Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
24.9.2012 14:12 - Me-dea
Trochu jsem po tom pátrala a našla tohle:
http://www.enworld.org/forum/d-d-4th-edition-discussion/277113-ongoing-damage-vs-regeneration-2.html
nic moc ale asi nejlepší řešení je, že pokud je aktivní hráč nucen udělat několik věcí najednou, může si určit pořadí. Takže tak, jak je to pro něj nejvýhodnější.

V základních pravidlech 4e to není, nevím jestli to řeší Essencials, jestli to někde eratovali nebo se k tomu někdo z designérů vyjádřil.
24.9.2012 14:23 - Almi
Babaj: Mrkni do updatovaných pravidel. Je tu někde i překlad. V něm se píše:

Začátek tvého tahu
Předtím, než začneš jednat, musíš vzít v úvahu jisté účinky.
Začátek tahu se odehraje vždy, dokonce i když jsi v bezvědomí a v herním světě tato část nezabere žádný čas.

Začátek tvého tahu

* Pokračující zranění: Pokud trpíš pokračujícím zraněním (strana 283), utrpíš teď zranění.
* Regenerace: Pokud máš regeneraci (strana 299), získáš teď životy.
* Další účinky: Vyřeš jakékoliv další účinky, které se projevují na začátku tahu.
* Konec účinků: Některé účinky skončí automaticky na začátku tvého tahu.
* Žádné akce: Na začátku svého tahu nemůžeš provést žádnou akci.

prostě nejdřív dostaneš ongoing, pak teprve regenerace. Stačilo takhle, nebo se ti to ještě někde tluče?
24.9.2012 14:36 - Babaj
Me-dea : diky. mno bylo by to reseni.. ale chtel jsem vedet jestli to i system nejak neresi.

Almi.. no jde o to ze tohle je seznam ne poradi.. pokud se na to bude pohlizet i jako na poradi. pak tu mas zase problem s necim co je v jednom pytly.. treba bude prvni z tebe vejce nebo slepice. :-)) porad to neni uplne reseni:-) ikdyz uz zachazim do velmi vzdalenych pravdepodobnosti :-)
24.9.2012 14:44 - Alnag
Babaj: Je to jak píše Almi. Je to dle pořadí v tomto "seznamu". Tedy ongoing a pak, pokud tou dobou ještě existuješ i regenerace. Pokud máš nějaký skutečně konkrétní příklad, kde se ti to ještě tluče, pak neváhej a nabídni jej. Pokud bude třeba přepošlu ho i na ENWorld, kde ti ho určitě někdo zodpovědně zodpoví, pokud by se stalo, že tady to nikdo vědět nebude.
24.9.2012 14:44 - Me-dea
Z toho co jsem odkazovala:
There have been huge fights about this one, whether the list of "start of turn" in PHB is ordered or not.

So RAW is unclear on this.

nikde není napsáno, že se to musí provádět v pořadí jak jdou puntíky, Navíc tady:
http://www.enworld.org/forum/d-d-4th-edition-discussion/313935-start-turn-action-ordering.html

Yep, the last bullet point in the Rules Compendium on start of turn actions specifies that the acting player can perform them in any order they wish. The example they give is a player with ongoing damage and regeneration being allowed to choose to regenerate before taking ongoing.

prý je v rules compendikum napsáno, že si to určuje hráč.

Add: kontrolovala jsem to a je to tam. V rules compendiku.
24.9.2012 14:49 - Alnag
Me-dea: Zajímavé, to jsem nevěděl. Díky. No i to je odpověď, jak se zdá. :)
24.9.2012 14:50 - ShadoWWW
Me-dea má pravdu. Pokud je seznam tečkovaný, pak se zpravidla nejedná pevně dané pořadí (na rozdíl od číslovaného).

Medea: Máš i odkaz na ten záznam v compendiu?
24.9.2012 14:54 - Me-dea
Str 197 The Start of Turn
Je to poslední puntík; to přepíši:

Any Order: The creature can choose the order in which things happen at the start of its turn. For instance, if the creature has regeneration and is taking ongoing damage, it can choose to take the ongoing damage and then use its regeneration or the other way around.
24.9.2012 14:59 - ShadoWWW
Opravím to v překladu.
24.9.2012 15:31 - Almi
Me-dea, ShadoWWW: Chtěl bych mít tolik času, díky Vám ale za tu podrobnou a mravenčí práci (s hledáním i změnama v překladu). I já jsem teď chytřejší :)

ALL: Budu o tom mluvit na Dálavě, ale zdaleka ne všichni tam budou, proto jen stručně a krátce - majitel pražské herny Mephit objednal balík věcí na Free RPG Day. Stálo ho to nějaké peníze a teď by to rád nějak zúročil. jedním z nápadů je uspořádat někdy (asi konec října? - dřív nebude čas) herní setkání. Cosi jako DnD Day, tentokrát v Mephitu namísto v Rytíři. Asi by se i hrálo, ale hlavně - za cenu symbolického vstupného (cca. 30,- kč) by si každý odnesl domů něco materiálů, co přišlo. Orientačně - jsou to věci na Shadowrun, několik dobrodružství k Pathfinderu a pro 4e je to prémiové dobrodružství Dead In The Eye (docela zajímavé, možná odehraju na Dálavě). Vše přišlo v počtu cca. 10-15 kusů od každého.

Viděl bych to proto tak, že by se sešli jak hráči/přiznivci Pathfinderu tak i DnD 4e, něco zahrálo, pokecalo a tak. Co si o tom myslíte?
24.9.2012 15:44 - Alnag
Almi: Já jsem pro. :)
24.9.2012 16:05 - Beltar
I´m in
24.9.2012 16:41 - Almi
Alnag, Beltar: Super, víc lidí nepotřebuju :)))))))))

..ne, žertuju, jsem rád, že se nápad líbí. Co se Pathfinderu týče, nějak zapojím třeba Vojtěcha, ten na mne zde působí, že mu docela rozumí a třeba by mohl... pořešíme! :)
24.9.2012 16:50 - Jarik
Almi: jsem na 100% pro. Klidne dam i 50+ :) (materialy nejen na 4e se hodi vzdy :) )
Ale abysme to tu nezaspamovali - mozna by stalo za to udelat nove vlakno? :D co vy na to.

a propo. a urcite by se pak slo na pivecko :D
24.9.2012 17:15 - Babaj
no vidite :-)) staci dat maly impuls :-) aco se tu najednou deje :-))

Diky za vyhledani a potvrzeni :-)
jinak ja jsem taky volny pro zneuziti hrou :-)) a uvitam to velmi rad :-)
24.9.2012 17:52 - Shako
Almi: Jupí!!!
24.9.2012 20:45 - Smud
Almi: Jsem pro!
24.9.2012 22:37 - Vojtěch
Když to bude o víkendu a nepopere se to s deskohraním, tak hurá do hry!
24.9.2012 23:34 - Merlin
aj já sem pro
26.9.2012 10:07 - wlkeR
Free RPG Day - rád bych, už jsem nehrál strašně dlouho a začíná mi z toho hrabat. Na termínu moc nezáleží, protože buď mi bude haprovat doprava, nebo se mi do toho socne práce, ale čím dřív bude známý, tím dřív budu moct začít organizovat, a aspoň se bude na co těšit, i když se to nakonec vyseká na nějaký blbině.

PS Humani, neberte si jako bonus feat Pessimism, kazí to hru. Viz. já.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12202095985413 secREMOTE_IP: 18.221.85.33