Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
6.3.2012 13:24 - Almi
ALL: Takže, Černý Rytíř má volný termín v neděli 15.04.2012. Čas - vyhovuje začátek cca. mezi 11 a 12 hodinou? Konec jako obvykle - kolem páté až šesté hodiny.

Vojtěch: Super, jsem rád, když budou lidi na Pathfinder, bude to skvělý :)
Co se DMů týče, začnu to teprve řešit, pár nápadů, uvidíme, kdo bude mít čas a kdo ne. POkud se jich nebude dostávat, řeknu.

noir: Úplně super, vidím to na přípravené postavy pro 5. a 8. úroveň pro Lair Assault (data dodám), pro 1. level budu mít když tak připravené ofiko, co jsou vždy u Encounters.

wlkeR: fajně, já ho mám taky 2x, tak to dáme nějak dohromady.

V podvečer, po hře..zase nějaká hospůdka, tož s tím počítejte. Kdo by potřeboval přespat, dejte vědět, taky nějak zorganizujem.
6.3.2012 13:26 - Vojtěch
Jsem spíš záložní program ale vzhledem k tomu kolik je akcí, tak se rád přidružím. Klidně můžu odehrát 4E - berte mě jako dobrovolníka k dispozici.
6.3.2012 13:28 - Almi
Vojtěch: Jasně :) Jinak, lair Assaulty stojí za to. Rád bych tam ale viděl i třeba kdysi někdo připravil Pathfinder dobrodružství, případě třeba i one-shot, pokud by byl zájem ze strany hráčů.

Berte to jako setkání/hraní lidí nejen z Kostky. Už jsme se přece jen dlouho neviděli, no ne?
6.3.2012 14:00 - Shako
Zni to super. Nedele vyhovuje, rad se zucastnim.

Predpripravene postavy se budou rozhodne hodit, pokud chcete nalakat i nejake dalsi lidi.

btw. To, ze kazdy prijde se svoji postavou (jen jednou) mi prijde, ze hrozi, ze se tam sejde hromada dohromady nepouzitelnych postav...
6.3.2012 14:03 - Quentin
Shako: Pokud jsi myslel nekompatibilních, tak se neni ceho bat. Jestli nejaka hra unese rozdilne postavy, tak je to dnd :)
6.3.2012 14:38 - Shako
Quentin: Nevim, jestli zrovna takovy masakr jako je Lair Assault... Aspon dle toho, jak je Almi zatim popisuje. :)
Hlavne jsem myslel, ze treba se sejde hromada strikeru, par controleru nebo leaderu a zadny defender (priklad, nikoliv kvalifikovany odhad). Jak z toho pak postavis smysluplne druziny, ktere maji sanci prezit?
6.3.2012 14:51 - Almi
Shako: Zas tak bych to nehrotil..DnD day jsou o zábavě. Jo, jasně..většinou si mne na hru domluví lidi, co chtějí "drsnější" hru, ale třeba u jiných stolů zase jsou lidi jiní. Má představa je, aby si to užili všichni a DMové k tomu určitě přispějou :)
6.3.2012 15:00 - Quentin
Shako: Hej sry, jsem z toho oldschoolu nejakej zdegenerovanej. Myslel jsem, že mluvis o motivacich, rasach, classach apod. Vubec mi nedoslo, ze jde o dps/heal/tank problém :)
6.3.2012 15:05 - Shako
Quentin: Jo, tak predpokladam, ze ruzne rasy, class a motivace nema cenu moc na oneshotu resit. Ale tak i kdyby to nebylo striker/leader... tak obecne proste kombinace postav, ktere pak nemaji sanci to zvladnout.
6.3.2012 18:36 - Vojtěch
Hele, co takhle hodit nové vlákno na hromadné srazování? :)
7.3.2012 09:34 - wlkeR
Insideři, nevíte, jestli pořád běží Dungeonovej seriál "Save My Game?" Nějak dlouho jsem o něj nezakop...
7.3.2012 16:20 - ShadoWWW
Save My Game zkončilo loni v prosinci. Teď už toho bohužel moc nevychází. Wizardi teď dělají hlavně na 5i. Z pravidelných rubrik zbyly akorát Legends & Lore, Rules of Three, The Dungeon Master Experience a občas jde vidět Design & Development.
7.3.2012 16:27 - Vojtěch
Teď se nesnaží zachraňovat cizí hru. Teď mají dost práce se zachranou vlastní hry asi ;)
7.3.2012 18:54 - wlkeR
SRM pracuje na D&DN? Nějak si nepamatuju, že bych ho zahlíd na seznamu, ale whatever.

Ale Dungeon a Dragon magazíny porát vycházej, ne? Sice nejsou k sehnání, ale vycházej... NĚCO v nich bejt musí...
8.3.2012 00:47 - Almi
wlkeR píše:
NĚCO v nich bejt musí...


..jo - předělávky Gygaxovo "obřího" 1e dobrodružství do 4e. stupeň kvality = odpad


..a materiály k Elementální příručce, které z ní vyházeli, aby je mohli vrazit sem.
14.3.2012 14:31 - Slávek
Mohu se jen optat...v 3.5 byla hmm dovednost nebo odbornost (pořád si nejsem jist jak se co jmenuje) prý na exotické zbraně jako katany atd....chtěl bych se optat jestli je něco i takového ve 4E ( jde o družinu která právě míří do Dračí země což je něco jako Japonsko) a docela by se mě to šiklo....klidně aby jste mohli používat exotické zbraně musíte mít tuhle odbornost .

na ty zbraně jsem našel tohle :
http://www.dandwiki.com/wiki/4e_Mundane_Weapons

Jestli teda to je k něčemu.
14.3.2012 14:34 - Vojtěch
Jsou tam zbraně simple, martial a superior (to co bývaly exotic)
14.3.2012 14:38 - Slávek
Vojty...teď ti nerozumím...můžeš prosím tě jak pro vola?

Asi takhle v základním Handbooku exotické nejsou, proto se spíše ptám jestli jsou udělané na 4E? A je při jejich používání podmínka mít tu dovednost "exotické zbraně" ?
14.3.2012 14:46 - Blaine
Ne neni, jenom kdyz ji mas, tak dostanes bonus, za typ zbrane. U mece je to napriklad +3 attack bonus. Pokud nemas feat, tak ji muzes pouzivat, ale nemas bonus na zasah.
14.3.2012 14:53 - Slávek
chápu...teď už jen dotaz..jsou v dodatcích exotické zbraně ? Stačí jen název :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11505699157715 secREMOTE_IP: 3.149.233.72