Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
14.10.2011 12:38 - Naoki
Stejně jako není rozdílu mezi Italem a Švédem
14.10.2011 13:01 - Vojtěch
Tvrdí Číňani když se snaží prosadit územní nároky na Mongolsko.
14.10.2011 13:18 - wlkeR
Nic proti historii, prostě něco proti názvu. Není to žádná katastrofa, ale prostě to nemá ten samej zvuk co Athas, Faerûn... Kara-Tur mi přijde jak něco z doby kamenný. Nejsem žádnej superznalec východních jazyků, ale prostě to ve mě, kterej ty starší settingy moc neviděl, neevokuje žádný pocit, který by říkal "hele, kup to!"
14.10.2011 13:37 - Vojtěch
To je tím, že už jsi si to koupil s Faerûnem. Účelně z tebe udělají Realms-fandu, který pak koupí i ty věci s divnějšími názvy, protože to je také v Říších. Stejně tak by mohli vydat modul Zakhara (na jih on Faerûnu), nebo dříve Maztica. Středobodem bude stejně Faerûn, kam občas tihle východní hrdinové přicestují.
14.10.2011 14:14 - noir
Vojtěch+Naoki: Mongolové Čínu dobyli a pak se v ní rozpustili. Je Zakázané město čínské nebo mongolské? Je to Čína, vlastně jeden z jejích symbolů, ale současně je to Mongolsko jako bič - vlastně pastvina uprostřed města...
14.10.2011 14:50 - Vojtěch
Mno, ve skutečnosti obsadili jen severní Čínu, ale další jižní dynastie byly nadále čínské, i když vazalské. Oproti tomu nomádi v severních stepích zůstali clekem čistými mongoly.
14.10.2011 16:29 - Nachtrose
Netusite nekdo, proc ten draci set neni na amazonu k predobjednani, ale tilesy z pristiho roku uz jo? o.O
14.10.2011 17:09 - Vojtěch
Bojí se, že jim ta šupinatá havěť uletí ;)
14.10.2011 19:31 - wlkeR
Kara-Tur je část Faerûnu? Já teda říkal že jsem tyhle věci nesledoval dřív, ale já je nesleduju pořád. Jedinej setting co mě dokázal zaháčkovat byl Dark Sun, tedy Athas. Poušť, poušť, slunce, poušť... Ideální setting na zimní hraní :)
14.10.2011 20:32 - Vojtěch
Není to součást, Faerûn je jeden z kontinentů. Dál na východ je Kara-Tur, na jih od Faerûnu je Zakhara, na západě za oceánem bývala Maztica.

Tady se můžeš mrknout.



Právě pro tuhle mapu nadávám, že všechno nové, co do 4E verze světa nacpali, mohli snadno umístit někam, kde nebylo dohromady nic a nebořit už takhle napěchovaný (ale přitom velmi oblíbený) kontinent, kde je skoro všechno.
14.10.2011 21:44 - noir
Nacht: ... a celýmu se tomu říká Toril.
14.10.2011 22:01 - Nachtrose
Noir: to asi nebylo na mne ;-) My hrajeme Eberron, a ten nastesti wizardi moc nerozvrtali :-)
14.10.2011 23:36 - Vojtěch
Mno, chtěli to prý rozvrtat taky, ale prý si to fofrem rozmsleli, když seznali reakci na rozvrtání Forgotten Realms... jetě že tak...
14.10.2011 23:45 - Nachtrose
Stejne by me zajimalo, co vedlo sarlatany k tomu, aby jedno z nejznamejsich mest Zapomenutych risi vyhodili do povetri. Jestli uz byl Neverwinter setting uz tehdy planovany, nebo je to jen ted takova nejaka zaplata na bolistku.
15.10.2011 00:30 - Vojtěch
Asi chtěli rozvířit všechno, co rozvířit šlo. Jenomže seli vítr a...
15.10.2011 08:12 - wlkeR
Ahá, děkuju, tak teď už je to jasný.

Nno. Já se konečně chystam pořádně prohlídnout ten NW Campaing Setting, a to zejména ve snaze donutit někoho znalejšího, aby to odmasteroval. DMit bych to nechtěl, myslim, že moje vlastní kampaň mi co se intrik bohatě stačí, ale jako hráč - hmm, je to krásné místo pro (krátký dobrodružný) život.
15.10.2011 08:36 - Vojtěch
Mě jako knihomolovi vždycky imponoval Candlekeep, ale jinak bych se asi stěhoval někam do Aglarondu, nebo Rashemanu.
16.10.2011 09:26 - wlkeR
Yess! Našel jsem nějakou dobrou duši co nahodila dva nejnovější Dungeony a Dragony <3
20.10.2011 09:41 - noir
Včerejší Ecology og Hengeyokai mě opět dostala. Jestli se někdy bude hrát ta kampaň, kde bude mít Sethi vílu, tak si v ní zamlouvám místo se svým kaprodlakem!
20.10.2011 10:07 - Merlin
Noir: technicky vzato kapr nemůže bejt dlakem :) jeho vytí na měsíc nejde slyšet

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12647199630737 secREMOTE_IP: 18.190.159.10