Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
27.8.2008 08:52 - Alnag
ShadoWWW: Ve skutečnosti jsou ty dobrodružství dvě - jedno ve FRCG a na něj navazuje Scepter Tower of Spellgard. To by mělo být ze standardních dobrodružství všechno. (Aneb více v on-line časopise Dungeon, IMO nebudou rozšiřovat ediční plán ale nutit lidi, aby si předplatili tu jejich on-line iniciativu).
V roce 2009 vyjde stejným způsobem Eberron (to už bylo ohlášeno) a zároveň se spekuluje, co vyjde v roce 2010...
27.8.2008 10:36 - Lotrando
ShadoWWW: ke všem dobrodružstvím se dají získat aplikace na FR nebo Eberron, stahuj od wizardů ve formě pdf.
27.8.2008 21:35 - ShadoWWW
Tak to jsem nečekal! Jistá firma už vydala první sadu counterů pro nestvůry z 4E, Viz zde. Ale vypadá to zajímavě, to se musí nechat.
4.9.2008 08:52 - Quentin
Vcera jsem si zkusil jeden boj za eladrin swordmage (kdyby me yashamaru nenasmeroval, tak sem ho ani nenasel; bohuzel jsem v praci a ted ten odkaz nemam, ale da se k tomu proklikat na wizardech, neco jako FRPG preview, coz ja z prace taky nemuzu, takze se ptejte opet Yashe)
"Mlady" eladrin s pleti bilou a jasnou jako cerstve padly snih, oci temne s neprirozenym leskem a vlasy havrani s vpleteneymi nitkami barvy hvezdneho stribra. Odev na miru sity, cerny se stribrnymi knofliky a preskami. Plast tezky, dlouhy, s sirokou kapuci, temne modry se stribrnym lemem. A mec. Mec jednorucni, lehky, vychodniho stylu, zdobeny jemnym tepanim zobrazujicim mnoho souhvezdi po delce cele tenoucke cepele. Ke kolenum mu pada dlouha cervena pentle uvazana ke zbrani za zastitou.
Kraci planemi k snehem pokryte Hore Smutku, kde da-li osud porazi carodeje a ziska svou pomstu, vykoupeni, spravedlnost a uz nikdy vic nebude se znovu bat predstavit jako Hvezdoplavec. (proste jednou za cas je EMO postava super :D )
V boji je to vyborna zmena, nejmene staticky defender zatim. Zeleny plamen kolem cepele, viry ohnu, arcane bonds s neprately, pulka poweru jako immediate interupt a teleporty do vsech stran... mam pocit, jako bych po tom bojisti letal jako prizrak, jednou tam, jednou tady a to sem pulku svych akci delal v cizim kole ...
vybornej zazitek. A ty stavnate popisy. Doporucuju a nemuzu se dockat na cely class (vyjde ve forgotten realms)
4.9.2008 10:19 - Nachtrose
Quentine, mas na mysli tohle http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/4ex/20080826a? Osobne mi role defendera(tanka) nejde moc dokupy s cloth a leather armorem, ale to jsem asi moc zvyklej z MMOcek, ze poradnej tank musi mit na sobe pul tuny zeleza ;-)
4.9.2008 10:37 - Quentin
asi to bude ono, jen na to v praci radsi neklikam :)
me se puvodne predstava tanka v leatheru taky moc nelibila, ale je to tam popsano moc pekne. Predstav si ho jako blademastera, jako Jet-liho v hrdinovi. Vsechny rany odrazi, bud mecem nebo magickym polem, napomaha mu rychlost, vypocitavost a telekineze.
A ten dojem tanka vprostred davu, kterymu vsichni busej do plechu je tu taky trosku rozbitej tim pohybem po bojisti. teleporty, swichnuti mista s nekym jinym apod. i kdyz to plati asi jen u toho assault buildu. U shieidovaciho holt musis primhourit ocko.
4.9.2008 10:44 - Nachtrose
No, je tam zakladni charakteristika, dva buildy, par lvl 1 powers, jedna lvl 27 encounter a jedna lvl 29 daily.
Ono ta moje predstava o tankovi z MMO je pro PnP asi hodne skreslena a nepouzitelna. Uz jenom proto, ze v PnP nejak extremne spolehlive nefunguje aggro management.
