Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
10.6.2011 13:27 - Alnag
Sethi píše:
Jdeš do toho?



Ne. Ne v AAčkách...
10.6.2011 21:08 - wlkeR
Mhm, jen dotaz, něco nového na podnosech? Trochu jsem se v tom hrabal, ale já bych nenašel ani slona v kupce sena.
12.6.2011 23:15 - Almi
Kýblohlav: Ještě jsem tam nic nedával, ale brzy se tam objeví první kapitola 3. sezóny Encounters. Dnes jsem dokončil revize, abych to tam mohl dát včetně buffů a dalších materiálů, co k tomu vyšly.

Také tam začnu dávat materiály z Dungeonů a Dragonů, když už teď nevycházejí jednotlivá čísla...jen řeším, v jaké podobě. Asi jako zip archivy předmětných článků.
13.6.2011 11:46 - wlkeR
OK, budu se nadále těšit :3

Jinak Dunegony & Dragony existujou na netu v podobě kompilovanejch PDFek, distribuje to Enemy of Fun (4shared). Ale zip je taky dobrý řešení, v tom se aspoň líp hledá (když chci článek, prostě si dám vyhledat soubor, nemusím dlouze pátrat, ve kterym čísle to bylo.) Jjo, možná je to i lepší řešení...
13.6.2011 14:24 - alef0
Ako teraz funguje Dragon/Danžn? Vydávajú články po kúskoch v PDFkách?
13.6.2011 15:44 - Almi
alef0: Ano, přesně tak. Už se ani neobtěžují s tím, kompilovat to podoby souhrnného .pdf souboru. Ještě stále ale zachovávají číslování Dungeonu, resp. Dragonu, k tomu vydavají zvlášť Art (obsahující jen obrázky) a Map (pouze mapy) komprimovaný balíček.
13.6.2011 16:22 - alef0
Ono to nie je zlá stratégia, lebo to uľahčuje mnoho vecí, ak máš prísun článkov zaručený. Drakkaristi by vedeli rozprávať, koľko času zožerie úvodník, obsah a podobne.
13.6.2011 16:41 - Almi
alef0: Mno, to by mi nevadilo. Jen je v tom pak naprostý chaos. Já si stahuji celou dobu i jednotlivé články. Ale nějaká forma kompilace je fajn. Když není, je to pro piráty nepřehledné :D
13.6.2011 17:43 - alef0
Však sami vidia, že piráti si zlepia PDFká, obookmarkujú a majú to za tri kliky.
13.6.2011 22:36 - wlkeR
Kratičký článeček jednoho z designerů k MV: threats to the Nentir vale: http://stevesgamerblog.blogspot.com/2011/06/talking-about-monsters.html Ví někdo nějak, jak bude celej produkt vypadat a co bude obsahem?
17.6.2011 09:42 - wlkeR
Tak koukám, že Rytíř docela skrouhnul sortiment D&D4, MysticShop má v tomhle směru také zrovna špatného dodavatele.. Je ještě nějakej způsob, jak v týhle republice normálně přijít k pravidlum a tak?
17.6.2011 09:46 - Almi
Kýblohlav školní: Rytíř zkrouhnul? Jak to? V čem? Nevím o tom? Mystic shop už DnD nedělá, jen individuálně, prochází transformací.
19.6.2011 11:45 - Smud
20.6.2011 13:21 - wlkeR
Ah, tak to jsem se asi nějak špatně proklikal... Tož to je dobře, díky za odkaz.)
20.6.2011 22:45 - Almi
Tak, na četná přání jsem dnes updatoval Stříbrný podnos (odkaz v záhlaví této diskuze). heslo je klasické: d20.cz

Co tam najdete?

- kompletní Dungeon a Dragon, včetně Map a Art packů;

- zajímavá monstra, předměty, témata zápletek i pastí co jsem kde posbíral a nakradl;

- pro Siriena i jiné legendární SexGuide (sice jen pro 2e, ale stojí za přečtení - nádherná vzpomínka na doby fan projektů :-);

- kompletně naskenovaná 3. sezona Encounters - Keep on the Borderlands, a to včetně hromady doplňků jako jsou mapky, charaktersheety a hlavně buffy (nejrůznější nápovědy, pomůcky a vůbec ozvláštnění soubojů).

Pokud se bude líbit scan (no, pokud ne, máte smůlu, jiný nemám :D), tak brzy přibudou i 4. a 5. sezona Encounters.

Užívejte v dobrém, budu se snažit update provádět pravidelně...
21.6.2011 14:05 - wlkeR
Almi píše:
- kompletně naskenovaná 3. sezona Encounters - Keep on the Borderlands, a to včetně hromady doplňků jako jsou mapky, charaktersheety a hlavně buffy (nejrůznější nápovědy, pomůcky a vůbec ozvláštnění soubojů).


Páni, tak to je teda hutné, díkes. Mimo jiné mi to taky dalo spoustu nápadů~
21.6.2011 14:56 - Almi
Kýblohlav píše:
Mimo jiné mi to taky dalo spoustu nápadů~


..chvíli jsem si hrál s myšlenkou vlastního blogu na kostce, kde bych se věnoval některým zajímavým nápadům nejen z Encounters, které by neměli zapadnout.

Konkrétně 3. sezona obsahuje několik velice vydařených střetnutí, která jsou něčím novým, zajímavým a jinde neviděným (požár v domě, souboj v jeskyni za pomocí "tarzanovských" lan, nápaditá série encounterů při obraně města i souboj s drakem s využitím podvodních tunelů).

Každý takový prvek dává hráčům možnost vyniknout a řešit Setkání neotřelým, zábavným způsobem nebo si užít svůj okamžik slávy, což je super!

Plus svým způsobem geniálně jednoduchý systém buffů, který jsem si ad hoc upravil a nechal ho tak v materiálech v té podobě, v jaké jsem ho často při své hře prezentoval. Dokáží neskutečně oživit střetnutí a hráči bylo přijímáno jednoznačně pozitivně. A to včetně úprav typu "Kdo se kompletně vykoupal v minulém encounteru, tak v tom následujícím teď bude mít z toho a toho důvodu pohyb o X menší, ale získá resist Y vůči zranění kyselinou."
21.6.2011 15:29 - Quentin
Almi píše:
..chvíli jsem si hrál s myšlenkou vlastního blogu na kostce, kde bych se věnoval některým zajímavým nápadům nejen z Encounters, které by neměli zapadnout.


!!! :-)
21.6.2011 16:08 - Blaine
Almi: Ale no tak, investuj do toho prosim ten cas, pomoz nam. Byl bych ti vdecen, kdybys to udelal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.128014087677 secREMOTE_IP: 3.17.6.75