Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
25.7.2008 23:54 - Alnag
Fibriso má pravdu v tom, že to, jestli tenhle (a jiné prvky) do svého světa DM zavede je plně v jeho moci. Pokud hráčům některé nástroje nedáte do rukou, tak je prostě nebudou mít...
27.7.2008 21:26 - Element_Lead
V patek jsem si objednaval z knechta monstrak a dmg a dve figurky dnd. Vsechno meli na sklade. Rikam si v patek poslou v pondeli mam. A v sobotu mi prisel mail ze v patek neposlali protoze chybela figurka. Rikam si stane se meli ji ukazanou ze je na sklade i kdyz nebyla. Tak tam teda volam at mi to poslou teda bez ni. Jojo ok. Za hodku se podivam na katalog a ta figurka co sem se ji vzdal je zazracne opet na sklade. To je vazne vysmech :(
27.7.2008 21:36 - Alnag
Hele stejně je zrovna tenhle set figurek úplně tragickej... a navíc to má ČR dost drahý...
27.7.2008 21:41 - Element_Lead
jenomze ten assassin s dvema dykama je vazne luxusni :) chtel jsem ho vydavat za sveho dual weapon rangera. bohuzel mi ho odmitaji prodat :) ja se v tech mini setech nevyznam takze nevim kazdopadne je to prvi co rozprodavaji po jednotlivych figurkach.
28.7.2008 10:51 - Malabar
Kde ze se prodava po jednotlivejch figurkach ?
28.7.2008 10:57 - Geralt
28.7.2008 14:38 - Almi
Ty jo! Chápu, že potřebujou vydělat, ale ceny jsou víc jak dvojnásobný oproti objednávce kusovky ze zahraničí.. já si snad koupím pack boosterů, rozbalím a začnu prodávat jednotlivě...
28.7.2008 16:48 - Alnag
To sem si mohl myslet...
WotC katalog píše:
Player's Handbook Power Cards
Each non-randomized deck of 100 cards includes all the powers from Player's Handbook for one of the eight classes featured in the book, plus a few blank cards for players to use for other powers.
Eight decks in all, 2 each per counter display.
$9.99/deck releases January 20, 2009
Ještě, že je to non-random, ale cena 9.99 je docela zběsilá...
28.7.2008 16:52 - Malabar
No nejsou to ceny jako na DnD day, kde jeden malej chlapik mel 1ks za 5kc :)
2.8.2008 10:28 - Malfin
Já hlasuju jen pro MM. Jiný nemám. Objednal jsem si ve slevě MM 3,5e a přišel mi 4e.
7.8.2008 23:14 - Alnag
Tak zase jedna aktualita do této dlouhé... diskuse.
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/insidernews/20080806
Stručně řečeno, WotC ohlásili "zaváděcí" ceny za DDI, které zatím funguje jen tak z poloviny (ceny jsou tudíž taky poloviční). Za on-line časopisy Dungeon a Dragon a Rules Compendium zaplatíte:
  • 12 Months = $59.40 ($4.95 per month)
  • 3 Months = $19.95 ($6.65 per month)
  • 1 Month = $7.95 ($7.95 per month)
7.8.2008 23:37 - ShadoWWW
No teda. Když to srovnám např. s WoWkem, tam mi tato cena přijde HODNĚ přehnaná. Nicméně jsem asi trochu out, protože si myslím, že k samotnému hraní papírových RPG počítač nepatří. I když pro přípravu DM je hodně užitečný. Kreslím na něm hlavně mapy. Zítra sem vystavím nějaké ukázky. :)
8.8.2008 03:46 - unknown
Karty jsou fajn nápad jen by mohly být zadarmo:-) Oceňuji že nejsou randomized...

Pravidla jsem zatím četl jen zběžně (dorazily v pondělí, ale se slevou i omluvným mailem). Ze 4E mám moc dobrý pocit. Plánuji hrát s lidmi co s RPG nemají téměř žádné zkušenosti, tak jsem počkal na novou edici, a myslím že čekání se vyplatilo. PHB i DMG jsou napsané tak, že i nováčci jednoduše pochopí základní mechaniky a principy hry. A hlavně co to vlastně to RPG je:-) Doufám, že nám to vyjde a chytí se...

Co se týče miniatur. Mám asi 50 kousků z edice Deathknell, přišla mi z u nás dostupných nejuniverzálnější.
