Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
14.3.2012 15:00 - Vojtěch
Jestli myslíš věci jako spiked chain a tak, tak ty jsou v Adventurer's Vault, ale jsou to taky simple/martial/superior kategorie.
14.3.2012 15:05 - Slávek
no..spíše jen by mě stačila katana, nodači a šuriken :)
14.3.2012 15:15 - Blaine
bastard sword
great sword
throwing knife
A mas hotovo, nemusis delat zadne statistiky. Tyhle zbrane plni presne stejnou funkci jako katana, nodaci a suriken, takze staci jenom trochu predelat fluff a nevytvaret zadnou novou mechaniku.
14.3.2012 15:38 - noir
Není náhodou dokonce šuriken přímo v základních pravidlech?
14.3.2012 15:42 - Vojtěch
Někde tam je, ale myslím že v rozšíření (dá se jich házet víc najednou, nebo tak něco)
14.3.2012 15:45 - ShadoWWW
A co tato 4E katana (vytvořená fanoušky)?
14.3.2012 15:53 - noir
Shadowww: Overpowered. Je to long sword s high crit navíc...

Vojtěch: Tak jo, je v základním Players Handbooku :) d4/+3, light thrown...
14.3.2012 15:57 - Blaine
ShadoWWW: vecna debata o tom, ze katana je superior, protoze ji udelal nejaky mnich v japonskych horach, desetkrat milionkrat ten kus zeleza prekladal a da se s ni odesakavat tankovy pancir. Yeah, sure.
Katana je mec. Jedenapulrucni mec. Tim padem pro ni je v DnD4ed jasna kolonka. Katana=bastard sword.
14.3.2012 16:22 - Aeris
Blaine píše:
Katana je mec. Jedenapulrucni mec. Tim padem pro ni je v DnD4ed jasna kolonka. Katana=bastard sword.

Az na to, ze DnD ma od praveku problem s tym, ze tam maju duplikaciu, ze? Long sword a bastard sword su v podstate jedno a to iste. Navyse katana ma blizsie k jednorucaku (ale realnemu, na sposob katzbalgeru napriklad, nie DnD longswordu) nez jedenapolrucke (vyskusal som oboje na vlastny pocit a stojim si za tym ze su VELMI odlisne), vlastne wait, v podstate skor k shamshiru, pretoze je to extremne nevhodne na blok, velmi nevhodne proti kovovej zbroji, ale za to rychle, silne a obratne.
14.3.2012 17:00 - Slávek
Shadow- Dik to jsme přesně posílal a chtěl jsem se ujistit zda je to použitelné

All- v 3.5 Katana byla

Jinak Blaine sice pěkné ale ještě trochu složitější čirou náhodou jsem historický šermíř ( URSII) a taky jsem dělal dlouho východní bojová umění...není rozhodně tohle to podobné ve zbrani ani držení ani bojem . Ale začátek si měl fakt pěkný :)

http://www.lide.cz/JaroslavSkara
14.3.2012 17:32 - Aeris
Slávek píše:
All- v 3.5 Katana byla

Not really, tusim ze oficialne v 3.5 katana bola tiez len masterwork bastard sword, nie? V Oriental Adventures uz sice v kolonke bola uz aj "katana", ale s rovnakymi statmi pokial sa pamatam spravne.
14.3.2012 17:39 - Quentin
Noir: Když to budeš brát jako exotic, tak to OP neni.
14.3.2012 17:53 - ShadoWWW
Osobně bych tu katanu nedával postavám volně k dispozici (třeba v obchodě), ale jen jednu a za odměnu - třeba v pokladu za splnění nějakého dobrodružství.
14.3.2012 18:40 - Slávek
Ok Hele další dotaz .

Tabulkový systém na poklady . Když si házím na jednotlivé položky a dejme tomu se stane že nehodím ani jeden řádek jako 11+ a dalsi 14-19 a dalsi 18 a dalsi 13 tak v tom pokladu neni nic?
14.3.2012 18:49 - Naoki
Nad tabulkovým systémem pokladů v 4e zlomil nejeden GM hůl. Lepší alternativou by bylo aby ti hráč připravili wishlist a ty bys jim pak z toho ty předměty vybíral do pokladu.
14.3.2012 18:49 - ShadoWWW
Házení: V podstatě ano (i když občas můžeš přivřít oko).

Balíkový systém a Tabulka jsou dva různé systémy. Balíkový systém je starší (vychází z původní DMG) a Tabulka je nový systém, vycházející z Essentials. Vybrat si můžeš libovolný z nich, nebo i chvíli jet podle jednoho a chvíli podle druhého systému, ale v jednu chvíli bys měl jet jen podle jednoho systému. V podstatě každému DM vyhovuje jiný a je jen na tobě, který ti bude víc vyhovovat. Poklad se navíc nevztahuje pro každou postavu, ale pro celou družinu. Ukázkové poklady jsou pro družinu 5 postav. Při jiném počtu postav musíš vzít z Balíkového systému jen poměrnou část, u Tabulkového systému je jasně popsáno, jak postupovat s jiným počtem postav.

Pro ostatní: Do překladu DMG jsem dal systém z původní DMG i z Essentials.
14.3.2012 19:02 - Slávek
ok takže já pojedu dle balíkového ten tabulkový je fakt ..divný

jen se optám není moc aby hráči dostávali předměty o 4 urovně výš ?
14.3.2012 19:13 - Slávek
tak a ještě jeden dotaz..ZK kámen urazu kterého jsem se bál.

Asi takhle Družina hraje jednou za měsíc ale 16 hodin v kuse více méně pravidelně..to máme 12 sezení po 16 hodinách..

nechci spěchat na levely mají před sebou velice dlouhou kampaň a já nevím kolik jim mám dávat jak...tady jsou různé věci a já už se ztrácím kolik a za co vše kriste mám dávat zk..pomalu mám pocit že tady člověk do roka má na 31 úrovni postavu a pomalu začíná znova..
14.3.2012 19:49 - Assassin
Máte nezvykle dlouhá sezení, ať už to bude vycházet jakkoliv, rozhodně bych nikdy nedával více jak 1 postup na další úroveň za sezení (dle mého odhadu to tak na ten jeden postup bude vycházet). To znamená, že té konečné úrovně by se dosáhlo tak za dva a půl roku (to je moc nebo málo?).

Každopádně hra v DnD4e se 2x velmi mění, a to při přechodu na další tier(stupěň?). Pokud se vaše hra má držet při zemi, kde na dennodenním pořádku nebude zabíjet pradávná obrovská monstra a cestovat mezi sférami do prapodivných světů, doporučoval bych zkušenosti dělit dvěmi(tuším, že to i doporučuje příručka pro tyto případy.) Hráli byste tak velmi dlouho na 1. stupni(hrdinský?), poté případně na stále ještě snesitelném 2. stupni(rekovský?)
a ten 3. epický by byl v kdesi v téměř nedosažitelnu.
14.3.2012 19:49 - Naoki
jestli si dobře vzpomínám tak by oko: 4 encountery = 1 lvl
lepší aby družina měla stejný lvl a individuální performance (rp, práce na webu, zápisy...) odměňovat jinak než xp (kontakty, předmět z wishlistu, akční karta...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11985206604004 secREMOTE_IP: 18.118.120.204