Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
6.6.2008 14:11 - Aeris
Corvus: Crystal Shard (prvý Drizzt román) vyšiel 1988, 2. edícia ADnD (kde má ranger po prvýkrat TWF) vyšla 1989. Ale drow odjakživa používali TWF, ale až Drizzt týmto štýlom nalákal hráčov.
unknown/yashamaru: Mne zas pripadá trápna plátovka ako taká, a o to viac, keď ju spájaš so štýlom, kde sú rýchlosť a maximálna pohodlnosť/voľnosť pohybu kľúčovým prvkom.
6.6.2008 15:37 - unknown
Aeris: A proto hrajeme rpg, aby jsme si mohli kazdy predstavovat to co se nam libi co nas bavi a jedine omezeni je vlastni predstavivost. Ja davam prednost tomu co me prijde cool pred tim ze je to unreal. Delal jsem historicky serm a vim jak moc je unreal uz jen predstava boje se dvema takovymi swordy. A je mi to jedno... ^^ Kazdymu se libi neco jinyho a ma jinak posunute hranice co je ochotny akceptovat a tak je to spravne. A proto hlasky typu pfff si nech pro starsiho brasku. Vzpomen si co te ucila maminka kdyz jses u stolu a neco ti nechutna taky nereknes nahlas bleee to je hnuj. Ale usmejes se a reknes ze uz mas dost. Vsichni vi o co jde a pritom se neurazi ten kdo to varil. Doufam ze chapes co jsem se snazil rict. ^^
6.6.2008 16:06 - bigbythewise
unknown: Problém bude asi v tom, že výhody/nevýhody u plátovky v nějakém Lineage a v D&D se budou lišit.
btw: Tu tvojí plechovou "korbu" si s obratným light armor týpkem povodím jako jójo a vůbec se nebudu cítit trapně. :P
6.6.2008 16:23 - unknown
xD
6.6.2008 16:32 - unknown
Platovka je platovka bonusy jsou az podradne jde o ten feeling ze ji mas na sobe... je jedno jestli jses stredoveky rytir a clen S.W.A.T. a nebo space marinak.
6.6.2008 20:34 - bigbythewise
Jako hraničář bych teda takový feeling asi zažít nechtěl. Zvlášť po několika dnech nošení.
píše:
Zaroven se nemusi boostovat dex o nic vic nez potrebuji nektere featy a zbyde vic na str a wis...
Pokud jsou bonusy podřadné, tak v pořádku. Tak to jsem asi špatně pochopil.
7.6.2008 10:03 - Alnag
Mimochodem na Wizardech začaly vycházet PDF části jejich elektronického Dungeonu a Dragonu. Zatím jsem to blíž nezkoumal, akorát v Dragonu vyšel Warforged... jako rasa.
7.6.2008 10:08 - Alnag
A ještě jedna recenze 4e - na Wired a jedna na RPG.net
7.6.2008 10:21 - Alnag
A ještě jedna smutná zpráva (nebo jak se to vezme), Amazon nestíhá odbavovat poptávku (takže někomu se posunou časy odeslání) a zároveň mají převis poptávky, takže u někoho se to posune až po 16. červnu, kdy má přijít dotisk.
7.6.2008 11:05 - Alnag
Dneska to bude asi takový monolog - ale oficiální character sheet.
7.6.2008 11:13 - ShadoWWW
@Alnag: Díky za odkazy. Rozhodl jsem se, že dám DND šanci. Začínal jsem na DrD. To mě pak přestalo bavit kvůli velkým omezením vývoje postav. Pak jsme zkoušeli DrD+ a Fate (oba jsou to skvělé systémy!). Jediné, co mi občas vadí na DrD+, že vytvoření postavy (i CP) trvá několik hodin... Proto jsem se rozhodl zkusit DND. V tuto chvíli se mi zdá, že 3.5E je lepší než 4E. Je na ni spousta dozšíření, skvěle propracovaný multiclass... Ve výprodeji je teď se slevou. Bohužel už v Č. Rytíři PHB 3.5E nemají. :( Tak zkusím jít do 4E. Doufám, že to bude stát za to. Snad 4E nebude krok zpátky. A jak to vidíte s 4E vy? Přejdete na ní hned nebo vyčkáte nějaký čas?
7.6.2008 11:30 - andtom
Alnag píše:
Dneska to bude asi takový monolog
Nebuď smutný :) čtu co píšeš jedním okem, jen mám povinnosti, tak nepřispívám :(
7.6.2008 15:53 - andtom
Takže konkrétně u mě Amazon posunul dodací termín na období 24.06.-25.07. No, co se dá dělat. Objednával jsem 16.04.08.
7.6.2008 21:40 - Element_Lead
Any feat in the following section is available to a character of any level who meets the prerequisites. Heroic tier feats are the only feats you can take if you are 10th level or lower.
Znamena to ze kdyz jsem lvl 11 nemuzu si uz brat featy z heroic listu?
7.6.2008 21:43 - Element_Lead
Podle me nee ale jen se ujistuju jesi to prekladam spravne.
7.6.2008 21:45 - Aeris
yashamaru: Nie. Je to trošku blbo postavená veta, ktorá len opakuje, že heroic tier featy sú jediné featy, ktoré si môžeš brať ak máš menej ako 11-ty level.
7.6.2008 21:55 - Alnag
Znamená to, že Featy hrdinského stupně jsou jeidinými featy, které si můžeš brát pokud jsi na desáté nebo nižší úrovni. Tedy přesně jak píše Aeris. JInak Andtome si z toho nic nedělej, mně to posunuli zrovna tak a to jsem objednával už v únoru.
7.6.2008 22:14 - Alnag
Mimochodem slyšel jsem tip, jak udělat multiclass zajímavější. Místo výměny powers je prostě přidají jako možnost výběru buď a nebo.
8.6.2008 21:05 - Alnag
WotC nestihli plně připravit D&D insider včas na vydání 4e. Kdy budou zbývající části? Sami neví...
8.6.2008 21:10 - Fritzs
ShadoWWW: 4E není dobrá volba, alespoň na základě toho, co o tom vím, to má dost omezený systém tvorby postav a co sem tak zkoušel, tak tvorba postavy trvá podle hráče, buď pár minut, nebo hodinu pročítání powers a kombení...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082200050354004 secREMOTE_IP: 3.149.251.155