Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
14.3.2012 19:56 - Slávek
náhodou jsme ze staré školy pamatuji kdy jsme jeli i párkrat 24 hodin nonstop a celkem jsme to dávali :)

Ne teď vážně není už nám ani 18 ani dvacet dokonce některým je už 40 :) Nemáme moc času , rodiny, práce , šerm , bitvy ..sem tam pitky . Takže ptoo jsme rádi když se sejdeme jednou za měsíc a zahjrajem pořádné dlouhé drdo od 09 00 do 21-23 00. Nespěcháme..teď budou začínat na 4 urovni..když budu příděl expu dělit dvěma tak se optaám blblě..za co vlastně vše dávám? Za boj je jasný za dokončení kapitoly taky chápu...ale ty další už moc ne....dost se ztrácím v těch názvech:(

ale všechny epxy budu dělit dvěma .

za organizaci, weby, atd expy nedávám a nikdy jsem nedal...
14.3.2012 20:07 - Assassin
Zkušenosti se dávají ve třech případech.

1) Překonání střetu - souboj, past, hádanka, zkrátka jakákoliv překážka, která se postavám postaví do cesty.

2) Splnění drobného úkolu - např. získání klíče ke královské pokladnici, zjištění informace o vrahu bratra jedné z postav.

3) Splnění velkého úkolu(často až po několika sezeních) - např. vybrání královské pokladnice a bezpečný únik z hradu nebo pomsta na vrahovi bratra jedné z postav.
14.3.2012 20:33 - wlkeR
Já na XP zanevřel, dám bandě novej level když si to příběh žádá a zatím je s tim relativně spokojenost.
14.3.2012 22:09 - Blaine
SlaveK: No sorry:) jsem myslel, ze hledas neco jednoducheho a nen nic, co by se muselo resit (napriklad tim, ze se bojuje jinak, ty zbrane vypadaji jinak a tak). Ja osobne bych se na realismus v DnD vyprdnul a jel bych to tak, aby to odpovidalo nejake filmovejsi fikci. Takze upravy delam v tom jak hrajeme a ne jakymi kostkami hazime na zraneni :P
14.3.2012 22:13 - Blaine
Ja osobne nechavam partu levelovat tak nejak kolem tech "10 stretnuti", ktera musi prekonat, ale klidne driv nebo pozdeji. V posledni dobe spis driv, protoze hraci delaji sakra velke veci pri chystani se na velkou bitvu. Dnesni sezeni stravili tim, ze resili, jak rozdelit sve zdroje, ktere jeste ziskaji pred velkou bitvou. Pozadal jsem je, aby mi rekli, co budou chtit udelat, abych se aspon nejak mohl pripravit a abych jim nejaky plan proste nesestrelil, kvuli tomu, ze by to strasne rozbilo fikci. Samozrejme, ze plany budou muset zmenit, ale myslim, ze se jim bitva proti dvoum deseti tisicovym armadam bude libit, konec Paragon tieru se blizi!
15.3.2012 00:39 - Shako
Slávek: No, jestli chces hru spis brzdit, tak zacni o 1.lvl postav. Ma to i tu vyhodu, ze si hraci zvyknou na novy system nez tam bude spousta veci navic...
15.3.2012 07:25 - Slávek
Shako- Já bych rad problém je že konvertujeme stávající postavy které mají 1) minulost za 2) už za ně dlouho hrají 3) měli by aspoň min umět... dokážu udělat Roling play protože právě vyšli s jednoho těžkého dungeonu portálem takže je mohu oslabit...ale abych je dal úplně na první level?...

Assassin - Je v Dm tabulka kolik dávat za co? Já si nedokážu moc tipnout ..kolik čeho

Blaine - Né v pohodě , jako potřeboval bych to kvůli dračím zemím..ale zkusím vzít ten home work...Nevím proč ale třeba v Nwn 2 třeba tam zbraně takové byli.

