Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
25.7.2012 10:34 - ShadoWWW
Já jsem (až) dnes četl Ro3. A plyne z toho, že články pro 4E budou vycházet už jen sporadicky a budou vydávat i drobné updaty. To vše nejspíš jen do konce roku 2012. 2013 by už měl být rokem DnD Next.

A updatované vydání základních 4E příruček se neplánuje. Mají ještě plné sklady těch starých a není o ně zájem.
25.7.2012 11:19 - Alnag
ShadoWWW: Nebo mají plný sklad Essentials o které nemá nikdo zájem... :D
25.7.2012 12:29 - Night of Triumphator
Má vůbec cenu začít zkoumat co je vlastně essentials? Zatím mi stačí core set - je sice pravda, že bych tam měl rád z povolání i Druidy, Mnichy popř. Sorcerery a z ras potom např. gnómy a půl orky. To ale asi najdu v PHB2 (nebo 3)?
25.7.2012 12:41 - Alnag
Stručná odpověď - Night: Nemá. :) Ano, další rasy/povolání jsou v dalších PHB. Většina zmiňovaného v PHB2.
25.7.2012 13:48 - Almi
ShadoWWW píše:
To vše nejspíš jen do konce roku 2012. 2013 by už měl být rokem DnD Next.


Už se ví, kdo wizardům vyfoukne 4e? Jako to udělalo Paizo s Pathfinderem? Musím se smát - pokud jedou primárně na předplatné, tak jakmile přestanou uveřejňovat články pro 4e, hádám, že jim znatelně prořídnou předplatitelé...
25.7.2012 14:49 - Alnag
Almi: Bohužel zatím ne, ale bylo by to fajn. S nadějí jej vyhlížím. Nejzajímavější by bylo, kdyby to udělalo opět Paizo a mělo třeba dva paralelní produkty, ale do toho asi nepůjdou.

Co se týče předplatného - a ty si ho zrušíš? Protože víš co, to nejsou jen články... jsou to i takové ty Character Buildery a tyhle věci. A to si myslím tam většinu hráčů 4e udrží dost dlouho. Další věc je, že oni potřebují mít revenue hlavně do prosince kdy jim končí fiskální rok. A pak mají zase rok se přes Hasbrem ukázat (a to už by měla - podle nich - zařídit 5i). Takže to je asi v krátkodobém horizontu neohrozí.
25.7.2012 17:31 - Vojtěch
Paizo se zatím nikde nějak nezmiňovalo, že by chtěli něco takového podnikat a nevím, jestli jiné vývojáře neodradilo GSL. Typuji, že z 4E toho moc "Open content" nebude :)
25.7.2012 19:56 - wlkeR
No já doufam, že na 5ku si nechaj ještě aspoň rok a půl designu + playtestu. Však jak dlouho se "playtestovala" 4E, než vyšly 4EE? (Já vím, jsem strašně naivní).

A co se obsahu pro 4E týče, ta už mi přijde beztak dost zahlcená... Zajímal mě hlavně ten dnešní článek, a vůbec série Unearthed Arcana, která nabízí alternativy spíš než novinky.
25.7.2012 23:02 - ShadoWWW
kýbohlav: Skládá se to ze samotného článku a přídavných karet. Otestovat to však už budeš muset sám.
26.7.2012 08:21 - wlkeR
Hm! Vypadá to dobře, díky. Jen nepobírám, proč když má major injury i efekty z minor, jsou oba efekty proti sobě vzhůru nohama. Takže kartičky samotné asi podlehnou redesignu, ale určitě je využiju HODNĚ, protože s tempem 1 encounter/den, které v mojí kampani převládá, se každá zákeřná komplikace hodí.
26.7.2012 08:29 - Beltar
Kýblohlav: nevím, kde se vzal názor, že essentials jsou vyladěná 4E. Ne vůbec vyladěná nejsou, z mého postavu jsou postavy hůře vybalancované. Jediné co Essentials přinesli bylo zjednodušení postav, což byl vlastně úkrok vstříc hráčum starších edicí.
27.7.2012 07:40 - Tawrik
Ahoj,

mam dotaz: u Bojovnika mi neni uplne jasny jak funguje jeho schopnost Bezbreha houzevnatost:

Bezbřehá houževnatost Pomoc bojovníka 2
Zbavíš se svých nejhorších zranění.
Denní * Bojová, Léčení, Postoj
Drobná akce Osobní
Účinek: Když jsi zkrvavený, získáš regeneraci 2 + tvá oprava
Odolnosti.

