Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
1.7.2011 19:46 - Nachtrose
A nema to nekdo nahodou stazeny? Staci PHB 1.
2.7.2011 21:05 - ShadoWWW
Vidím, že RS bojuje. Docela ten zlatý podnos promazali. No, nicméně se tam objevil nejnovější bestiář (bez map).
5.7.2011 12:08 - Nachtrose
A znovu si asi zahraju trochu na nekromanta, ale delsi dobu jsem to tady nijak pravidelne nesledoval z ruznych duvodu. Jsem si temer jist, ze se tu moje nasledovna otazka probirala, ale nekolik desitek stranek je na mne moc na prohledavani, takze pokud nekdo vi kde, jen me nakopnete, dik.

A ted k otazce: Je mozne kombinovat 4E a essentials? Treba primo v jedne postave? Rikalo se, a zatim to tak i vypada, ze by meli byt kompatibilni, takze u nekterych postav si proste bereme jednu power tady, druhou tadyhle, featy jak kdy. A je to moudre to takto kombinovat? A co u class, ktere jsou opravdu hodne rozdilne v obou edicich? Konkretne treba wizard( mag v essentials ).
6.7.2011 10:45 - Alnag
Nachtrose: V podstatě ano. Pokud jde o normální "levelové powers" nebo featy je to plně zaměnitelné. Složitější je to u class features, které jsou víc svázané s povoláním (nebo jeho essential variací).

Jinak teda nechci znít jako veštěc konce, ale když si člověk čte poslední sloupky Mike Mearlse (např. Minimalist D&D), velmi silně to vzbuzuje dojem, že už si připravují půdu pro novou edici. Nebo přinejmenším o jejím designu takhle nahlas přemýšlejí.
6.7.2011 11:07 - Nachtrose
Anag: ano, nejvic zmateny jsek z class features. Treba ten zminovanej kouzenik muze v essentials zamenit svuj implement nevimtedcopresne za adepta magicke skoly. Ci ma magickou strelu zadarmo + dve at-will a jestli jsem to pochopil spravne, tak ma ve spellbooku i encounterove utoky, ne jen daily a utility. Da se to namichat? Ma se to michat? Nebo do toho radsi nevrtat?
6.7.2011 11:38 - Alnag
Nachtrose: Tak máš dvě možnosti. Vzít si normálního PHB1 kouzelníka (a přibrat si k powers z různých zdrojů včetně essentials příruček, pokud jsou na patřičné úrovni). To tvůj problém nevyřeší. Nebo si vezmeš Essentials kouzelníka a můžeš si naopak brát powers z jiných příruček (např. PHB1). To tvůj problém ale asi taky nevyřeší, protože záhy zjistíš, že kouzelníkovi zase chybí třeba jiné věci... nedá se to míchat volně. (Je to podobné, jako kdybys chtěl míchat dvě různá povolání a nevzít si k tomu multiclass featy.)

Uzavřeme nějaká hlasování...

Váš názor na změny Essentials? (tj. pravidla)
Vůbec se mi nelíbí 6
Spíše se mi nelíbí 12
Spíše se mi líbí 2
Velmi se mi líbí 8

Váš názor na provedení Essentials? (tj. struktura příruček, obsah)
Vůbec se mi nelíbí 3
Spíše se mi nelíbí 6
Spíše se mi líbí 3
Velmi se mi líbí 8
6.7.2011 11:49 - noir
Nachtrose: ke kombinování class features essentials a klasik povolání nedávno vyšly nějaké featy. Na mě je to ale už moc překombinované, takže jsem je moc nesledoval...
6.7.2011 12:03 - Vojtěch
Já osobně beru Essentials odděleně na kratší štěky a nesnažím si hlavu lámat mícháním.
6.7.2011 12:24 - Nachtrose
Noir: class compendium? Je ted nesledoval deni vubec, ne jenom kostku, tak mi asi par veci uniko.
6.7.2011 12:33 - noir
Nacht: http://wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/dra/201106playtest ale je to za zdí. Nevím, možná to někdo hodil na některý z podnosů.
6.7.2011 13:02 - ShadoWWW
Kouzelník je povolání, které bude tento měsíc updatováno. (Tedy zatím jako beta, ale i tak...) Téměř jistě tam nějak zahrnou školy magie.

Už teď se to dá simulovat pomocí featů School of Magic... z tohoto updatu. (Je to jiný udpate, než píše noir. Tento není za zdí.)
6.7.2011 13:50 - Vojtěch
Alnag píše:
Jinak teda nechci znít jako veštěc konce, ale když si člověk čte poslední sloupky Mike Mearlse (např. Minimalist D&D), velmi silně to vzbuzuje dojem, že už si připravují půdu pro novou edici. Nebo přinejmenším o jejím designu takhle nahlas přemýšlejí.

Nejblbější je, že ještě nedávn jsme to používali jako vtip a ejhle, už je z toho strašák...
6.7.2011 18:37 - Smud
Vypada to, ze bude v lete DnD Day venovany uvodu do settingu Neverwinteru. Kdyz ted nebude herna Dungeon, bude se to vubec konat?

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150307042736071.387949.73340321070
6.7.2011 18:40 - Alnag
Smud: Neřekl bych, ale kdo ví.
7.7.2011 19:01 - Almi
Smud: konat se to bude, pokud bude zájem...jen se to musí vyjednat :-)
7.7.2011 19:07 - noir
Skoro si myslím, že už je na to pozdě - má to být za měsíc, navíc v době, kdy je většina lidí někde na dovolených/prázdninách. Tipuju, že letos DnD Day prostě nebude...
7.7.2011 19:38 - Almi
noir: A nebo díky tomu, že jsou prázdniny, tak naopak bude moci být..vše je o dohodě a domluvě s BF, resp. hernou či prostě organizátory. Klíčový je ale zájem hráčů.

Sám si dokážu představit i realizovat něco na letní Dálavě, ale vzhledem k tomu, že kostka na pořádání společných akcí letos zatím rezignovala, na Dálavu moc nesázím.
8.7.2011 07:43 - Smud
Ta mapka s lodi je ale pekna.... :) Zkusim se zeptat v Rytiri.
12.7.2011 16:17 - noir
Sice už nevychází skoro žádné doplňky, ale zase o DnDčku vznikne seriózní dokument: http://www.examiner.com/rpg-in-national/dungeons-dragons-a-documentary#ixzz1RPyW5eBi
12.7.2011 18:07 - Assassin
Mohl by mi prosím někdo vyscreenovat/zkopírovat seznam artefaktů i se zdrojem, v které příručce jsou? Nenašel jsem způsob jak je vytáhnout z Compedia, ale našel jsem tento post na oficiálním fóru.

Launch the Character Builder. Go to Marketplace, then "Misc". Select "Artifact" from the Item pull down menu.

That seems to have every artifact that I'm aware of listed in it (make sure the level caps are set to 1 and 30, or you'll miss some).

Děkuji předem, pokud se někdo najde.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093824863433838 secREMOTE_IP: 18.224.33.107