All neberte to kluci ve zlém, prám se možná jako lamka , ale důvod je ten že DnD neznám..no trochu jo, ale 3.5 a to dík spíše hrám jako Nwn2 , BG, PS atd..
15.3.2012 08:47 - Naoki
Někdo tu kdysi zmínil že lvl 1 ve 4e odpovídá cca lvlu 3-4 v jiných systémech. Prostě hrdina na prvním lvlu není nějaký looser co vytáhl rezavý meč z truhly po dědečkovi a vyrazil na dobrodružství, ale týpek co už něco zažil a ví co to znamená stát tváři v tvář smrti.
15.3.2012 08:50 - ShadoWWW
Ad zkušenosti: Mrkni hned na 1. část sedmé kapitoly Odměny, nazvanou Zkušenosti. Pak ti to možná bude jasnější.

Pro inspiraci můžeš mrknout na překlad dvou publikovaných dobrodružství - Keep on the Shadowfell a Thunderspire Labyrinth. Jsou to sice trochu starší překlady (v některých detailech se mohou lišit vůči aktuálním pravidlům), ale pro základní představu, jakou mají D&D dobrodružství strukturu, je to dobrý.

A jak píše Naoki, postavy na 1. úrovni v DnD 4E odpovídají zhruba postavámm na 3.-4. úrovni v DrDo.
15.3.2012 08:53 - Vojtěch
Přinejmenším 3-4 lvlu v 3E ;)
15.3.2012 08:53 - Slávek
Naoki - ok udělám hlasování
ShadoWWW - mrknu !!!
15.3.2012 08:54 - Sethi
Postavy na první úrovni ve 4e nejsou "Franta sedlák se slámou v botách," ale už "hrdinové" (alespoň jak nám urputně tvrdí název celého tieru). Doporučila bych Ti přece jen začít na první úrovni, alespoň tu jednu hru, aby si to dostali do rukou. Pokud zjistíte, že vám to sedí a není problém se v postavách zorientovat, proč na další sezení nepostoupit už na ten čtvrtý?
15.3.2012 08:54 - Sethi
Takhle po ránu nejsem úplně svižná, už to řekli jiní =)
15.3.2012 08:57 - Slávek
Nic se neděje, rád si poslechnu více lidí ze stejným názorem než jednoho :)


Chlapy přesvědčili jste mě družinu hodím na první úroveň, ostatně právě vyskočili z brány a zase zničili další dungeon..nenapravitelní vždy omylem vše vyhodí do povětří mají na to fakt dar.

Navíc v Dungeonu Despis bojovali proti Chaosu a byli vystavené přímému jeho vlivu.
15.3.2012 09:00 - Vojtěch
Ono když se podíváš, tak na první úrovni válečník v klidu snese lehčí ránu obouručákem a kouzelník kolem sebe prská magické střely a ohnivé plivance jak na střelnici.

EDIT: KDO ZMÁČKNUL TO ČERVENÉ TLAČÍTKO?!?
15.3.2012 09:33 - Naoki
Píše:
ostatně právě vyskočili z brány a zase zničili další dungeon..nenapravitelní vždy omylem vše vyhodí do povětří mají na to fakt dar.

Jojo, naše družinka někde kolem čtvrtého lvlu rozbila rubín nabitý esencí bohů, protože se chtěla rozdělit o poklad. Následný výbuch vytvořil kráter o poloměru 1km a přetvořila realitu mezi sférami; družina byla teleportována do Vílých divočin, přičemž cestu přežil jediný člen a započal dlouhodobý quest, kdy se přeživší snažil dostat domů, aby všem předal varování "nerozbíjejte Portálové kameny".
15.3.2012 09:48 - Shako
Slávek píše:
Chlapy přesvědčili jste mě


Pote, co je posledni nazor od Sethi... :D :D
15.3.2012 10:11 - Sethi
Shako píše:
Pote, co je posledni nazor od Sethi... :D :D

Já jsem ten největší chlapák.

Ono se dá dělat leccos. Naše družinka na druhé úrovni včera převracela jednorožce.
15.3.2012 10:14 - Slávek
Shako - Detail :)

Jak je to vlastně s poškozováním výbavy? Může se záměrně nepříteli poškozovat zbraně a zbroje? Opotřebovávají se tady vůbec ?
15.3.2012 10:17 - Naoki
AFAIK žádná pravidlová mechanikla pro to není. Což ti ale nebrání si to houserulovat :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12029695510864 secREMOTE_IP: 3.142.200.226