Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
11.10.2011 09:56 - Alnag
Kýblohlav: Ale jo, to oni opravili. Ale, že epické úrovně netestovali pořádně, o tom se bavím.
11.10.2011 10:29 - Vojtěch
Noir: Já beru povolání jako celek. Nepotřebuji vysokou AC, pokud bych měl další schopnost, která mi bude kompenzovat další damage, které dostanu protože mě více strefují. Fighter může mít masivní healing surge, víc hp, A třeba stálou damage resist, nebo rozdávat další damage podle toho, kolik utrží. Pak by bylo jedno, jestli se někdo do rogue strefuje méně než do obrněnce. On je Striker a akrobat, co se snaží vyhnout útoku, defender se snaží co nejvíce útoků stáhnout na sebe, protože to vydrží a zároveň ještě přidá svoje valstní schopnosti.
11.10.2011 16:38 - wlkeR
noir: Nn, koukal jsem, je to už v PH1.

Alnag: Nu, tož to jsem nepoznal, stane se. Je fakt, že na epic úrovně se nadává hodně, ať už pro nedostatek matroše, tak pro zmatenost toho, co existuje. To že u toho selhává ještě matika už někerý lidi pro všechen ten blázinec kolem ani nebere. Moje banda má problém se vyznat v powersech na lv6, nechci to vidět na 22, kde mínim nejpozději skončit.
11.10.2011 19:42 - Nachtrose
Nevite nekdo, zda je mozne relativne snadno u nas nebo spis v CR sehnat skicakove bloky formatu A2 nebo A1 s palcovou predtlacenou mrizkou?
11.10.2011 22:42 - ShadoWWW

Vítejte v našem opatství.
12.10.2011 06:13 - Vojtěch
To vypadá na pravoslvné (pouze narážka na tvar kříže) :D
12.10.2011 09:51 - wlkeR
Nachtrose: No, nemám nejmenší tušení proč by něco takovýho vůbec mělo existovat, ale pokud by ti stačily samotný papíry, tak stačí sehnat tiskárnu co umí vyjet formát A2/A1 a dát jí požadovanej výstup z printfreegraphpaper.com/

ShadoWWW: Moje diplomka tě bude nenávidět, ale já z celého srdce děkuji :D
12.10.2011 16:26 - Nachtrose
wlkeR: mit takovou tiskarnu k dispozici, tak se tu neptam :-/
12.10.2011 17:32 - wlkeR
Nacht: Tak vyjet dvojnásobný množství A3ek a poslepovat je? Moje banda vzala troje A3 čtvrtky, mřížku na ně narýsovala ručně, poslepovala je, sama si nakreslila mapu a byl z toho nejlepší combat hry (do té doby, než začly postavy umírat..... Pak začalo klasické remcání.)

Mimochodem, pro lidi co chtěj Encounters, zrovna jsem je objednal, sotva mi dali možnost organizovat Magicy. Takže se prostě obraťte na nejbližší M:tG klub, ať přihlásí D&D Encounters, pořiďte všem hráčům DCI čísla a každou hru evidujte (ideálně na středu), aby nebyly nějaké komplikace.
12.10.2011 17:38 - Nachtrose
wlkeR: mam A2-kovej blok a rysuju si do nej ctverecky sam, ale predtistene by to bylo rychlejsi, navic uz zjistuju, ze A2 je porad jaksi malo nekdy :-) Planuju casem objednat tu omyvatelnou podlozku, ale ted nepusti rozpocet, tak to resim takhle. Hlavne pro mapy, ktere nejsem ani omylem schopnej vyskladat z tilesu ( treba aktualne Letolod Kordanga ).
12.10.2011 18:24 - wlkeR
Nacht: Já mapy vlastní výroby řešim tak, že je vodovkama namaluju na balicí papír a vrazim do průhlednýho igelitovýho (bývalýho) pytle, na kterym mam centrofixem narýsovanou mřížku. Je to efektní, levný (pytel stojí cca 80 Kč, centrofix dvacku, rola papíru už nevim, zatim beru ze zásob co máme doma už 20+ let) a zatim mě to nikdy nezklamalo. Funguje to úplně stejně dobře jako ta podložka (jen je pod to na malym stole občas nutný vrazit kus papundeklu nebo něco rovnýho a tvrdýho), jen je třeba občas obnovit linkování. Nemluvě o tom, že jen s minimálními "uměleckými sklony" můžeš stvořit úplně libovolnou mapu za pár kaček.

Připomenu svůj tutoriál.)
12.10.2011 20:42 - Alnag
Wizardi konečně začínají zjišťovat, co to znamená... prodat dobrodružství.

Amazon píše:
Components:
One 64-page adventure book
One 32-page campaign book
2 card stock sheets of hero and monster tokens
1 card stock sheet of dungeon tiles
2 double-sided battle maps
6 pre-painted plastic miniatures representing boss monsters (1 Large, 4 Medium, and 1 Small)
8 treasure cards


No prosím. A pak že to nejde. Mapky, figurky, všechno pěkně po kupě.
12.10.2011 20:53 - Vojtěch
Hele, co se podívat po lidech, co potiskují třeba látky / ubrusy / plachty na auta?

Jinak Paizo začalo ty své mapy vydávat i v PDFkách, takže by se dal odstarat i podklad.
13.10.2011 18:29 - Nachtrose
Alnag píše:
2 card stock sheets of hero and monster tokens


kdyz uz delaji papirovy figurky, osobne bych dal prednost, kdyby byli na stojaka v podstavcich.
13.10.2011 23:08 - ShadoWWW
Tento nový článek se mi hodně líbí!
14.10.2011 07:11 - noir
On i ten ninja předtím nebyl marnej. Holt Čína je teď ten spasitel...
14.10.2011 07:51 - Vojtěch
Vypadá to, že spasitele nám obklíčili... Mongol a Japonec :D
14.10.2011 09:30 - wlkeR
Já tedy nejsem nijak odvázanej z názvu settingu, protože to občas přečtu Kráva-Tur a říkam si "zbytečný dvě slova pro jednu věc, žejo, a proč o tom mluví v souvislosti s D&D?"

Mně spíš zaujal první detail z těch nových dračích minisek, co se diskutovaly před pár stránkama, bílej drak. Musím uznat, že ten "death from above!" je velice zajímavej nápad, ikdyž ten plast připomíná spíš vosk :(
14.10.2011 09:39 - Vojtěch
Kara-Tur se tak jmenuje snad od začátku Forgotten Realms...
14.10.2011 12:35 - noir
Mezi Mongolcem a Číňanem není rozdílu...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11880993843079 secREMOTE_IP: 18.222.121.170