Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
5.4.2012 13:56 - Almi
Rozjel jsem zvlášť diskuzi, resp. info o konání DnD Day příští neděli, tj. 15.04.2012 od 12. hodin v Rytíři v Praze, tož přijďte, kdo můžete a chcete! :)
6.4.2012 06:47 - Vojtěch
6.4.2012 09:03 - wlkeR
Zajímavé! Třeba i to, že na tom není žádné D&D Logo :)
6.4.2012 09:29 - Vojtěch
Osobně jsem také zvědav, co z toho bude... Že by wizardi zkusili systémově neutrální, fluffově zaměřenou příručku?
6.4.2012 13:49 - Me-dea
Huš takové rouhačství, že se nestydíš! :-)

Ale ano, vypadá to tak. Ten popis je příšerně nic neříkající. :-(
6.4.2012 14:52 - Vojtěch
Ani ne... už párkrát něco takového udělali v 3E...
6.4.2012 21:46 - wlkeR
Hele, narazil jsem na zajímavou věc v WPN Scheduling Listu:
Title: D&D Game Day, Season: Dungeon Command, Scheduling opens: 2012/04/30, Scheduling closes: 2012/06/10, WPN Level Requirement: Core, Advanced

... Buď zrušili Lair Assault a vrátili D&D Day (protože nová sezóna Encounters už se přihlašuje a Assault nikde), nebo... yay, D&D day!
6.4.2012 23:24 - Smud
Wizardi vytvorili extra stranky k Underdarku. Obsahuje moc pekny video a pak napriklad taky seznam produktu, ktere k Underdarku vyjdou (vcetne moc peknych doplnku od Gale Force 9).

http://www.wizards.com/dnd/drow.aspx
7.4.2012 00:22 - Alnag
Wlker: Tipoval bych to na to nové bitvení s figurkama... (dle názvu)
7.4.2012 08:25 - Slávek
je někde více takových videii ? Jako jiných ras?
7.4.2012 09:03 - Vojtěch
Hleďme... a zase Underdark z Faerunu. Tak to asi nakonec bude ten "Default" setting.
7.4.2012 09:13 - wlkeR
Alnag: Jo vlastně tak se menujou ty nový minisky, viď? Hm, tak to vidim na něco jako prerelease: kupte si balení a můžete hrát :|
A já myslel, že se mám na co těšit.
7.4.2012 09:13 - noir
Slávek: Nějaké podobné video vyšlo i k Neverwinter settingu. Ale nebylo zdaleka tak povedené...
7.4.2012 09:15 - noir
Dungeon Command:
Dungeon Command features themed miniature factions designed to play as unified war bands, in a game eliminating luck-driven mechanics in favor of player-driven skill, creativity, and quick thinking.

Each Dungeon Command faction comes in its own box, containing twelve miniatures (plus the cards, tiles, and rules for the game). In addition to their use in Dungeon Command, these miniatures can also be used in the D&D RPG, with their cards further usable with D&D Adventure System board games (Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon, and The Legend of Drizzt). While each faction is meant to be played by a single player, quick-start rules allow two players to engage in a shortened version of the game using only one box.

Sting of Lolth includes such heroic miniatures as assassin, arachnomancer, sorcerer, spiders, and spiderguards.
7.4.2012 09:27 - Slávek
Ehm mám dotaz..Adamantium na slunečním světle jako kov se rozpadá?
7.4.2012 09:30 - noir
Slávek: Ne a nikdy to nedělalo. Jen drowí zbraně ztrácely na slunečním světle své magické vlastnosti.
7.4.2012 09:31 - Slávek
ok, blblej překlad :-) Proto se mě to nezdálo.
7.4.2012 23:08 - Me-dea
V baldurech se zbraně a zbroje z adamantia tuším okamžitě po vylezení z podtemna rozpadly. Nebo to bylo v Icewind dale 2. Tyhle hry se mi docela pletou. Nevím ale, jestli je to někde bylo ofic.

Add: Tak jsem to našla: Adamantine as a general rule never melted in daylight, even in 2E. _Drow-made_ items melted in daylight, whether they were made of adamantine (armour and weapons) or not (cloaks). In 3E, drow items are a bit tougher.

Pro ty co neumí anglicky: Adamantin se nikdy nerozpadal na slunci. Dříve (2E) se Droví předměty rozpadali na slunci, bez ohledu na to, z čeho byli vyrobeny.
8.4.2012 09:27 - Vojtěch
Pláště měly v sobě vlákna drowího adamantinu také. Proto se rozpadaly. A byla to Baldur's Gate 2 :)
8.4.2012 10:10 - Slávek
http://cs.wikipedia.org/wiki/Drow no já se právě ptal kvůli tomuhle.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13530993461609 secREMOTE_IP: 18.216.34.146