Kultura

Faire
26.8.2011 12:41
Výchova a náboženství
Pokračování diskuze z vlákna DrD 2, předpověď počasí hlásí nárust teplot a možnost výskytu náhlých bouřek. Vstup na vlastní nebezpečí.
12.9.2011 12:59 - Alnag
Mírně off-topic. Zahrajte si velmi dystopickou tahovou strategickou hru jménem Fate of the world. (To vás naučí, jak je to všechno v pytli...) Nečekejte úžasnou grafiku a je to ukrutně těžké, vůbec něco zachránit... ale taky to není moc hra a daleko víc futuristická simulace toho, co nás čeká.
12.9.2011 13:08 - Colombo
Píše:
Třeba ten model který navrhuješ je takový se kterým bych souhlasil

Jenže takový model je více či méně dobře již zakotven.
Zákaz potratů je hloupost, protože neřeší problém, proč jsou matky, které chtějí potrat, ale řeší pouze viditelný efekt.
Naopak jakési rozumné omezení potratů je nutné, ať se z potratů nestane ta snadná cesta (a to ona snadná není, potrat, zejména na té hranici, kdy se dá podle legislativy provádět, je poměrně nebezpečná záležitost i pro matku).

Tedy protestovat proti potratům a vyjadřovat se k nim jakkoliv negativně mi prostě nedává smysl.

Píše:

Za třetí: jasně, těch důvodů je víc a plánované rodičovství je nástroj, který jim umožňuje toho dosáhnout

Opět, kritizuješ nástroj? Není lepší omezovat důvody? Mimochodem, co přesně máš na mysli "plánované rodičovství"? Co konkrétně do téhle obrovské škatulky strkáš?

Píše:

Za čtvrté: imigrant se nemusí chtít začlenit do společnosti a nemluvě o konfliktu majoritní populace vůči imigrantům (často i vůči těm "přizpůsobivým") či o tom, že imigranti porodí děti o kterých předpokládají, že se hostující stát bude o ně starat. Z tohoto hlediska je opravdu pro stát žádanjší, když vlastní národ bude mít tu vysokou porodnost (což abych konečně upřesnil se pohybuje někde kolem 3).

Říkám, za jistých podmínek. Musí imigrant mít zájem se integrovat, potom je odpor okolní společnosti téměř neznatelný.
Srovnej si to: vietnamci vs romové. Vietnamci jsou imigranti, ale prakticky nikdo proti nim nic nemá. Romové nejsou imigranti už pěkných pár století (pokud nebereme ty ze slovenska:P) a je proti nim nasupěných pěkných pár stovek tisíc lidí. (možná i nějaký ten miliónek)

Píše:
Jako, já taky souhlasím že růst má nějakou mezi, ale prostě věda předvádí v tomto ohledu divy. Dnes na centimetrovém micro-SD máš víc paměti než před 50 lety v celém počítači.

To jsou počítače, v zemědělství takový nárust není. Srovnávejme prosím relevantní oblasti. Pochybuju, že číňané a indové budou rodit svoje děti do hardisků a budou je živit procesory.
12.9.2011 13:13 - Colombo
Alnag: zajímavé, ale za prachy. Je k dispozici demo? Nebo je to zajíc v pytli?
12.9.2011 13:17 - Sosáček
Alnag píše:
Mírně off-topic. Zahrajte si velmi dystopickou tahovou strategickou hru jménem Fate of the world. (To vás naučí, jak je to všechno v pytli...) Nečekejte úžasnou grafiku a je to ukrutně těžké, vůbec něco zachránit... ale taky to není moc hra a daleko víc futuristická simulace toho, co nás čeká.

Tu jsem hral, a dali mi zachranit afriku.

Nebylo to tezky. Jenom jsem musel investovat spoustu penez do energii, mediciny, vzdelani, dopravni site, vyroby pracovnich mist, ochrany pred zivotnimi katastrofami.

Hm.
12.9.2011 13:19 - Colombo
Aha, takže tam nemůžu vytvořit totalitní společnost a nechat svou osobní gardou odstranit své odpůrce?
12.9.2011 13:27 - Alnag
Zloděj Akordeonů píše:
Tu jsem hral, a dali mi zachranit afriku.


