Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
22.7.2008 22:28 - Element_Lead
No trosku na me jde hruza prave z toho ze si postava kazde kolo jeden dva poty.
23.7.2008 07:47 - Almi
to yashamaru: No, to fakt nehrozí. V reálu je vyzkoušeno, že ty healing surge to dost omezují. Resp. - bojová povolání, jako paladin, fighter jich mají kolem 10, ale taky nejvíc dostávají zabrat. Naopak takový čaroděj mívá kolem 6ti healing surge a je někdy rád, že je rád. Ono se totiž o ně často přichází i při jiných činnostech, než léčení (stačí kapka bloudění v lese či nadměrné pití s barbary :o))
Navíc - lektvary mi přijdou snad nejvíc očesané ze všech novinek. Silně ve mně evokují pocit "léčivých lahviček" z Diabla..
23.7.2008 09:02 - Element_Lead
To ve me taky. Asi to upravim tak ze normalni clovek snese jeden za den bez vedlejsich efektu. Pri poziti dvou v kratkem case, rozumej ve stejnem encounteru, muze dojit k vraceni potionu, ale uz ne do lahvicky. :) Postavy se silnejsi constituci jich snesou vic a treba vedmaci, jejihz telo je na tyto latky zvykle, nemaji omezeni zadne.
23.7.2008 10:33 - Element_Lead
Nekdo to tady uz zminoval, ale nemuzu to najit ani v diskuzi ani na wizardech. Jake svety vyjdou nove pro 4edici? Forgotten Realms je asi auto-inclusion ale co ostatni?
23.7.2008 10:57 - Alnag
Yashamaru: Forgotten Realms vychází právě v těchto měsících. Eberron je ohlášen na rok 2009. Ten je taky jasný. Ostatní světy jsou hodně s otazníkem... diskutovány jsem viděl hodně Dark Sun a hodil by se asi Ravenloft. Byly zmínky o Greyhywku.
23.7.2008 11:13 - Almi
yashamaru: Klidně to omez, ale v reálu (do 4. levelu) stejně postavy moc lektvaru nemají. Obecně je 4e stavěná (klidně mne opravte), aby lektvary nebyly neustále potřeba. Co jsem zatím hrál, tak se vyplatilo mít tak 2-3 v družině u klíčových postav "kdyby něco" (klerik byl vyřazen, byl daleko, postava nemůže využít schopnost někoho jiného). Navíc nejsou úplně levné (teda - ty za 50 gp jo, ale DM ti je nemusí prodat, což mi přijde elegantnější řešení. Pokud by bylo třeba tu věc řešit systémově (družině chybí klerik atp.), není problém do hry vrhnout věc, co má např. daily/encounter power na léčení. Ale to už fakt jako nezbytnost a typickou "družinovou" relikvii :o))
23.7.2008 11:20 - Lotrando
yashamaru: a kde je postavy vezmou? Stojí 50gp, což je docela dost. Já jim třeba prodal 3 do čtyřčlenné družiny a to ještě po té, co donesli šupinu z draka, aby bylo lektvar z čeho udělat. Nesmíš jim prostě dát vše co si zamanou. "Lektvar vážení cizinci? To nevedeme, ale máme tu jeden trpasličí dryák, co si tu před 50 lety schoval Budivoj Tvrdohlav. Tak za 70 zlatých kousků může být váš." A spouští jednu léčivou vlnu :).
23.7.2008 19:09 - Fibriso
plus na resurekci ve 4e taky moc nespoléhejte. co sem tak nějak vypochopil, tak na resurekci je potřeba určitý heal skill a nutnost umět rituály.
a Wizard aby měl heal skill ho dostane jedině přes Feat.
a ostatní kdo mají heal skill zase potřebuji feat aby měli možnost dělat rituály :p.
a sme kde... no přece oběma nohama (a hlavou v podpaždí) v hrobě, kde nejspíše zůstanem... A raise dead je překvapivě hodně drahej a doba než se uskuteční je taky oproti 3.5 o HOOODNĚ delší (8 popř, 4 hodiny je oproti 3,5 10 minutám docela dlouhá doba (plus je potřeba klid... takže v nějakém dungeonu je třeba zapomenout...)

plus cena se taky trošku zvýšila, na postavy středních levelů stále oblíbené 5000 gp, na vyšší velely už je potřeba vypláznout 50 000, což není málo...
23.7.2008 19:10 - Fibriso
to je moje, ono mě to odloglo než sem to nějak stihl napsat :(
23.7.2008 19:32 - LZJ
Fibriso: Klerici snad taky mají rituály nativně (bez featu).
24.7.2008 07:37 - Lotrando
mají, je to myslím level 8 rituál, takže bud eobtížné najít i npc, co to umí.
24.7.2008 08:38 - Quentin
otazka vyvazenosti: Jsem prvni, kdo si vsimnul, jak BRUTALNI je ranger? zejmena ve srovnani s roguem. (alespon ze zacatku)
24.7.2008 11:51 - unknown
elaborate pls :)
24.7.2008 19:07 - LZJ
Quentin: Zatím jsem neměl moc možností srovnávat, hráč hraničáře byl jenom jednou. A zakončil boj moc pěknou ochromující střelou z šípu.
Zloděj zase použil hromadné oslepující vrhání dýk - pěkně drsný close attack.
Ale je pravda, že zloděj měl celkem málo příležitostí ke sneaku. Hraničárovo quarry i warlockova kletba se použijí snadněji.
24.7.2008 21:52 - Quentin
Strasne malo prilezitosti pouzit sneak attack ve srovnani s hunters quarry, ktere nejen ze nahodis kazde kolo, ale jeste ho temer vzdy pouzijes, skoro vsechny powers delaji dva utoky > dva hody > dve sance na quarry
on the other hand, i played ranger last monday ... hell ... i love it. LEGOLAS FTW
24.7.2008 23:52 - Element_Lead
rogue nema sneak proti vsemu co ma nizsi inic nez on?
25.7.2008 07:15 - Noir
Během hraní za zloděje na DnDayi se mi podařilo zaútočit sneak attackem jen jednou za celou hru. Je pravda, že v tom kole napíc padl critical hit a byla to s daily power, takže to rozhodlo bitvu, ale stejně mě to trošku zklamalo. Nicméně asi to bylo trošku blbou taktikou grupy, která bojovala v chodbě o šířce 2 metry.
25.7.2008 07:58 - Quentin
yashamaru: ma, ale jen v prvnim kole
25.7.2008 09:46 - Element_Lead
Noir bojovat v chodbe o sirce 2 metry je vetsinou dobra taktika... :)
QuantinW diky za upozorneni uz to vidim. Stejne base dmg sneak attacku je vic nez dvojnasobne oproti quarry. Pokud to chce hrac mit kazde kolo musi se sunout tak aby mel combat advantage a nevisi to jen na nem cela druzina se casem sehraje a zjisti kde ten backstabber potrebuje byt.
25.7.2008 23:50 - Fibriso
jo, cleric má Ritual casting, ale stejně se ten rituál musí někde naučit.... a to není zadarmo...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10239911079407 secREMOTE_IP: 18.118.2.15