Už když jsem hrál dračák boje jsme řešili na hexech. V Shadowrunu jsme si kreslili na čtverečkáč interiéry, kde se odehrávaly přestřelky a v (A)D&D jsme taky měli mapu bojiště a figurky z člobrda. Nedokážu si to bez figurek představit, a rozhodně nejde jen o 4E. Jestli použijete originální miniatury nebo zátky od lahví je fuk. Jde o zábavu... Pokud si ale člověk chce udělat radost (hlavně po výplatě:-)), tak miniatury vypadají líp než zátky. Chce to jen spoustu štěstí při rozbalování:-)
8.8.2008 03:49 - Kublajchán
To jsem byl já... Těžké pracovní nasazení a pokročilá hodina mne asi odhlásily:-)))
9.8.2008 11:32 - Element_Lead
Docela mi chybi cenik nekde v pravidlech :( Hlavne ceny sluzeb apod.
10.8.2008 23:55 - Element_Lead
Tak dneska sme hrali a opet se mi nepodarilo vybalancovat potvory tak aby druzinku vysilily ale nezabily. Tri rotwing zombie z MM druzinku paladina (2) rogua (2) a carodeje (1) spolehlive rozsekaji ve trech kolech bez vaznejsich ztrat.
Bylo to v situaci kdy druzina mela prebehnout malou lavku dostat se do bezpeci na druhe strane. Bonus za nalet u tech rotwingu je ale fakt insane. Stejne tak ghul vedouci na retezu hulk zombii bylo fakt moc pro druzinku. Zabehu jsem jim musel upravovat cisla tak aby je nerozsekali. Paralyza je opravdu mocna. To jsem jeste uvazoval o dvou ghulech...
Kalarela uz jsem proti nim nemel to srdce postavit. Proto jsem je nechal zaslechnout "ritual se podarit, trhlina se otevrela." Nasledny priduseny vykrik a zblunknuti kdyz ho pohltil rift. Stejne tak stinova chapadla se obmotala kolem postav a vtahla je do trhliny a tim jsme zkoncili.
Celkovy dojem ze hry. Zase jsem to moc neodhadl. Vetsina byla oka ale ten ending... blee.
Postavy si pri prichodu keepem vytvorili dverovou taktiku kdy paladin stoji ve futrech a drzi to zatimco carodej materializuje plosna kouzla v mistnosti. Asi nejpusobivejsi to bylo v jidelne kde pochodovalo nekolik desitek zombie minionu... vojaku otravenych silenym kucharem (dlouhodoby vliv temne energie z trhliny, vetsina lidi zemrela sebevrazdou. Psovoda ukousaly vlastni psy, matka podrezala sve deti a potom se objesila, lord se utopil v kadi, kuchar otravil posadku a potom pred nimi prchal zamkl se ve spizi zalomil klic a ujedl se k smrti :) Postavy v jednu slabou chvili po nekolikahodinovem pobytu v keepu mely halucinace a napadly paladina.
Nejkrasnejsi bylo kdyz paladin se sklanel nad telicky podrezanych deti ze je prikryje a v tu chvili bylo hrobove ticho protoze sem jim je popisoval tu nevinost a ty temne skvrny od krve na prikryvce. A potom sem silene vyjekl a hraci malem vyskocili z okna - holcicka se vymrstila z postele a zakousla se mu do krku. Nacez rogue v tom stresu hodil criticky neuspech a netrefil ji a misto ni to brutalne nandal palymu.
+ pravidla - ja :)
11.8.2008 08:21 - Element_Lead
Cetl nekdo swordmage? :) Uplne Imba Cool :P U neho je radost brat si humana pro treti at-will power. Musim nejak vymyslet jak ho dostat do hry. :)
11.8.2008 10:22 - Alnag
Yashamaru: To balancování encounterů - to přijde se zkušeností. Alespoň ve 3e to tak bylo. Ale líbí se mi, jak dodal Keepu takový temný nádech. Resp. temnější než jak je původně psaná. Dobrá práce!
11.8.2008 13:07 - Merlin
jj..taky chválím, přesně dle mého gusta a jak to rád používám já...ale některý nápady použiju..docela se mi líbí
11.8.2008 18:11 - unknown
Muze mi prosim nekdo poradit jak se da vymanit z grabbu? v pravidlech jsem o tom nenasel zminku. Otazka na Quentina nebo nekoho kdo hraje :) Na co se hazi a jake je DC.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07600998878479 secREMOTE_IP: 18.191.108.168