To je první mise. Tu se mi taky podařilo úspěšně dokončit. Momentálně jsou tam další tuším tři mise, kde už zachraňuješ celý svět. A to už není hezké.

Je to velmi depresivní hra. Vaše hráčské srdce rozhodně nenaplní nadšením.
12.9.2011 13:40 - Naoki
Píše:
Opět, kritizuješ nástroj? Není lepší omezovat důvody

Určitě je, ale jsem se jistý, že na důvodech bychom se stejně neshodli :P
Píše:
Srovnej si to: vietnamci vs romové

A i vůči vietnamcům je znatelný odpor. Jasně, ne takový jako proti rómům, ale nemít tu rómy, tak se vsadím, že by se vytvořila krajně pravicová strana proti vietnamcům a podporu by si taky našla.
Píše:
To jsou počítače, v zemědělství takový nárust není

Jak říkám, jsem optimistický. Jen dokud je výhodnější importovat jídlo než investovat do výzkumu tak ten nárust tam tak markantní nebude :)
12.9.2011 13:43 - Sosáček
Alnag píše:
To je první mise. Tu se mi taky podařilo úspěšně dokončit. Momentálně jsou tam další tuším tři mise, kde už zachraňuješ celý svět. A to už není hezké.

Je to velmi depresivní hra. Vaše hráčské srdce rozhodně nenaplní nadšením.

Ona je ta hra hlavne dost tezka. Ale tezka stylem pokus omyl - tvurci se treba rozhodli ze ani po padesati letech investovani do vzdelani a vyvoje nebudou umet v jizni americe delat roboty, a pokud chci mit technicky rozvoj tak musim zachranit USA. Spis mi pripada, ze musis delat co oni chteji a jinak to nejde, ze kazdy problem ktery na tebe prijde ma jedno presne reseni ktere musis objevit. Coz je skoda.

Ale libi se mi, ze muzes odepsat nektery staty. Fuck Russia! :D

EDIT: plus je ta hra trochu prestrelena. V soucasne zapadni evrope neumiraji stovky lidi rocne kvuli smogu. I kdyz v Praze ODS dela co muze :)

Colombo píše:
Aha, takže tam nemůžu vytvořit totalitní společnost a nechat svou osobní gardou odstranit své odpůrce?

Muzes. Muzes taky zlepsovat spokojenost obyvatel investovanim do hollywoodu :D
12.9.2011 13:49 - Colombo
Naoki: ale víš, že výzkum nic nevyřeší ze dne na den a musí třeba 20-40 let běžet? Naštěstí díky GMO máme nějaké rezervy, takže až přituhne, nebude co žrát a zelená a jiná (náboženská:P) fanatická lobby dostane kvůli situaci přes držku a začnou se GMO pěstovat ve velkém... (třeba nechápu ten odpor proti GMO bramborům, které se nejí, ale kvůli díky změněnému poměru polymerů jsou vhodné na vyrábění biodegenerativních plastů)

Neřekl bych, že vůči vietnamců je ZNATELNÝ odpor. Nějaký možná, ale s přesunem z tržnic do kamenných obchodů a zejména další generací (kteří jsou více Češi, než když nějakého čecha chytne rapl a začne žít jako nějaké velmi výrazná kulturní menšina, Gothik, fanatický zelený se zdravou výživou a bůh ví čím).

Šak sem na gymplu chodil s dvěma vietnamci a krom toho, že hráli moc Dotu, byly naprosto v pohodě.
12.9.2011 14:08 - Naoki
Tak možná je to dáno velkou populací vietnamců v mým regionů, ale já naopak vnímám stoupající odpor (i když zatím furt jen slovní) vůči vietnamcům, který je právě do velké míry tlumen tím "lepší vietnamec než cikán".
12.9.2011 14:10 - sirien
Naoki píše:
nesnaž se mi dávat do úst slova co jsem neřekl. Můj postoj vůči potratům absolutně neznáš tak laskavě váž slova.

Aktivně jsi vstoupil do diskuse a vystoupil jsi na obhajobu určitých postojů, které tu jsou spjaté s dalšími, potraty se tu řešily jako důležité téma a sám ses ho dotkl, takže pokud Colombo špatně pochopil Tvůj postoj, je to spíš Tvoje chyba žes to nevysvětlil, rozhodně ne záminka na něj ječet, protože upřímně - z toho co jsi psal mi nepřijde že by Colombo reagoval jakkoliv divně.

