Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
12.7.2011 22:58 - Assassin
Assassin píše:
Mohl by mi prosím někdo vyscreenovat/zkopírovat seznam artefaktů i se zdrojem, v které příručce jsou?

Napadlo mě, že možná v Character Builderu není vidět zdroj. Nechci nikoho zatěžovat, stačil by mi i čistý seznam těch artefaktů, zdroj by měl jít dogooglit nebo najít v Compediu. Je tu někdo, kdo si platí přístup do Character Builderu a je ochotný se tam kouknout a vyscreenovat? Pokud to teda nějak jde, nikdy jsem ten novej webovej Character builder neviděl.
12.7.2011 23:43 - Sethi





Orb of Kalid-Ma
12.7.2011 23:50 - Sethi
Zdroje tam tedy sice jako jsou, ale až ke konci každého popisku a to se mi tedy nechce =) Nicméně mi nepřijde, že by se seznam nějak lišil od offline builderu.

No podle abecedy jsem to seřadit mohla, no...
13.7.2011 00:15 - Assassin
Sethi: Moc děkuji. Jestli správně chápu ten zmatek okolo DnD4e, tak offline builder zůstal neaktulizován, ale je možné, že od té doby žádný nový artefakt nevyšel.

Na první pohled mi to připadá seřazené výborně právě podle zdroje.
13.7.2011 05:37 - Nachtrose
Offline CB zustal oficialne neaktualizovan. Da se k nemu ale dohledat CBLoader a knihovny, ktere ti do nej pridaji nove veci, povolani, rasy a vubec vsechno.
17.7.2011 00:43 - Nachtrose
Nahodou jsem zabloudil na wizardi stranky a trochu se v nich hrabal a narazil jsem na zminku o betatestu jejich virtualniho hraciho stolu.( momentalne jsem u nich neplatic, takze pro mne je za zdi ) Nekdo nejake zkusenosti?
18.7.2011 12:59 - ShadoWWW
Mordenkainen's Magnificent Emporium nakonec vyjde 16.8., ale nebude k dostani u velkych prodejcu (ani u Amazonu). Jsem zvedavy, jestli bude nekde v CR k dostani...
18.7.2011 13:14 - noir
Jo, to je hodně zajímavá volba. Marketingová strategie, která se snaží vytvořit pocit vzácnosti? Někdy to funguje, ale jestli to zabere zrovna u tohohle produktu...

Jinak co říkáte na Bladesingera? (http://community.gencon.com/files/folders/smp/entry292808.aspx). Zvláštní je už to, jak to ani není na wizardích stránkách :) Jinak mě se nápad využít existující zdroje pro tvorbu nového povolání docela líbí, jen mi přijde, že jako novinka, když inzerovali "nové povolání" je to hodně slabé.

Hodně mi přijde, že se opouští koncepce leader-striker-defender-controler; většina nových povolání (od vampira) umí od všeho trošku. Což pro mě osobně není vůbec špatný.
18.7.2011 13:26 - Quentin
Nevíte, kde v Praze sehnat figurky? (nemusí to být přímo dnd miniatures)
Rozjíždíme trpasličí kampaň a máme málo nasranejch tlusťochů :)
18.7.2011 13:36 - Beltar
QuentinW: Tak si v Černém rytíři kup oddíl Warhameřích trpaslíků, slep si je, nabarvi a máš to. Jinak asi těžko. Hrál jsem dlouho DnD Miniatures a vím, že u těchhle lidí už trpaslíky neseženeš.
18.7.2011 13:56 - Gurney
Trpaslíci z WFB jsou tak trošku skrčci, co si zakopávaj o vousy. Mnohem líp vypadaj trpové z Lord of the Rings wargame (taky od Games Workshopu), ale nevím, jestli se daj u nás nějak jednoduše sehnat.

EDIT: Odkaz opraven
18.7.2011 15:21 - Blaine
Daji - v rytiri myslim. Nebo v Ogrim Doupeti by mely byt.
18.7.2011 16:10 - Alnag
ShadoWWW: Strategie je zajímavá, ale proč je aplikovaná zrovna na příručku s předměty? (Které stejně budou v DDI Charbuilderu). Kdyby to byla nějaké cool fluffová příručka, tak to by bylo skutečně znát. Tohle je jen taková hra...

Noir: Bladesinger je zajímavej. Kdybych nehrál barda... (ostatně k němu má bladesinger docela blízko... myšleno historicky/evolučně). Koncepce leader-striker-defender-controller byla příliš MMORPG.
18.7.2011 21:44 - Nachtrose
V character builderu, online i offline, kdyz kupuju nejake magicke brneni ( a vypada to, ze jakekoli ) tak se mu od ocarovani +2 zveda i zakladni armor bonus. Funguje to takhle pri zakladnich modelech ( treba magic plate armor +6 dava ve vysledku +20 AC misto +14 ), ale uz ne pri masterwork brnenich. Je mozne, aby meli wizardi v SW oddeleni takovehle bridily? Nebo jsem nekde prehlid nejake prazvlastni pravidlo?

/edit: tak uz jsem si odpoved dohledal. Nicmene si stale myslim, ze je to hloupost, takhle dehonestovat masterworky :-/
19.7.2011 13:02 - Smud
To znamena ze +2 brneni dava ve vysledku o 3 lepsi AC nez jeho nemagicky bratricek? Ja myslel ze je to bug v builderu :o
19.7.2011 13:17 - Nachtrose
No, to ja puvedne taky. Ale od nekterych essentials to pozmenili tak, ze do toho tak nejak zakomponovai mastercrafty takzeod +2 se zveda i zakladni armor bonus. A s dasima pluskama to dal roste.
19.7.2011 15:58 - Alnag
To proto, že v klasické 4e byly nějaké zvláštní materiály ze kterých sis to mohl nechat udělat jako Feyhide apod. A v essentials to zjednodušili, ale aby to číselně vycházelo stejně...
27.7.2011 12:01 - noir
Tomu říkáte tajlsy? TOHLE jsou tajlsy! http://www.wired.com/geekdad/2011/07/terraclips-will-bring-amazing-modular-dimensional-maps-to-your-rpg-game/
27.7.2011 17:03 - ShadoWWW
Co říkáte na to, že se Wizardi rozhodli updatovat MM? Včera uveřejněná první část se IMHO docela podařila.
27.7.2011 17:23 - Nachtrose
noir píše:
Tomu říkáte tajlsy? TOHLE jsou tajlsy! http://www.wired.com/geekdad/2011/07/terraclips-will-bring-amazing-modular-dimensional-maps-to-your-rpg-game/


By me ciste ze zvedavosti zajimalo, kolik by tak asi stalo to mestecko v uvodu toho videa.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15867710113525 secREMOTE_IP: 18.191.234.62