Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
20.3.2012 20:41 - Vojtěch
Myslím, že mít více bohů na jednu doménu není problém. Mohou mít na staost různé aspekty, nebo se naopak o společné dominium přetahovat působit značnou řevnivost mezi církvemi.
21.3.2012 10:25 - Slávek
Taková teď asi hloupá otázka ale tasení se bere jako drobná akce ale kompletní přezbrojení je standartní nebo drobná ? Fakt to tam není ! : )
21.3.2012 10:27 - noir
Slávek: položit zbraň můžeš volnou akcí, tasíš jednu zbraň drobnou akcí. Zasunout zbraň do pochvy je drobná. (aspoň my to tak hrajeme a má to IMHO logiku, nikdy jsme neměl tendenci to v pravidlech hledat). Záleží tedy na tom, co myslíš výrazem "přezbrojit".
21.3.2012 10:31 - ShadoWWW
Je to v části Manipulace s předměty. Oboje je drobná akce - viz str. 293. S odborností Rychlé tasení se dá tasit přímo jako součást útočné akce.
21.3.2012 10:35 - Slávek
ok mě šlo jen o příklad bojovník hodí oštěp , a následně bere meč.. ale už to chápu je to drobná děkuji !!!

Další dotaz snad už více inteligentní :-) Jdou kombinovat zbroje? Příklad borec si chce vzít platový Kyrys a zbytek kroužky...kluci v HF si taklhe kombinovali zbroje kvůli logičnosti a historické pařenosti a tady jsou jen komplety. Tak se raději ptáme.
21.3.2012 10:42 - noir
Slávek: Čistě pravidlově ne. Ale nic ti nebrání si to "přefluffovat" - t.j. používat plátovou, ale prezentovat ji jako kombinaci plátů a kroužků. Anebo klidně jako zbroj z krunýře mořské želvy nebo taraskova močového měchýře...
21.3.2012 10:51 - Slávek
hmm močový měchíř...to se našemu uchylnému Gnomovi bude líbit...jsme zvědavej jestli zase bude navrhovat spojnici z velbloudích předkožek ...
21.3.2012 11:18 - Gurney
Lords od Waterdeep, nová DnD deskovka.

Btw může mi někdo vysvětlit co je to "Euro-style board game" ?
21.3.2012 11:26 - ShadoWWW
Typickým představitelem jsou Osadníci. Mírumilovné hry, kde se nebojuje (neválčí), větišnou stavitelské. Srovnej například s Talismanem, Tide of Iron, Riskem nebo Memoir 44 (což jsou typické americké deskovky) či klasickými figurkovými hrami.
21.3.2012 11:38 - Me-dea
A já se tak nadchla že to bude čtvrtý set ve stylu Castle Ravenloft :-( ... a ona je to strategie ;-(
21.3.2012 12:24 - Sparkle
Gurney píše:
Btw může mi někdo vysvětlit co je to "Euro-style board game" ?


To jsou hry kde propojení mechanik a fikce obvykle dost hapruje, obvykle se taková hra vyrábí tak, že nejdřív uděláš systém a pak až na něj našroubuješ seting, zatímco amíci to dělaj obvykle naopak.

Další znak je to, že v euro-style hrách se snažej aby všichni hráči hráli od začátku do konce a měli po celou hru podobně dlouhý čas na hraní když jsou na tahu (proto se tam většinou počítaj průběžně vítězný body a na konci vyhrává ten kdo jich má nejvíc), zatímco v amerických hrách není nic neobvyklého, když některý hráč třeba vypadne ze hry dřív než ostatní nebo je už v půlce hry natolik posvačen, že už tam je jen do počtu.
21.3.2012 13:16 - Čindi
Gurney: Euro hra, malý podíl náhody, hráči se nedostávají většinou do konfliktu.

Hezky to máš popsané tady
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/ameritrash-vs-euro-co-to-vlastne-znamena-272/
21.3.2012 17:35 - Shako
Píše:
from Wizards of the Coast .... Euro-style strategy game


Moc to nedava smysl. A nebo si jen nedovedu predstavit, jak vypada DnD v euro stylu. :D
23.3.2012 08:46 - Slávek
Já se vrátím k DnD Clasik s dotazem ...dle toho jak je prezentováno tak družina pokud vejde do místnosti tak nejdříve pasivním vnímáním ji prohledá ale jakmile začne aktivním tak mám pocit že PH jim má říci na rovinu co je tam skryté za poklady ( viz věta časem jim ta 20 padne). Jak to řešíte vy?
23.3.2012 08:53 - noir
Slávek: Ono se tak nějak počítá s tím, že každá družina prohledává. Pokud není nějaký extradůvod, proč neuspět, tak se poklady dávají všechny. Ale není zas takový problém omezit to podle výsledku Perception checku - když se uspěje na Hard, najdou všechno, když na Medium, tak 2/3, když na Easy, tak 1/3, když se neuspěje, tak se nanajde nic. A když failne o 5, tak přitom sám něco ztratí...
23.3.2012 08:55 - Quentin
Nehraju na pasivní. Kdykoli něco hledaj, tak hážou, když neuspějou, tak nic nenašli. Zkoušet znovu se dá jen když mají nějaký důvod (questgiver: "jaktože jste to tam nenašli? Koukejte se tam vrátit!")
23.3.2012 08:56 - Slávek
QuentinW - Tvů způsob se mě zamlouvá vezmu ho.

Jak to děláš ale u skrytých potvor tma se musí brát pasivní ne ?
23.3.2012 08:58 - Quentin
Neřikám, že je to dobře, ale nikdy jsem si na pasivní nezvykl. Prostě je nechávám dycky hodit. A když v temném lese failnou perception, tak mají aspoň nahnáno, že je možná něco sleduje.
23.3.2012 08:58 - Vojtěch
Slávek: Družina vleze do místnosti. Mám stranou psané kolik mají pasivní vnímání, tak hlásím co vidí a jinak nic (to už jsem si srovnal při tvorbě mapy). Když prohledávají, tak mají možnost hledat tak, že hodí d20, nebo prohlásí, že si berou 20 a pak to trvá déle, ale najdou vše, co dovedou (je v pravidlech).

Pokud jsou tam ale pasti (nebo nějaká jiná skutečnost, která by v případě pokaženého hodu znamenala nějakou negativní věc), tak 20 nelze brát, protože to předpokládá několik nepovedených pokusů, takže si pasti buď všimnou, nebo ji spustí. Nemusí tedy pořád házet. Tohle je obecně v pravidlech pro dovednosti někde na začátku tuším - tam to najdeš podrobněji :)
23.3.2012 09:04 - wlkeR
Prohlíd' už někdo dnešní Dungeon dobrodružství Blood Money? Zní dobře, ale chci vědět, esi se kvůli němu vyplatí prosmýčit všecky kouty internetu, páč se hledá dost blbě :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11464905738831 secREMOTE_IP: 3.15.229.113