Naoki píše:
Smysl potratů je v první řadě ekonomický

WTF? citation needed.

Naoki píše:
Máš málo mladých? Tak máš problém protože nemáš z čeho financovat ty důchody těch starých.

Obávám se, že v tomto bodě předvádíš krásnou neznalost ekonomické podstaty důchodového systému. Důchodový systém ve skutečnosti není nějak moc závislý na počtu dětí. Tím se jen ohání tuny politiků, kteří nechtějí přiznat, že současný důchodový systém je jimi zprzněný chudáček. A nikdo z nich ho nechce napravovat, protože by to nějaké chudáky bolelo... a hlavně protože by museli vyvinout vlastní smysluplnou aktivitu, což je něco co u politiků žádný ekonom nepamatuje.

Prostě a jednoduše - důchodový systém kde z peněz mladších platíš důchody starších je ve skutečnosti zkryplený systém. Jeho náprava je možná, ale politikům se do toho nechce.

Wild West píše:
nýbrž odkládání katastrofy, pyramidová hra čili letadlo.



Wild West píše:
všiml sis, že v poslední době státům jaksi narůstají dluhy?
Nenapadlo těm, že by to mohlo být v jasné souvislosti s tím "stabilním" důchodovým systémem?

Státům narůstají dluhy, protože jsou řízeny ekonomickými diletanty a idioty případně zasranými zloději. Například shodek státního rozpočtu ČR činí dlouhodobě cca 10% státního rozpočtu - každej schopnej manager dokáže zkrátit rozpočet o 10% během jediného roku, zvlášť rozpočet tak rozháranej jako je ten státní. Pokud mi TOP09 tvrdí, že potřebuje na dosáhnutí vyrovnaného rozpočtu 3 roky, ODS tvrdí, že 5 a ČSSD dokonce že něco takového vůbec nemají v úmyslu... pak promiň, ale nic lepšího si o dotyčných myslet nemůžu.

Naoki píše:
Dnes na centimetrovém micro-SD máš víc paměti než před 50 lety v celém počítači.

což o to, paměti na disku máš hromady... můžeš jí zkusit využít třeba k vytvoření dokonalého 3D obrazu virtuální pitné vody, protože té nějak zvlášť moc nepřibývá... ne že by nebyly technologie, ale jejich zavedení do praxe je docela drahá sranda, takže kromě Izraele to moc nevypadá...
12.9.2011 14:24 - Wild West
Sirien:

Jasně, krade se a blbne, to je mimo pochybnost také jeden důvod dluhů.
Nicméně, s důchodovými dávkami se nesmí hýbat, neb je to zakázáno zákonem; a změnit ten zákon vyvolá všude spolehlivě zemětřesení. Chtěl bych ty managery vidět, co budou dělat, když je šetření vpodstatě zakázáno. A ty dávky jen díky rostoucímu věku důchodců nutně rostou také (i bez Naokiho nápadů na zvyšování počtu lidí a potažmo i důchodců).

Spíš je to ten veselý obrázek s Madoffem; přesně tak to funguje.
Májme ještě několik způsobů, jak problém zhoršit (to kradení nebo zvýšení počtu obyvatel). Ale jaksi není žádný reálný způsob, jak to zlepšit. Jedině snad zrušit demokracii. A to má taky jisté mouchy.

Naokiho příklad s kapacitou disku je mimořádně nepřípadný. Stlačit lidi každé dva roky na dvojnásobek dle Moorova zákona bych rozhodně nedoporučoval.
A nebo bych se připravil na to, že s tím nebudou souhlasit.
12.9.2011 14:33 - Naoki
Píše:
Aktivně jsi vstoupil do diskuse a vystoupil jsi na obhajobu určitých postojů, které tu jsou spjaté s dalšími, potraty se tu řešily jako důležité téma a sám ses ho dotkl, takže pokud Colombo špatně pochopil Tvůj postoj, je to spíš Tvoje chyba žes to nevysvětlil, rozhodně ne záminka na něj ječet, protože upřímně - z toho co jsi psal mi nepřijde že by Colombo reagoval jakkoliv divně.

