Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
9.7.2008 07:06 - andtom
A je tady Campaign setting (obsahuje i atlas) pro 4e ke světu Kingdoms of Kalamar (vydavatel Kenzer&Co), ve fromě .pdf.
Blahopřeji všem, co již mají core pravidla v materiální podobě. Zatím jsem to štěstí neměl, aby mi od amazonu dorazila.
9.7.2008 08:43 - Malfin
Já pořád uvažuju jestli tohle všechno koupit nebo nekoupit.
9.7.2008 09:07 - Fritzs
Kubulinek: To závisí na tom, jesi bys to nakonec hrál, nebo nehrál...
9.7.2008 09:12 - Lotrando
My valíme Keep on SHadowfell, už čtyři sezení a je to paráda. Zatím tedy postavy do Keepu nedorazili, sžívají se s pravidly na doprovodných úkolech, ale už teď sleduju mnohem větší zájem o hru než v původní 3.5e. Naše zlodějka na včerejší hře prováděla neskutečný triky a využila potenciál postavy do poslední power :)
9.7.2008 09:14 - Alnag
Lotrando: Keep on the Shadowfell už čtyři sezení? A pořád nejste v pevnosti? Se nějak dost couráte ne?
9.7.2008 09:49 - Lotrando
bitka v hospodě, kde potkali kontakt - rozšíření z webu.
bitka při první výpravě do keepu - umřel kněz a dostali quest na jeho oživení, najít dračí šupinu jako komponentu pro rituál.
burial site - původně jsem usiloval o non-combat encounter, ale zvrhlo se to, zajatec a co s ním - hodinová diskuze :)
no a včera, s kupou informací, vyčištění hnízda koboldů.
Maj to v podstatě jako samostatné questy a na třetí úrovni se vydávají do keepu. Hrajem ve čtyřech, občas v pěti, takže jsem radši, že ten level mají a nemuseljsem jim ho nějak podloudně zvyšovat.
Roli určitě hraje i seznamování se s postavami, je to vidět každou hru, že už se orientují a vymýšlejí různé kejkle, jak znásobit spoluprací svoje možnosti.
9.7.2008 10:21 - Malfin
Což o to, určo bych to zkusil. Ale moji ostatní hráči nemají přílišné chutě zkoušet něco nového...Stále 2e
9.7.2008 20:41 - Alnag
Kubulinek píše:
Což o to, určo bych to zkusil. Ale moji ostatní hráči nemají přílišné chutě zkoušet něco nového...Stále 2e
Musím souhlasit s Fritzsem, ať už je 4e dobrá nebo ne, pokud bys ji neužil, nemá cenu do toho investovat. Možná až paradoxně, kdyby se ti to líbilo a hráči to nechtěli hrát, tak by tě to akrát štvalo (nebo mrzelo - podle povahy). Spíš bych to probral s hráči, prošel s nimi možnosti i úskalí, která to skýtá a pak podle toho...
9.7.2008 20:50 - Fritzs
Kubulinek: ¨No, jesi tě nabaví 2e, ta skus navrhnout několik jiných systému (mezi nimi i 4e) a počkat jesi se na něco chytnou...
9.7.2008 21:06 - Alnag
Tak tomu říkám překvápko - Kingdoms of Kalamar Campaign Setting 4E.
a aby toho nebylo málo, tak hned v závěsu Earthdown pro 4e.
9.7.2008 23:42 - andtom
Alnag: Pro mě je překvapení, že nečteš moje zdejší příspěvky, viz 9.7.2008 07:06 :))
10.7.2008 00:11 - Alnag
Andtom: No jo vídíš to... :( sem byl dneska nějak v rozletu asi.
11.7.2008 08:26 - Quentin
píše:
To bych přeložil jako hodnota zkrvavení. Je to číslo, při kterém se dostaneš do stavu, kdy jsi Bloodied ne? Nebo teda nevím, jak jsi přeložil samotný stav Bloodied...
Jak ve hre popisujete prekroceni bloodied?
My to bereme jako prvni krvave zraneni; prvni skrabnuti, seknuti nebo bod. Vsechny damage nad bloodied bereme jako uhyby o chlup, zasahy do zboje, odrazeni cepele, klopytnuti, slehy do stitu, pest do kcichtu... (chapu, ze je to podobne jako proste minuti, ale nechceme uz dracakovske jezky s osmi sipy v zadech a obourucakem ve stehne)
11.7.2008 09:57 - LZJ
QuentinW: Velmi podobně - první skutečné zranění, ale spíš lehké. Skutečně vážné zranění je to při překočení 0.
11.7.2008 10:47 - Quentin
LZJ: exactly :)
11.7.2008 18:05 - Alnag
Souhlasím s vámi, zároveň je docela potřeba si zvyknout interpretovat ve 4e životy jinak. Třeba tak, že aktuální hodnota životů není přímo mírou zranění postavy, jak spíš její aktuální schopnosti bojovat (nebo obecně konat). Zranění může v danou chvíli hodnotit jako těžší nebo lehčí než ve skutečnosti je...
15.7.2008 15:16 - Quentin
muzete mi nekdo vysvetlit, jak a kdy se davaji/doplnuji action points?
15.7.2008 15:39 - enwood
Co vim tak se akcni body resetuji na 1 akcni bod po 6 hodinovem odpocinku a postavy muzou ziskat dalsi akcni bod take diky milestone coz by melo byt po dvou encounterech. Takze jednoduse kazdy druhy encounter ziskas jeden bod a po vyspani se ti resetuji vzdy prave na jeden
15.7.2008 15:46 - Almi
QuentinW: Ve stručnosti (oni mne stejně opraví): Po každém delším odpočinku má každá postava práávě 1 Action point. V průběhu dne je dostává za dosažení tzv. milestones (milníků?) ve hře. Někde jsem zahlédl, že by je prostě postavy měli obdržet každý druhý encounter, pokud mezi nimi dlouhodobě neodpočívali (prostě, když jedou víc encounterů na jeden zátah bez delšího odpočinku). Ono je fajn si uvědomit, že můžeš použít 1 point za encounter, takže nemá smysl s nima moc šetřit, na druhou stranu právě jeho použití může významně ovlivnit jak výsledek střetnutí, tak dojem samotného hráče z encounteru (osobně vyzkoušeno - je fajn, spálit AP a mít najednout další akci, abys zachránil druha/přeběhl bojiště/zasadil padouchovi poslední ránu dřív, než stihne utéct :o)))
15.7.2008 15:52 - Quentin
kazdy druhy encounter - tohle me prave zajima
rano mam 1 bod
v prvnim encounteru nic
v druhem encounteru 1 ziskam, ale pouzit ho muzu az ve tretim
v tretim encounteru nic
ve ctvrtem encounteru 1 ziskam, ale pouzit ho muzu az v patem
v patem encounteru nic
s tim, ze v action pointy se mi vesele stackujou, ale presto smim v jednom encounteru pouzit maximalne jeden
je to tak?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10710000991821 secREMOTE_IP: 3.149.213.209