Kultura

alef0
3.8.2010 16:11
Uzamčeno: Nové číslo Drakkaru vydáno
Drakkar je internetový časopis zaměřený na fantasy obecně a RPG hry. Je vydáván jakou dvouměsíčník ve formě PDF souborů.

Náš projekt je koncipován jako otevřený. Přijít a přidat se k nám může kdokoliv – stačí se domluvit s některým členem redakce a napsat článek. Naše otevřenost spočívá i v tom, že kritika či pochvaly nás budou motivovat k lepší práci a pokusíme se přizpůsobit vašim požadavkům co možná nejlépe.

Jelikož se budeme věnovat především RPG hrám a fantasy, můžete očekávat teoretické články o hraní, seznámení s dobrými internetovými projekty, občasnou recenzi na knihu či film, doplňky ke hrám a dobrodružství.

Drakkar sdružil mnoho různých lidí; převážně hráčů RPG her, ale to není pravidlem. Jsou mezi námi i tací, kteří v životě žádnou hru na životní příběh nehráli. A naší spolupráci to nebrání.

Náš společný časopis si neklade za cíl být originální či jedinečný, ale být kvalitní a stát se každé dva měsíce vaším oblíbeným čtením.

Chtěl jsem dát příležitost autorům Drakkaru k propagaci na zdejším webu. Nicméně opakovaně se stává, že není propagován časopis, ale zejména je propagována nesnášenlivost, neschopnost pracovat s kritikou a negativní emoce. Myslím, že to není potřeba. A tak je tahle diskuze zamknuta a další diskuze na téma Drakkar nejsou žádoucí. Když se neumíte chovat, choďte jinam. - Alnag
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
24.10.2011 19:17 - Hawkeye
Vedmak ma runy? Nevychazi nahodou se Sapkowskeho zaklinace? Bo to je jeden s mich oblibenych autoru a nejak si zadne runy nepamatuju, jenom znameni.
24.10.2011 19:36 - alef0
Hej, vedmák je inšpirovaný zaklínačom a naozaj má znamenia. Crowenov článok popisuje znamenia, tak ako ich poznáš z DrD2 v podobe a tvare slovanských rún. (Vedmák ich nekreše do kameňa, používa ich ako ostatné znamenia.)
24.10.2011 19:42 - Gurney
alef0 píše:
Stejně tak zde můžete najít crowenovy slovanské runy pro vědmáka, které prošly cizelováním mezi testery a autory hry, takže jsou plně hratelné a atraktivní pro všechny světy inspirované slovanskými prvky.

:D
24.10.2011 19:46 - Me-dea
Ty runy jsou opravdu pěkné ale příšerně nevyvážené. Hlavně ta, co má název jak dřevo, co za 1 duši odrovná jakéhokoliv válečníka tím, že mu nechá zdřevěnět nohy a pak si s ním můžeš dělat co chceš. Ale možná hold jen nerozumím game balancingu tak jako autoři, když to schválili :-)
Jo taky je hodně na houby ta, co pak cokoliv přečteš a ta druhá, co můžeš mluvit jakýmkoliv jazykem.
24.10.2011 21:11 - noir
Říkat hlaholici runy, to je hodně psycho. Ale co už...
24.10.2011 21:25 - Hawkeye
Mne se nejak nezda ze by zaklinac (vedmak mi nejak nejde do klavesnice, to v Sapkowskeho svete pouzivali jako nadavku) mohl z niceho nic mluvit nejakym cizim jazykem co predtim nikdy neslisel nebo precist nejaky napis v jazyce prastarem jeste tehdy, kdyz byla tato planeta vrouci kuli horicich plynu krizujici prazdne pustiny Vesmiru... Nejak mi to pripada az moc nicici zapletky (kdyz se neco takoveho nekde ve hre najde, ma to obycejne nejaky vyznam a spusob reseni tezsi nez pouziti runy). A taky se mi runy k tomuto archetypu nejak nehodi, kdyz je vedmak okopirovany natvrdo od Sapka.
24.10.2011 21:27 - sirien
Musíš pochopit, že slovanskej elf se slovanskym trpaslíkem se jinak než hlaholicovejma runama domluvit nesvedou ;)
24.10.2011 23:11 - crowen
heh, tak za runy moze nepozornost dvojice Ecthelion + alef0. Ja som nikde okrem hlupeho nazvu suboru nehovoril o slovanskych runach, ani v nazve ani v texte clanku.

Nazov suboru je pozostatok mojich nahodnych poznamok z doby, ked som este neuvazoval nad hlaholikou.

O slovanskych runach sa inac pise tak rozne na webe, napr:
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99edk%C5%99es%C5%A5ansk%C3%A9_slovansk%C3%A9_p%C3%ADsmo
http://forum.rodnavira.cz/viewtopic.php?p=1817&sid=bde320812d16e82e3bb2704577380c60
24.10.2011 23:22 - crowen
Tu je fungujuca linka na tu CS wiki: http://goo.gl/UASO2 v predchadzajucom prispevku to osekalo linku o par poslednych znakov
24.10.2011 23:28 - Me-dea
Ehm crowene, ale to ti pak moc nesedí s tou hlaholicí, což? Když ty runy byly před příchodem Cirila s Metudem. A ano, já vím že jsi se jen inspiroval, ale z pohledu historika (což nejsem), je to vážně strašný dort pejska a kočičky, kdy mícháš co se ti líbí bez ohledu na nějakou historickou korektnost.