4.9.2008 10:53 - Quentin
tak to cos nasel neni ono. Melo by to byt pdfko o FR players guide nebo tak neco. Tam neni ten lvl 27 a 29 power, zato tam jsou kompletni pravidla pro swordmage do tretiho lvlu, takze s tim muzes rovnou hrat (+pravdila pro drowa a dalsi veci)
4.9.2008 11:08 - Nachtrose
Aha, tak jsem to nasel. Je to FRPG prewiev http://www.wizards.com/rpga/downloads/rpga4_frpgpreview.zip
Drow, Genasi, swordmage a par veci okolo.
4.9.2008 11:33 - Quentin
píše:
Ono ta moje predstava o tankovi z MMO je pro PnP asi hodne skreslena a nepouzitelna. Uz jenom proto, ze v PnP nejak extremne spolehlive nefunguje aggro management.
trosku jo. Kdyz te totiz zamarkuje fighter, paladin nebo swordmage, tak si 2x rozmyslis, jestli tu marku budes ignorovat.
4.9.2008 12:03 - Nachtrose
Aha, tak to jsem nevedel. Tak daleko jsem se v 4e jeste nedopracoval, jelikoz to nemam s kym hrat :-(
4.9.2008 12:19 - yashamaru
Kdyz mam krizi hraju sam se sebou :)
4.9.2008 12:52 - Lotrando
klasickej evade tank, to je v mmorpg taky. jejich nevýhoda spočívá v tom, že hodně dlouho uhýbají a jsou kingové, ale pak stačí jedna rána. Což ale tady taky úplně neplatí. Nu což, čarující šermíéř, zní to lákavě, teď ještě kde si to zahrát :(
4.9.2008 13:03 - Quentin
píše:
Kdyz mam krizi hraju sam se sebou :)
mno ja sem to vcera s tim swordmagem taky nemoh' vydrzet a rozjeli sme to s michalem uz ve dvou. Oba sme hrali/mastervali, ale vysledky encouteru jsme po vzoru CR dohadovali vzdy dopredu. Mno je to fakt onanie, ale musel sem si tuhle postavu zkusit :)
4.9.2008 18:23 - Alnag
Tak koukal jsem na toho Swordmage a je docela pěkně udělaný, ale mně ty defendeři nějak netáhnou. Moje srdce patří strikerům :))
4.9.2008 19:12 - yashamaru
Me tahne cokoliv jenom mam vrozeny odpor k magii. Nejvic se mi libi bud klasicti valecnici pripadne nejaci stylovi kudlickari. Ve ctverce chci hrat hlavne rangera jak archera tak dual wieldera, rogua, warriora, proto jsem GM... :)
Me srdce momentalne patri Drizztu a temnym elfum.
5.9.2008 09:56 - Quentin
Drogin píše:
Sem zkousel toho maga, ale proste to neni ono. Jak to nekrituje na melee, tak je to o pici
A ja jsem na tom stejne jako on. Magie je krasna, tajemna, mocna, blablabla... ale nikdy nevydrzim hrat postavu, co nebojuje na close. Asi nejaka deformace sermem.
A proto tu swordmageovi delam takovou reklamu. Konecne class, se kterym si uzijes hutnej arcane nadech(pro vetsi efekt primichej spetku ritual castingu) a jeste si zahrajes poradneho sermire.
5.9.2008 10:42 - ShadoWWW
Při hraní DND 4E se nám hodně osvědčila vystřihovánka The Ultimate GM Screen. Můžete si ji stáhnout zde.
Vychytávky: Toto stínítko má dvě věže, skrz které se dají házet kostky. Jedna věž ústí do dveří u hráčů, druhá do dveří u DM. Dále tajnou část pro DM na ukrytí figurek před hráči, držák na pero nebo tužku a plošinu na figurky.



Kdyby byl zájem, můžu sem (nebo někam jinam) dát odkazy i na další vystřihovánky, které používáme. :)
5.9.2008 11:11 - Nachtrose
Osobne mam zajem o vsechno, co sem das. I kdyz 4e nehrajeme a hrat asi ani nebudeme, mnoho veci se da pouzit minimalne k inspiraci, novym napadum a postupum a dalsim veselym vecem i v jinych systemech. Ted hlavne cekam, az sem da nekdo FRPG(FRPHB?), S&S veci ( to jsou tusim kniha o monstrech a kniha o ritualech ) a Paragon1 dobrodruzstvi. Samozrejme vse pouze informativne a jenom k nahlednuti ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096904039382935 secREMOTE_IP: 3.17.181.21