš turisty na vyjížďku lodí.
12.9.2011 23:59 - Sosáček
To ne. Je to neco mezi magicem a divanim se jak svet hori.
13.9.2011 09:29 - Ebon Hand
WW: Debata je ztracená již od počátku, občas si pročtu pár stránek, abych zjistil, že stále zůstává u běsného štěkání vořechů. Argumentační linie se zaměnila za prosazování subjektivních dedukcí, bez ochoty pochopit co se protistrana snaží říci.

Ostatní: pár detailů do vaší diskuze, nemusím si je pamatovat úplně přesně, ale to si když tak dohledáte. Ze zprávy statistického úřadu: Za 1.pololetí letočního roku se narodilo 53 tisíc dětí a bylo realizováno 19600 potratů. Loni za stejné období to bylo 55 tisíc dětí a 20 tisíc potratů. Což znamená, že skoro čtvrtina těhotenství končí potratem.
13.9.2011 09:30 - Colombo
Alnag: to by mi ani nevadilo, ale nebuduju tam továrny a nemůžu se dívat, jak střílím opozici.

Turisty ať vezme čert.
13.9.2011 09:37 - Colombo
Ebon: prosím o nevytahování jednoho čísla a raději upni celou statistiku, není to pak tak lživé.
statistika o potratech
Zde je naopak ukázáno, že míra potratů se snižuje.
13.9.2011 09:46 - Wild West
Nerozlišování pojmů lež - nepravda - nepřesnost - manipulace - omyl
patří také ke správné výbavě ideologického rotvajlera.

Obvinit někoho ze lži se pokládá za neslušné.

Ebon:
Párkrát jsem měl i dojem, že to bude zajímavé. Ale pak se to zase rychle počunilo. Takže nějak nevím, jak dál.
Přiznám se, že mne vlastně nezajímají ani potraty, ani populační exploze, ani ekonomický stav planety. A nevím, proč jsem se do toho nechal zatáhnout. Zpytuji svědomí.
13.9.2011 10:12 - Ebon Hand
Colombo, uvádím statistiku - meziroční srovnání, která byla včera zveřejněná na ČT24 a byla cílena na porodnost a její vývoj, toto jsou informace ze závěrečné tabulky. Z mého příspěvku také jasně vyplývá, že se celkový počet potratů snižuje. Nikde nepíšu opak. Nepotřebuji k tomu argumentaci údaji z doby tvého narození. A jistě sis všiml poznámky, ať si to případní zájemci dohledají.
Takže nerozumím, proč na mě štěkáš. Věřím, že se objevíš na Dálavě, aby si ukázal, jak agresivně umíš diskutovat osobně z očí do očí, a ne když se skrýváš za monitorem.

WW: To co uvádíš, mě též nezajímá a už rozhodně ne probírat to takovouto formou rozpravy.
Docela mě zajímalo, kam se vyvinou ta náboženství vzívajícího jednoho boha, panteon, či bez boha. Ale to zaniklo v břečce bez hodnoty a neustálem zobecňování až do fáze povrchního pohledu.
13.9.2011 10:22 - Sosáček
Ebon Hand píše:
Colombo, uvádím statistiku - meziroční srovnání, která byla včera zveřejněná na ČT24 a byla cílena na porodnost a její vývoj, toto jsou informace ze závěrečné tabulky. Z mého příspěvku také jasně vyplývá, že se celkový počet potratů snižuje. Nikde nepíšu opak. Nepotřebuji k tomu argumentaci údaji z doby tvého narození. A jistě sis všiml poznámky, ať si to případní zájemci dohledají.

Mas k tomu starsi cisla? Vyvozovat trend z dvou hodnot je nahouby.
13.9.2011 10:27 - Colombo
Sorry Ebone, ale ty jsi neuvedl vůbec nic. Není tam nic o metodice, není tam nic o původu těch čísel a v žádném případě tam není nic o tom, co ta čísla znamenají. Takže si je můžeš strčit někam, protože ta tvoje "tabulka" (ty dvě čísla) jsou totálně nahouby.
13.9.2011 10:42 - Ebon Hand
Ty mě fakt bavíš. :-) Nezapoměl si při tom plivnout do monitoru?
Uvádím, že to je ze včerejší zprávy statistického úřadu, ať si to zájemci dohledají. Z čehoš jde jasně vyrozumnět, že nemám potřebu tím argumentovat pro některou z rozhádaných stran. Čteš vůbec příspěvky na které reaguješ celé, nebo prostě máš neodolatelnou potřebu štěkat?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053915023803711 secREMOTE_IP: 18.218.48.62