Jinak k tomu, že jsi nikde nemluvil o slovanských runách, máš tak ten tvůj článek nadepsaný, je to v obsahu pdf i webu. Samotný článek má nadpis něco o manuskriptu z hradiště ... což absolutně nechápu. Mohli by jste si aspoň sladit nadpisy. Doporučuji vyhodit ten blud o slovanských runách a držet se toho manuskriptu. Zvlášť, když článek samotný nic o runách neobsahuje.

ADD: Jinak ten obrázek stránky ze Zografského evangelia, co tam máš, považuji za skvělý vtip. Protože není nic lepšího, než psát o pohanech (zaklínač, že?) a pak k tomu přihodit křesťanství. :-)
24.10.2011 23:34 - noir
crowen: Díky za poučení, už jsem skoro zapomněl na ty dva semestry, co jsem se hlaholici musel povinně učit...
24.10.2011 23:54 - Merlin
asi jsem jen blbej policajt, ale tohle mi nějak nesedí:

21.10.2011 20:41 - crowen
Me-dea: :-) Problemy s porozumenim pisaneho textu zatial nastastie nemam. DrD2 som komplet cital len raz, ale urcite pasaze niekolko krat. Pisem clanky do Drakkaru (http://drakkar.rpgplanet.cz/autor/crowen), v najnovsom cisle (http://sklad.boubaque.cz/Drakkar%2028.pdf) my vysiel clanok s novymi runami pre Vedmaka, do minuleho cisla som mal rozpisane dobrodruzstvo, ktore som chcel implementovat do DrD2 pravidiel a nakoniec mi z toho vznikol novy projekt, ktory snad do vianoc pojde von, ale nechcem predbiehat :-)

24.10.2011 23:11 - crowen
heh, tak za runy moze nepozornost dvojice Ecthelion + alef0. Ja som nikde okrem hlupeho nazvu suboru nehovoril o slovanskych runach, ani v nazve ani v texte clanku.
25.10.2011 00:52 - Shako
Merlin: Zapirat, zapirat a zapirat. A kdyz jde o nejakou chybu je treba to hodit na nekoho jineho.:-)
25.10.2011 06:06 - Vojtěch
A já už myslel, že mám ten popcorn odložit...
25.10.2011 08:47 - Merlin
Shako: no jasně..tohle mě učili na škole hned první den :)
25.10.2011 08:52 - alef0
Crowen ma pravdu a rovnako aj vy ostatni v tom, je tam nekonzistencia, co sa tyka nadpisu, obsahu a uvodnika. Toto ide na vrub mne, kedze som to zostavoval. Poradim sa s redakciou, zrejme sa vyda korektna verzia.

Dik za komentare :-)
25.10.2011 09:48 - OzzKar
Hej errata Drakaru! wtf?
25.10.2011 09:52 - Quentin
Ozzkar: Mám za to, že se to dělá často. Najde se nějaká chybka, číslo se opraví a vyvěsí znovu namísto staré verze. Většinou si ničeho ani nevšimneš.
25.10.2011 10:47 - alef0
Z času na čas stalo, že som dával tichú opravu, najmä keď sa nájde nejaká donebavolajúca chyba či preklep. Keďže to nie je papierové vydanie, nie je to problém :-)

Toto považujem za chybu, ktorá sa dá opraviť bez problémov.
25.10.2011 12:19 - crowen
Me-dea:
Ten obrazok sa mi vizualne pacil, ak mas odkaz na podobny, nie cirkevny, v hlaholike, tak ho prosim daj sem do diskusie, budem len rad. Ja som ho pouzil, lebo to bolo ovela rychlejsie, ako keby som mal sam nejaky originalny vedmacky vyrabat. Inak ak mas link na hlaholiku ako font pre Windows/Mac sem s tym, mne sa nic take nepodarilo najst, respektive nieco som nasiel, ale tie fonty nefungovali.

Ak si pozorne precitas prispevok #129, zistis, ze povodne som hladal informacie o slovanskych runach, ked som nic rozumne nenasiel, tak som na vedmacke znamenia pouzil hlaholiku ako slovanske pismo. Nestastne runy, ktorych sa vsetci tak chytili, tam zostali omylom len v nazve suboru, ktory som poslal redakcii, a z ktoreho vysadzali clanok, ktory ma spravny nazov, len je chybne uvedeny v obsahu, coho sa zrejme chytili Ecthenlioni pri pisani uvodniku. Mala chyba, ktora sa da rychlo napravit, ako uz pisal Alef0. Nie fakticka, len preklep.

K nazvu clanku - manuskript je kniha, v tomto pripade kniha so znameniami. To hradiste je fiktivne, mozes ho v hre umiestnit v podstate kamkolvek, je to jedno zo sidiel vedmakov, podobne, ako mali svoje sidla zaklinaci v Sapkowskeho knihach. Paci sa mi pouzivat atmosfericke a inspirativne nazvy / popisy namiesto suchych (Nove vedmacke znamenia), pretoze mozu nakopnut fantaziu a lahsie sa zakomponuju do hry.

Noir: tvoj prispevok #132 som nejako nepochopil.

Merlin: uuups, chybicka se vloudila, spravne tam malo byt ... novymi znameniami pre Vedmaka... sorry. Ako hovorim, ja som najprv uvazoval nad runami, ale ked som nijake nenasiel, zobral som hlaholiku a pouzil ju na znamenia, ale obcas som nad tym uvazoval ako nad runami.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085284948348999 secREMOTE_IP: 3.15.143.181