Do kdy ta regenerace trva? Jenom dokud je zkrvavenej, nebo do konce souboje? A co znamena ten Postoj?
27.7.2012 07:56 - Almi
Alnag: Předplatné si nechám minimálně ještě rok. Protože jsem (a) fanoušek, (b) konzervativní snílek :D

Přesto by bylo super, kdyby to paizo sebralo. Po pravdě - zahrát si třeba ve 4e konverzi některou z jejich pověstných kampaní bych si moc přál.

Karty: Sakra, budu se na to muset podívat.. :)

Tawrik:
Moc postavy "neumím", ale stručně - Postoj (ang. Stance) můžeš mít v jednu chvíli jen jeden. Pokud si "aktivuješ" jiný postoj, předchozí skončí. Podle toho Tvého popisku platí, že pokud máš aktivovaný Postoj, tak jakmile jsi zkrvavený (tj. máš méně než 1/2 životů), tak se začneš regenerovat za uvedenou hodnotu životů. Klidně se může třeba stát, že tě třeba regenerace samotná nebo spolubojovník vyléčí za tolik, že přestaneš být zkrvavený. Pak se neregeneruješ. Ale Postoj stále trvá, takže jakmile se zase zkrvaveným staneš, Postoj se zapne.
Jo, a Postoj (jako většina takových věcí) skončí taky tím, když začneš umírat (máš 0 a méně životů).

ALL: Co si myslíte o myšlence, znovuzprovoznit Stříbrný podnos formou adresáře v Dropboxu? Líbilo by se? Nahazovali by se tam především věci a články od Wizardů atp.
27.7.2012 08:12 - ShadoWWW
Tawrik : V původním Player's Handbook je účinek napsaný takto (z tama pochází i překlad):
Effect: You gain regeneration 2 + your Constitution modifier
when you are bloodied.


Teď jsem se díval, že v DDI ten popis ještě trochu upravili na:
Effect: You assume the boundless endurance stance. Until the stance ends, you have regeneration while you are bloodied. The regeneration equals 2 + your Constitution modifier.

Takže je vidět, že s tím popisem mělo asi víc hráčů problém. Platí to ale přesně tak, jak psal Almi.

Almi: Dobrý nápad!
27.7.2012 08:20 - wlkeR
Tawrik: Je to přesně jak píše Almi. Plus bych přihodil, že jakákoli regenerace přestane fungovat na 0hp a níž. Bacha na to.

Almi: Já bych to uvítal moc, po krachu enemyoffun nemám co číst. Nic D&D-relevantního nebo inspirativního, každopádně. Plus, kdyby se hodilo mých 2.5 giga místa, rád ho pro účely podnosu poskytnu.
27.7.2012 10:55 - Almi
ShadoWWW, wlker: Pokud ještě nemáte Dropbox, nahodím odpoledne refferal odkaz (dostanu tak 1/2 giga za každého takového člověka. Ten dostane (myslím) totéž.

Čím víc místa budu mít, tím víc věcí k DnD nahodím :)))
27.7.2012 11:17 - ShadoWWW
Dropbox mám (už dlouho). Ale teď mi přijde lepší Comodo Cloud, který nabízí zdarma hned 5 GB.
27.7.2012 13:23 - Almi
ShadoWWW: To jo, ale má volba byla jasná - 80% lidí v ČR pokud něco takového používá, tak má právě Dropbox.
27.7.2012 16:01 - wlkeR
Almi: Už mam z toho linku od tebe, a vážně jen kvůli příslibu podnosu. Jiný soubory co bych na tom mohl mít mají pár mega, 'kže kdyby se hodilo, 'bych něco sharnul, není problém. Hned jak seženu nějaké inteligentní připojení.
27.7.2012 17:23 - Vojtěch
Almi: U Paiza to fakt nehrozí myslím. Netváří se myslím ani, že mají na to prostředky (a hlavně by si kazili kšefty). Jako AP pro 4E je neco k nalezení tady. Jesti chceš, tak můžeme zapracovat na nějaké konverzi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13918805122375 secREMOTE_IP: 3.138.200.66