Ano, jako by existoval jediný anti-potratový postoj. Na rozdíl od toho co si myslí třeba Colombo, být proti potratům neznamená automaticky být i proti potratům při znásilnění nebo proti potratům které ohrožují život matky atd.
Píše:
WTF? citation needed.

Google-fu. "Not ready" a "economic reasons" se perou o první místo, přičemž pod "not ready" se mohou skrývat taky v určitém procentu ekonomické důvody.
Další studie zde
Píše:
A nikdo z nich ho nechce napravovat, protože by to nějaké chudáky bolelo... a hlavně protože by museli vyvinout vlastní smysluplnou aktivitu, což je něco co u politiků žádný ekonom nepamatuje.

Dokud se to však nenapraví tak na porodnost závislé je :P
12.9.2011 14:44 - Colombo
Píše:
Na rozdíl od toho co si myslí třeba Colombo, být proti potratům neznamená automaticky být i proti potratům při znásilnění nebo proti potratům které ohrožují život matky atd.

Tak, můžeš mít názor, že množiny fungují jinak. Pokud ale prosazuješ takový názor, tak musíš upozornit nás, konzervativce, kteří mají poněkud ustálený a jednotný pohled na množiny s celým světem.

Jsem proti A, když B a C je součástí A, znamená, že jsi proti B i C. Nakresli si to do vénových diagramů nebo jak chceš.
12.9.2011 15:42 - Bajo
Co se potratů týče, aspoň co jsem se já setkal s argumenty, tak opakující se námitka byly ekonomické důvody potratu. Jako že je společensky nepřijatelné připustit nenarození dítěte jen z důvodu, že by se o něj matka nemohla postarat, že společensky bysme měli být tak daleko, že to dokážeme vyřešit i jinak. Tedy něco jako lobbing nahradit potraty z těchto důvodů větší propagací adopce apod.. Další důvod byl vidění potratu jako jednoduchého řešení vlastní nezodpovědnosti. Potrat, coby řešení zdravotního stavu matky, nebo znásilnění bývají brány jako extremnější případy, které si asi zaslouží oddělené řešení.
Ale možná je to jen příliž malý reprezentativní vzorek, který vypovídá spíše o tom s kým se stýkám, než jaký je dominantní názor, těžko říct.
12.9.2011 17:43 - sirien
Wild West píše:
Jasně, krade se a blbne, to je mimo pochybnost také jeden důvod dluhů.

JEDEN důvod?
Tys nečetl ten krásný součet, kde nalevo byly státní deficity za posledních dvacet let a napravo byly součty všech (alespoň trochu provalených) skandálů, ať už různých arbitráží, prodražených staveb, předražených zakázek atp.?
Státní deficit téhle republiky je tvořen čistě a jenom krádežemi a neschopností - jen známé průsery převyšovaly výši státních deficitů o 25%, to znamená, že bez nich bychom měli přebytkové rozpočty. Státní deficity jsou látání děr vzniklých kradením a inkompetencí, nic jiného.

Wild West píše:
Nicméně, s důchodovými dávkami se nesmí hýbat, neb je to zakázáno zákonem; a změnit ten zákon vyvolá všude spolehlivě zemětřesení.

Problém není s výší dávek, ty jsou podle mě dokonce ještě nevkusně nízké (doufám že tohle čte Sosáček, když furt tak nadává jak sem hnusně nesociální). Problém je se systémem, který je generuje.

A že to je zakázáno zákonem a že je systém daný zákonem... zákony jsou utvářená pravidla. Politiky utvářená pravidla. Neefektivní zákon je výsledkem nekompetence politiků a z principu věci by kompetentní politik měl možnost tento zákon změnit.

Wild West píše:
Jedině snad zrušit demokracii.

Hm. Tak já se nikdy netajil tím že demokracii považuju za chybný model vlády, vždycky jsem byl spíš pro mocenskou technokracii v některé z jejích mnoha možných podob.

Naoki píše:
neznamená automaticky být i proti potratům při znásilnění nebo proti potratům které ohrožují život matky

Kdo to bude rozhodovat? Čím se to bude řídit? Chceš další komisi nebo tribunál aby rozhodoval o něčím životě? Máš dojem že ještě teď těch úřadů a norem máme málo?

