Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
30.10.2011 20:21 - Sorcerer
Moc ste mi oba pomohly
30.10.2011 22:05 - Vojtěch
Bez nějaké té časové linky je to asi na DMovi, jak konkrétně to asi bylo. Těžko říct, jestli něco třeba není třeba v Draconomiconech, ale hledat bych to fakt nechtěl :D

Možná by nebylo špatné se inspirovat reálným světem. Tedy jak chceš, aby byly zbytky té civilizace v tvém světě živé.

Vezmi si co víme o Chetitech? - nějaké ty hliněné tabulky, zvěsti v rukopisech mrtvých civilizací, základy významných staveb v poušti. Chetitská civilizace zanikla kolem 1200 př. n. l. takže řekněme cca 3000 let

Co nám zbylo po Římu (spíš bych se díval mimo Itálii, de se toho asi zachovalo přece jen dřív) nebo Egyptě? Významné stavby, ruiny aquaductů, základy významných budov v kdejakém městě, vliv na kulturu do dnes. Konec (oficiálně) 476 n. l. Západořímská říše, 30 př. n. l. Egypt (přechází pod Řím), necelé 2000 let (letí to, což?).

Franská Říše se rozdělila kolem roku 840. A zanechala nám tu jména národů a států, částečně hranice, písemnosti, atd. to je před 1000 lety asi (dobře, ani ne 400 let po té západořímské, ale hodilo se mi to do krámu).

Mayové třeba opustili nížiny kolem roku 900 n.l. Můžeme se dohadovat, co s tím udělalo to, že se civilizace přerušila a pak byla ještě aktivně likvidována kolonizátory a klima tomu asi taky nepřispělo. Kartágo zaniklo r. 146 př. n. l. a Řím se tenkrát taky postaral o rozboření města, tak že je potřeba brát to nějak v úvahu v souvislosti s okolnostmi.

EDIT: ano, je to hodně nepřesné a je tu hodně prostoru pro případné rýpání :)
31.10.2011 13:48 - wlkeR
Tak pokus tu byl, jen nevím, jak najít výsledek. A spoustu jiných věcí. Třeba si taky někdy přečtu návod jak sem psát...
31.10.2011 14:02 - Alnag
wlker: Jediný trik je v tom, že to musí ještě někdo z Adminů schválit. Ale jinak dobrá práce. :)
31.10.2011 14:05 - wlkeR
Ah, ok. Já jen že sem v tom editoru neviděl věci třeba na přidávání štítků nebo kategorizaci nebo tak... Trochu confusing.
31.10.2011 14:07 - Alnag
To jsme se rozhodli nechat pod naší kontrolou, aby to bylo trochu jednotné. :)
1.11.2011 00:24 - ShadoWWW
Krabice Dragon Collector's Set vypadá fakt velká.
1.11.2011 01:17 - Nachtrose
Kdes to vzal? Na amazonu se to jeste ani neda objednat :-(
1.11.2011 08:05 - Fibriso
ale jen vypadá, dej si to do poměru s těmi magic kartami co jsou nad tím
1.11.2011 08:21 - wlkeR
Podle postů na fejsbuku ... nebo to byl web Wizardů..? budou všichni draci v setu large. Laame. Taky mi psal Raptor, že cena tejhle veselosti bude 45 liber.
1.11.2011 10:11 - Nachtrose
No s large jsem se uz nejak smiril, ale mas pravdu, ze je to celkem lame, to jsou draci tak pro hero tier. Ale 45 liber? Wizardi maji na strance 45 dolaru. Ja vim, postovne a tak, ale stejne.
1.11.2011 10:42 - ShadoWWW
Nachtrose: Našel jsem to na tomto blogu.
1.11.2011 12:05 - Alnag
D&D Miniatures skirmish game píše:

The game is sold in $45 Faction Packs, each one of which contains everything that a single player needs to play one faction in the game. Each Faction Pack includes 12 pre-painted miniatures, 1-3 of which are Large minis, which support the theme of the Faction Pack. Also included are 12 creature cards, 36 cards used to issue commands to your creatures, and 12 cards for use with the Adventure System games. Each Faction Pack includes four interlocking tiles that are used to create the battlefield on which the game takes place, providing a modular map experience.


45 dolarů bude standardní cena za balíčky figurek, zdá se.
3.11.2011 11:35 - Nachtrose
Mate nekdo ( idealne ve 4e ) zkusenosti s hrou v ekonomice a s vlastnim panstvim? Nejak mi v druzince roste zajem o pozemky a vlasni usedlosti s prilehlou infrastrukturou. A priznam se, ze v tomhle ohledu nemam absolutne zadne zkusenosti.
3.11.2011 11:42 - Almi
Nachtrose: Zkušenosti nejsou žádné, ale v Mordenkainen Magnicifent Emporium (nebo někde jinde v posledním měsíci) jsem nalezl orientační ceny pozemků, paláců, domů, hradů atp. Plus pravidla pro používání Henchmenů a dalších přívrženců.

Dále pak se někde válí pravidla pro "zajímavé místnosti či předměty" spolu s jejich celou a popisem účinklů, které by v sídlech dobrodruhů neměli chybět.

Tohle by je spolu s kreslením vlastního hradu na chvíli mohlo zaměstnat. Možný příjem jim klidně generuj v závislosti na levelu. Nezapoměň započítat náhodu (ve stylu bude to X-násobek nějakého čísla za periodu. A pokud padne tolik a tolik, nastane náhodná situace - od kobylek, přes mimořádnou daň, válku až po útok draka = Spousta zápletek na SC nebo regulérní hru. Záleží jen na tom, kolik tomu chceš věnovat herního času.
3.11.2011 12:01 - Nachtrose
Almi: dik, v MME jsem narychlo zahlid jen ty budovy. A to vybaveni, co zminujes je myslim v AV2.
3.11.2011 14:55 - Nachtrose
A jeste jedna: myslite si, ze je dobry napad pokusit se spojit SC navigace lodi v bource s prepadenim te lode v jeden encounter?
3.11.2011 16:56 - wlkeR
Nachtrose: Určitě! Donutit hráče volit mezi útokem a neútokem je výborná věc.
3.11.2011 17:01 - Nachtrose
Jo a na konci kola povinne overeni endurance, kdo nehodi, leciva vlna dolu :-D Ti me sezerou :-D

/edit: jen premyslim, jaky by mel byt vysledek one dovednostni vyzvy, pokud tu lod chci tak jako tak potopit. Napada me, ze pokud neuspejou, tak se lod prevrhne na mori a postavy to pak vyplavi nekde na plazi s polovinou HP a minimem lecivych vln a bez vybaveni ( ktere casem nekde najdou, vzit jim ho definitivne by nebylo fer ) a kdyz uspejou, tak "jen" narazi na utesy pobliz pobrezi bez dalsich strat na HP, vlnach a vlastnim vybaveni.
3.11.2011 17:10 - Sorcerer
Mám malou otázku platí se character builder na wizards.com?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11563897132874 secREMOTE_IP: 3.138.204.208