Naoki píše:
Google-fu. "Not ready" a "economic reasons" se perou o první místo

No právě... je to tak složitá otázka že prostě nelze ukázat na jeden důvod, protože Ti vždycky zbyde ohromná množina dalších lidí kteří pod něj nespadají. Je to situace kde libovolná kategorizace vede k diskriminaci - proto jsem proti kterékoliv kategorizaci, ať si to každý rozhodne sám. Ono i tak to je pro většinu těch žen těžké rozhodnutí i bez dalších přítěží...

Naoki píše:
Dokud se to však nenapraví tak na porodnost závislé je :P

Tak tohle je naprosto geniální alibismus - systém nefunguje v tomhle bodě, místo toho abychom šli tento bod napravit, pojďme zprznit systém v dalším bodě s výmluvou, že to je nutné protože už teď v tom prvním bodě jednu nefunkčnost máme... geniální přístup, opravdu.

Bajo píše:
nahradit potraty z těchto důvodů větší propagací adopce apod.

Násilně... tedy vyřadit matku na několik měsíců ze společenského života, donutit jí kompletně změnit životní styl (hej, sem sám kdo si myslí že dost žen se nebude omezovat co do alkoholu, cigaret, životního stylu atp. kvůli vynucenému dítěti o které nestojí...??), přimět jí podstoupit stresující porod, o který nestojí (nebo císařák, který jí ale omezí v dalším případném chtěném těhotenství) a následně jí vystavit stresu při vzdávání se dítěte (na které si chtě nechtě nejspíš vytvoří hned po porodu imprintingovou vazbu) a ohromnému nárazovému a dlouhodobému sociálnímu tlaku z jejího okolí, které prostě bude vědět že byla těhotná, že měla dítě a že ho dala pryč.

GE-NI-ÁL-NÍ řešení, velice citlivé, skutečně.
Proč jí rovnou po zjištění těhotenství nezavřeš někam do ústavu s postrovannými stěnami, aby si nemohla nic udělat?

Tenhle argument nedává smysl, protože vůbec neřeší podstatu věci - a to tu že to není rozhodnutí společnosti, ale té jedné ženy.

Mimo to početí nemusí být způsobeno nezodpovědností - antikoncepce není 100%. Budeš chtít aby Ti žena nosila použitý protržený kondom jako důkaz že antikoncepce selhala? (už vidím jak si je archivuje na měsíc zpátky...) Nebo prostě prohlásíš že selhání antikoncepce je holt chyba za kterou dotyčná nemůže, ale má prostě smůlu? Hm...
12.9.2011 18:31 - Bajo
Ok, jestě jsem to zkusil, očividně marná snaha. Diskuze pro mě přestala mít smysl.
12.9.2011 18:37 - Naoki
Píše:

Tak, můžeš mít názor, že množiny fungují jinak. Pokud ale prosazuješ takový názor, tak musíš upozornit nás, konzervativce, kteří mají poněkud ustálený a jednotný pohled na množiny s celým světem.

Jsem proti A, když B a C je součástí A, znamená, že jsi proti B i C. Nakresli si to do vénových diagramů nebo jak chceš.

Jsem pro sexuální liberalismus, znamená to tedy, že jsem i pro legalizace pedofilie. Ne Colombo, to nejsou množiny, to je šikmá plocha. Lidi co jsou proti potratům ve všech případech je výrazná menšina, která se ale dostala do povědomí mediální masáži.
Píše:
No právě... je to tak složitá otázka že prostě nelze ukázat na jeden důvod

V žádném případě však hlavním důvodem není znásilnění nebo handicap dítěte, jak to tu bylo prezentované.

Jinak zavírám OT o potratu jinak by to bylo na další flame.
Píše:
Tak tohle je naprosto geniální alibismus - systém nefunguje v tomhle bodě, místo toho abychom šli tento bod napravit, pojďme zprznit systém v dalším bodě s výmluvou, že to je nutné protože už teď v tom prvním bodě jednu nefunkčnost máme... geniální přístup, opravdu.

Opravím: systém nefunguje v jednom bodě, který se politologové a státnici snaží řešit přes 4000 let. Proto se to zaplátuje alternativou, která naopak aplikovatelnou je.
Ale jako, jestli generalissimus Sirien nám vyřeší problém s korupci (až poté co zastřelí císaře Elleshara, který usiluje o totéž), tak já budujen rád :P
12.9.2011 18:47 - Colombo
Píše:
Jsem pro sexuální liberalismus, znamená to tedy, že jsem i pro legalizace pedofilie. Ne Colombo, to nejsou množiny, to je šikmá plocha. Lidi co jsou proti potratům ve všech případech je výrazná menšina, která se ale dostala do povědomí mediální masáži.

Aha, promiň, moje chyba, že neumím číst myšlenky přes internet a nevím, že když napíšeš "jsem proti potratům" tak tím myslíš "jsem proti potratům, krom případů, kdy matka není zletilá, kdy porod představuje značné ohrožení pro matku a dítě a matce se dá na výběr, kdy potomek trpí nějakou výraznou vývojovou poruchou a další tisícovku důvodů"

Kdyby jsi napsal "jsem proti těm potratům, které jsou způsobeny ekonomickými důvody" udělal by jsi lépe.
12.9.2011 19:42 - sirien
Naoki píše:
Lidi co jsou proti potratům ve všech případech je výrazná menšina, která se ale dostala do povědomí mediální masáži.

Na tom ale v podstatě nesejde, ne? Kdyby měla většina rozhodovat o všem, tak bychom se nenacházeli v demokracii, ale v diktatuře... většina může být proti potratům a nikdo je nenutí potraty podstupovat, ale to ještě neznamená, že má tato většina právo diktovat libovolné menšině, že tato je podstupovat nesmí.
A byl bych velmi nerad kdyby tohle bylo bráno jako že připouštím existenci výrazné menšiny příznivců práva na potrat, jen demonstruju bezzubost argumentu většiny.

Naoki píše:
V žádném případě však hlavním důvodem není znásilnění nebo handicap dítěte, jak to tu bylo prezentované.

Nikoliv mnou. Ale ne, ani nemyslím, že by tohle byly majoritní důvody.

Naoki píše:
Opravím: systém nefunguje v jednom bodě, který se politologové a státnici snaží řešit přes 4000 let. Proto se to zaplátuje alternativou, která naopak aplikovatelnou je.

Tohle co píšeš je očividná nepravda. Důchodový systém byl vyřešený už po druhé světové válce a tehdy navržený systém... no, ideologicky nejsem jeho úplným přítelem (protože je státně centralizovaný, což prostě nemám rád), ale jeho podstata byla ekonomicky funkční a systém jako takový byl navržený správně.
Pak přišla banda politiků a napadlo je, že není rozdíl mezi příjmy důchodového systému ve státních rukách a příjmy státního rozpočtu a začali s penězi z důchodového systému zacházet jako s penězi z daní... což nakonec samozřejmě skončilo vytunelováním původního systému a jeho zhroucením do dnešní zkroucené a zkryplené podoby. Zajímavé je, že za tak očividnou zpronevěru a v podstatě i vlastizradu z nekompetence nikoho nezastřelili... vlastně ani nemuseli, protože se to nazvalo sociálním státem.

V dnešní době existuje hned několik funkčních variant důchodového systému, jak státně centralizovaných (s bezpečnostními prvky proti podobnému zvrhnutí jako se stalo tomu který máme dnes) až po takřka striktně soukromý (přesto plošný a garantovaný). Jenomže se do toho žádnému politikovi nechce, protože žádný politik ve skutečnosti není ochoten říct nahlas "hej, my a naši předchůdci jsme to podělali, výsledkem bylo že jste si všichni žili na dluh a teď je potřeba to seškrtat a dát dohromady" - protože lidi sou blbý a i když se části z nich takové deklarace líbí, v důsledku se takřka nikomu nelíbí, když se skutečně dělat začnou.

Colombo píše:
jsem proti těm potratům, které jsou způsobeny ekonomickými důvody udělal by jsi lépe.

...a já bych se stále dál ptal, jak to hodlá prokazovat a jaká kritéria přesně na to hodlá nastavovat a koho to hodlá nechat posuzovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070801973342896 secREMOTE_IP: 3.144.172.115